Yüzdeki çilleri tedavi etmek için krem

Çiller, özellikle kadınlarda cildi çok etkileyen sorunlardan biridir, çünkü bu sorun, kalıtımsal olabilen veya öğle saatlerinde cildi uzun süre güneşe maruz bırakmak gibi bazı kötü alışkanlıklardan kaynaklanmakta ve birçok kadının bu soruna maruz kalmasından kaynaklanmaktadır. Sık sık, bu sorunun tıbbi yöntemlerle veya başka bir şekilde ortadan kaldırılabileceği birçok yolu açıkladık ve daha fazlasını öğrenmeniz için bizi takip edin.

Çil kremleri

Çil tedavisinde kullanılan birkaç krem ​​vardır: –

 • Bu tür kremlerin çilleri çıkarmayacağını bilerek güneş ışığı riskine karşı koruyan kremler, ancak bu kremin SPF 30 veya daha fazla koruma faktörüne sahip olduğunu göz önünde bulundurarak, çillerin tekrar görünmesini önlemeye yardımcı olurlar. Periyodik olarak iki saatte bir ve yüzmeyi bitirdikten hemen sonra uygulayarak.
 • Melanini engelleyen hidrokinon içermesi gereken bazı beyazlatıcı kremler cildin aydınlanmasına önemli ölçüde katkıda bulunur.
 • Pigment hücreleri olarak adlandırılan melanin üretmeye çalışan bazı hücreleri inhibe etmeye çalışan A vitamini içeren bileşikler içeren kremlerin yanı sıra.
 • Kombinasyon kremi: Bu krem, tretinoin, hidrokinon ve bir kortikosteroid karışımıdır.
 • Kojik asit içeren kremler veya azelaik asit içeren kremler gibi bir dizi başka krem ​​vardır.
 • Hidrokinon krem: Melazmadan etkilenen ve koyu renkli olan bazı bölgelerin rengini açmak için çok etkili.

Ayrıca bakınız: Pigmentli Cilt Kuruluğu

Çil nedir?

 • Çiller, ciltte ortaya çıkan, tüm lekelerin 1 mm ile 5 mm arasında değiştiği ve bu lekeler, yüz cildi gibi çok fazla güneş ışığına maruz kalan yüz bölgesinde görülen bir grup kahverengi pigmentasyondur.
 • Çiller, hem güneş ışığının hem de ciltteki pigment hücrelerinin reaksiyonundan kaynaklanır, çünkü bu reaksiyon, cildin koyu görünmesine neden olan melanin pigmentinin oluşumuyla sonuçlanır.
 • Özellikle yaz mevsiminde güneşe aşırı maruz kalmanın yanı sıra en önemlileri bazı genetik faktörler olan çillerle cildin ciddi şekilde yaralanmasına yol açabilecek bir takım nedenler vardır, bu nedenle yüzü bu ışınlardan korumak çok önemlidir.

Çiller için diğer tedaviler

Çillerden kurtulabilecek bir grup tıbbi yöntem vardır, bunlar:

İlk olarak tedavi soğuk ameliyattır.

Sıvı haldeki nitrojen ile temsil edilen aşırı soğuğun, çillerden etkilenen hücrelerin donmasına, yok olmasına ve dolayısıyla yeni iyi hücrelerin ortaya çıkmasına neden olmak için kullanıldığı ve bu yöntem nadiren yara izlerinin ortaya çıkmasına neden olan bir yöntemdir.

İkincisi, lazerle tedavi

Çillere odaklanan bir dizi özel lazer salınımının kullanıldığı durumlarda, bu tür bir tedavi, gösterilen çalışmalara göre çil miktarının% 50’sinin tedavi edilmesine yardımcı olur.

Üçüncüsü, tedavi kimyasal soyma yöntemidir

Bu, bu tür pigmentasyonların tedavisinde kullanılan ve cilde tek tip bir doğal renge ulaşmaya güçlü bir şekilde katkıda bulunan yaklaşık 2.0 pH içeren kimyasal bir soyma yoluyla yapılır.

Ayrıca bakınız: Çiller için Tarifler

Çil tedavisi için doğal tarifler

Çil tedavisine katkıda bulunan birkaç tarif vardır ve bu tarifler şunlardır:

limonataEtkilenen bölgeye 10 dakikadan az olmamak üzere limon suyu sürmek, ardından bölgeyi suyla durulamak, çünkü limon suyu cildin rengini önemli ölçüde aydınlatmaya katkıda bulunur.

Zerdeçal: Bir kaseye bir miktar zerdeçal koymalı ve sonra bir miktar hamur oluşana kadar bir miktar süt koymalı, ardından bu macunu etkilenen bölgeye 20 dakikadan az olmamak üzere sürmeli, ardından cildi ılık suyla yıkamalısın.

elma sirkesiBir kaseye bir miktar elma sirkesi koyun ve bir miktar su ve bir miktar soğan suyunu eşit miktarlarda ekleyin, sonra bu karışımı etkilenen bölgeye uygulayın ve birkaç dakika bekletin, ardından alan ılık suyla durulanır.

yoğurt: Lor laktik asit içerdiğinde, cilt herhangi bir tahrişe veya iltihaplanmaya maruz kalmadan cildin tamamen ve doğal bir şekilde pul pul dökülmesine yardımcı olur, sütün en az 20 dakika süreyle konulduğu ve daha sonra bu konuyu tekrarlama ihtiyacı ile deri suyla iyice yıkandığı Ondan en iyi sonuç elde edilene kadar birçok kez.

Patlıcan: Patlıcanı ince dilimler halinde kesip etkilenen bölgeye yerleştirerek ve bu dilimleri kullanarak 3 dakikadan az olmamak üzere dairesel hareketler yaparak cildin ihtiyacı olan çok sayıda vitamin ve mineral içerdiği için cildi ılık suyla durulayın. Çilleri hafifletmeye yardımcı olduğu için bu tarifi en az bir hafta tekrarlamak tercih edilir, ancak bu tarif çil lekelerini tamamen gizlemeyecektir.

Kızılcık ve çilek tarifi: Hem kızılcık hem de çilek tarifi çil sorunuyla büyük ölçüde başa çıkmaya yardımcı olurken, bu tarif hem çilekleri hem de meyveleri bir kasede ezip kuruyana kadar deriye sürmek, sonra kabuğu suyla iyice yıkamak ve bu tarif çilleri tedavi etmeye yardımcı oluyor çünkü Sitrik asit içerir.

Çil önleme yöntemleri

Yüzde veya vücutta ciltte çil sorununu önleyebilecek bir takım ipuçları vardır ve bu ipuçları şu şekildedir:

 • Tehlikeli ışınların değil cildin zarar görmemesi için güneş ışınlarını koruyacak özel bir krem ​​sürülmesine özen gösterilmelidir.
 • Ultraviyole olarak bilinen ışın türlerinin varlığı için en yoğun zaman olarak bilinen öğle saatlerinde yüzü güneşe maruz bırakmaya dikkat edin, çünkü sabah ondan saat dörde kadar dışarı çıkılmaması tercih edilir.
 • Cildi çok sayıda vitamin ve mineralle besleyen kremlerin sürülmesine, ayrıca cildi çillerden ve diğer sorunlardan korumak için nemlendirici kremler sürmeye özen göstermek.

Ayrıca bakınız: vücuttaki çiller

Böylelikle çil sorununa maruz kalma nedenleri, çil sorununa maruz kalma nedenleri veya bu sorunu gidermek için başvurulan medikal tedavi yöntemleri gibi yüzü etkileyebilecek çil sorunu ile ilgili her şeyi sunduğumuz ve yapılabilecek bir dizi doğal reçeteyi açıkladığımız makalenin sonuna geldik. Bu sorunu ele almak veya tedavide bazı tıbbi yöntemlere yardımcı olmak için sağlık ve zindelik dileklerimizle size fayda sağladığımızı umuyoruz.