Reklamı kapat
Reklamı kapat
New
New

Yerleşik Öğrenim Merkezi Oturum açma sayfanız

Yerleşik Öğrenim Merkezi Oturum açma sayfanızHarmanlanmış öğrenme, dijital çevrimiçi medyayı geleneksel çalışma yöntemleriyle birleştiren bir eğitim programıdır ve hem öğretmen hem de öğrenci için fiziksel bir mevcudiyet gerektirir, harmanlanmış öğrenme mesleki gelişim ve eğitim ortamlarında da kullanılır ve harmanlanmış öğrenme de büyük ölçüde bağlama bağlıdır ve bu nedenle küresel bir konsepte ulaşmak zordur. onun için; […]

11 Ocak 2021 - 11:26 'de eklendi ve 4 kez görüntülendi. A+A-

Yerleşik Öğrenim Merkezi Oturum açma sayfanız

Yerleşik Öğrenim Merkezi Oturum açma sayfanızHarmanlanmış öğrenme, dijital çevrimiçi medyayı geleneksel çalışma yöntemleriyle birleştiren bir eğitim programıdır ve hem öğretmen hem de öğrenci için fiziksel bir mevcudiyet gerektirir, harmanlanmış öğrenme mesleki gelişim ve eğitim ortamlarında da kullanılır ve harmanlanmış öğrenme de büyük ölçüde bağlama bağlıdır ve bu nedenle küresel bir konsepte ulaşmak zordur. onun için; Bilmek için bir kültürel bilgi sitesini takip edin Yerleşik Öğrenim Merkezi Oturum açma sayfanız.

Karışık ve geleneksel eğitim

 • Çevrimiçi harmanlanmış öğrenmenin ilk günlerinde, çoğu insan bunu geleneksel sınıf öğrenimine bir alternatif olarak gördü ve bu, çevrimiçi eğitimin karşılaştığı düşüşe katkıda bulundu.
 • sık sık; İnsanlar yüz yüze öğrenmeyi severler ve bunun sonsuza dek ortadan kalkacağı fikri anlaşılır şekilde rahatsız ediciydi, ancak eğitim tercihlerinin gerçek öğrenme sonuçlarını nasıl etkilediğine dair öğrendiğimiz bir şey olsaydı.
 • Bu, yüz yüze eğitimin (geleneksel eğitim) hiçbir yerde gerçekleşmeyeceği ve bazı insanlar için tam bir çevrimiçi sınıfın gerekli olabileceği ve bazı durumlarda kişisel eğitimin yerini almayacağı anlamına gelir.
 • Aynı zamanda, çevrimiçi öğrenmenin önemli bir rol oynamadığı ve maliyet etkinliği ve erişilebilirlik açısından faydasının – öğrenci verilerinden toplanabilecek içgörülerden bahsetmiyorum bile – göz ardı edilemeyecek kadar önemli olduğu bir eğitim geleceği hayal etmek zordur.
 • Bunun yerine, eğitimin geleceği bu ikisinin birleşiminde yatıyor; Harmanlanmış öğrenme, geleneksel sınıf eğitiminin yüz yüze eğitimden İnternete ve tekrar tekrar sorunsuz bir şekilde geçişine yardımcı olur, böylece öğrenciler ve öğretmenler arasında seçim yapmak yerine, her ikisinin de faydalarından yararlanabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Yüksek Öğretim Bakanının adı ve onunla ilgili en önemli bilgiler

Kahire Üniversitesi’nde karma eğitim

 • Kahire Üniversitesi Öğrenim Yönetim Sistemi “Moodle” ı tanıttı ve bu terim, öğrencileri ve öğretim üyelerini bu sistemi kullanmaları ve harmanlanmış öğrenmede yeni teknolojik verilerle başa çıkma yeteneklerini geliştirmeleri için eğitmek içindir.
 • Moodle ayrıca soru bankası testinin, web sitesi atamalarının, dijital anketin ve sohbet odalarının öğrencileri eğitmek, bu verilerle başa çıkma yeteneklerini geliştirmek, becerilerini geliştirmek ve sanayiciler, bankacılar ve profesyonel derneklerle iletişimlerini güçlendirmek için nasıl kullanılacağını açıklamak için sunulmuştur.
 • Kahire Üniversitesi, öğretim görevlileri ile düzenli toplantılar, çevrimiçi dersler, öğrenciler için basılı uygulamalar, etkileşimli medya tabanlı dersler ve harmanlanmış öğrenme programlarında sınavlar sağlar.
 • Harmanlanmış eğitimin, Kahire Üniversitesi yönetiminin sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmada Mısır devletine katılarak üçüncü nesil bir üniversiteye dönüşme çabalarından biri olduğuna dikkat çekti.
 • Sınavların programları ve türleri (kompozisyon soruları veya balonlu kağıt) merkezin web sitesinde kişisel dosyalarında öğrencilere duyurulur ve yabancı öğrencilerin üniversite okullarına kayıtlarına ilişkin kurallar ve tarihler sınav döneminde ilan edilir.

Kahire Üniversitesi içinde karma öğrenim için uygun fakülteler ve bölümler

Kahire Üniversitesi’nde karma eğitim için uygun olan kolej ve bölümlere başvurmak için aşağıdaki koşullar gereklidir:

 • Başvuru sahibinin bir lise diplomasına veya diğer sertifikalardan eşdeğeri bir diplomaya sahip olması gerekir: El-Ezher lise sertifikası ve eşdeğer yabancı sertifika (ancak sahibinin bunu aldıktan sonra 5 yıl geçmiş olması şarttır, ancak bu uluslararası öğrenciler veya göçmenler için geçerli değildir).
 • Bir giriş sınavında veya derslerin her birinin ilke ve temellerinde başarı: Arapça, İngilizce ve bilgisayar; Ve başvuru sahibinin bu giriş sınavlarından birinde başarısız olması durumunda, yeni ücretlerle yeniden başvurabilir.

Ve bu koşullar karşılanırsa, başvuru sahibi karma eğitim için aşağıdaki bölümlerden birine kaydolabilir:

 • Ticaret Fakültesi tüm departmanları ile (Muhasebe Departmanı – İşletme Bölümü – Sigortacılık Departmanı).
 • Sanat Koleji tüm bölümlerinde (Psikoloji Bölümü – Tarih Araştırmaları Bölümü – vb.)
 • Fen Fakültesi, Arap Dili ve İslam Kültürü Bölümü.
 • Eğitim Fakültesi Erken Çocukluk Bölümü.

Kahire Üniversitesi’nde harmanlanmış eğitimin faydaları

 • Kahire Üniversitesi’ndeki harmanlanmış öğrenim, çok güçlü olan müfredatı işlerken öğrencilerin verimliliğini artırmaya yardımcı olur.
 • Akıllı ve bilinçli bir nesil oluşturmaya yardımcı olan bilimsel materyali anlama kolaylığı ve konsantrasyon kolaylığı.
 • Öğrencinin öz değerlendirmesi, mentoru tarafından değil, kişisel olarak kendisi tarafından yapılacaktır ve bu, öğrencinin kendini geliştirmesini geliştirmek için bir temel olarak kullanılır.
 • Hem öğrenci hem de öğretmen için kaliteli öğretim süresi sağlayın.
 • Öğrenci ve öğretmen arasındaki iletişimin basitliği.

Ayrıca bakınız: Yeni Hasta Hizmetleri Portalı, Prens Sultan Merkezi

Kahire Üniversitesi’nde harmanlanmış eğitim türleri

Kahire Üniversitesi’ne bağlı altı tür harmanlanmış eğitim vardır ve bu türler aşağıdaki şekilde açıklanmaktadır:

 • Birinci tür: Eğitim, öğretmenlerin internete koyduğu bazı çalışma materyalleri yoluyla yapılır ve daha sonra bu materyaller gelecekteki öğrencilerle yüz yüze tartışılır ve bu, öğrencilerin bu çalışma materyallerini evinde veya istediği başka bir yerde okumalarına olanak tanır.
 • İkinci tür: İnternete yüklenen programla ve aynı zamanda öğretmenle yüz yüze iletişim yoluyla öğrenciler tarafından çalışma ve eğitim materyallerinin takibi.

 • Tip III: Bu tipte, tüm eğitim müfredatları internette bulunan özel bir platform üzerinden çalışıldığı için daha sofistike bir tiptir ve bu tipte öğretmen internet üzerinden öğrenci ile kendisi arasında uygun bir iletişim aracı sağlar.
 • Dördüncü tür: Öğretmenlerin internet üzerinden öğrencilere ses klipleri veya eğitim videoları gönderdiği ve daha sonra bu öğretmenlerin bu öğrencilerle bir sınıfta buluştukları ve daha sonra öğrencilere detaylı bir şekilde anlatmak için bu videoları veya ses kliplerini göstermeye başladıkları geleneksel ve harmanlanmış öğrenmenin karışımından ortaya çıkan bir türdür.
 • Beşinci tip: Bu beşinci tür harmanlanmış öğrenme, dördüncü türe çok benzer, tek fark, temelde öğretim müfredatının küçük bir kısmının açıklanması ve öğrencilerin geri kalanını çevrimiçi olarak tamamlamasıdır.
 • Altıncı tip: İnternet üzerinden gerçekleştirilen kapsamlı bir çalışma olan harmanlanmış öğrenmenin son çeşididir ve aynı zamanda öğrenciler, bazı eğitim sınıflarının varlığının yanı sıra karşılaştıkları her türlü engeli sormak için öğretmenle görüşebilirler, ancak katılmak isteyenler için isteğe bağlıdır.

Harmanlanmış Öğrenim Merkezi – Giriş sayfanız

 • Http://www.ou.cu.edu.eg bu bağlantı üzerinden Kahire Üniversitesi Karma Öğrenim Merkezi web sitesine giderek ve resimdeki gibi “Açık eğitim sistemine girmek için” seçeneğine tıklayarak harmanlanmış öğrenim merkezindeki giriş sayfanıza gidebilirsiniz. Altında.

 • Ardından aşağıdaki gibi giriş sayfanıza yönlendirileceksiniz:

 • Veya doğrudan Kahire Üniversitesi Karma Öğrenim Merkezi’ndeki oturum açma sayfanıza gitmek için http://www.ou.cu.edu.eg/login.aspx doğrudan bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Yüksek Öğretim Bakanının adı ve onunla ilgili en önemli bilgiler

Bir makalenin sonunda Yerleşik Öğrenim Merkezi Oturum açma sayfanızSize, web sitemiz aracılığıyla, Kahire Üniversitesi’nde harmanlanmış eğitim ve bunun içindeki türleri sağladık ve ayrıca faydaları, harmanlanmış eğitimin üniversite içinde mevcut olduğu kolejler ve bölümler ile Kahire Üniversitesi Karma Öğrenim Merkezi’nde oturum açma sayfanıza nasıl gireceğiniz hakkında konuştuk, bu yüzden makaleyi umuyoruz. Size fayda sağladı ve onayınızı kazandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Stroboskopun işlevi nedir? Stroboskopun işlevi nedir?

Strobe olarak da bilinen bir stroboskop , döngüsel olarak hareket eden bir nesneyi yavaş hareket ediyor veya durağan gibi göstermek içi...

Stroboskop Stroboskop

stroboskop , cismin hareketini incelemek veya dönme hızını veya titreşim frekansını belirlemek için dönen veya titreşen bir cismin aral...

İndüksiyon tabanlı tava ve tencere nedir İndüksiyon tabanlı tava ve tencere nedi...

Tüm markalarda indüksiyon tavaları ürün özellikleri açısından farklılık göstermez. Bulduğumuz tek fark , tabanda tavanın tabanını plaka...

Halıdan çay lekesi nasıl çıkar meltem açıkel Halıdan çay lekesi nasıl çıkar meltem aç...

Halıdaki lekeleri çıkarmak için ipuçları Salon, yatak odası veya banyomuzdaki halıların kendi kullanımı nedeniyle lekelenmesi kaçınılma...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Find out About Pastimes Because Of This Short Article Find out About Pastimes B...

As someone that has a lot of activities to do in daily life,...

The Most Effective Mirrorless Cameras Under $500 In 2021 The Most Effective Mirror...

The Canon EOS-1D X Mark II is a top-of-the-line camera reser...

Stroboskopun işlevi nedir? Stroboskopun işlevi nedir...

Strobe olarak da bilinen bir stroboskop , döngüsel olarak ha...

Stroboskop Stroboskop

stroboskop , cismin hareketini incelemek veya dönme hızını v...

Stroboskop nedir ve ne işe yarar Stroboskop nedir ve ne iş...

stroboskop Web sitemizin bu bölümünde size stroboskop, strob...

Dekoratif duvar aynaları Dekoratif duvar aynaları

Dekoratif duvar aynaları – iç mekanda nasıl kullanılır...

Desire To Recognize How Cheat Requirements Operate In Video Games? Look At This Information and facts Desire To Recognize How C...

If you’re a grown-up, you most likely keep in mind tra...

Pembe yatak odası nasıl dekore edilir Pembe yatak odası nasıl ...

Bebek odası fikirleri: güzel pembe bir yatak odası nasıl dek...

Çocuğun yatak odası tavan dekorasyonu. 27 fikir! Çocuğun yatak odası tavan...

Çocuk odası tavan dekorasyonu! İlham almak için 17 fikir ...

Ahşap Saksilik Katli Çi̇çekli̇k Saksi Standi Ahşap Saksilik Katli Çi̇...

Ahşap çiçeklik merdiven saksıları son yıllarda oldukça talep...

Dekor
Genel bilgiler HABERLERİ