Yeni başlayanlar için bale | Kültürel bilgiler

Yeni başlayanlar için bale dansı، Dans, oyuncunun kişiliğini ve yaşadığı zorlukları ifade eden ifade sanatlarından biridir ve edebi kurgu ya da lirik öykülerin yaşayan bir somutlaşmış halidir ve iki bölüme ayrılır: yetenek ve sanatsal vizyon, o yetenekle doğmamış olsanız bile öğrenme ve süreklilik yoluyla hakim olunabilir ve size sahip olmak İyi tanımlanmış kişilik.

Bale dansı

 • Bu tür güzel sanatlar kraliyet saraylarında ortaya çıktı ve dansçılar bale ayakkabısı yerine uzun etek ve pabuç giydi.
 • Bale öğrenmek ve öğrenmek vücudun dayanıklılığını artırmaya, zaman ve mekân farkındalığını artırmaya ve koordinasyon yeteneğini geliştirmeye yardımcı olur.Bale dansçıları, her türlü etkileyici dansı öğrenmenin kapısı olduğu için yaşla bile vücutlarının esnekliğini korurlar.

Ayrıca izle: Rusya’daki en popüler dans nedir

Bali dili faydaları

 • Dansçıya bale dansıyla kazandırılan faydalar arasında fiziksel güç kazanabilecek, vücudun dayanıklılığını ve dengesini artırabilecek, vücuda harekette çeviklik kazandıracak ve fiziksel zindeliği yüksek olacaktır.

Bali dili hakkında okumak

 • Bir dansçı baleye ne kadar çok göz atarsa, o kadar profesyonelleşir ve daha net öğrenir Hareketleri gösteren, resim veya illüstrasyon içeren kitapları seçmek daha iyidir.
 • Hareketlerin uygulanmasına rehberlik edecek ve dansçıya deneyim kazandıracak şey, bale sanatının önde gelen dansçılarına göz atmaktır ve bu, onun farklılaşmasının nedeni olacak kendi stilini bulmanızda size yardımcı olacaktır.

Doğru ayakkabı ve kıyafetleri seçin

 • Bale ayakkabıları, özellikle bale ayakkabısıdır ve dansa uygun olmayan diğer ayakkabı türlerinin kullanılması yaralanmalara neden olabilir ve hareketleri gerçekleştirirken acı verici ve bale ayakkabıları.
 • Keten, yumuşak deri veya saten malzemelerden yapılmış, ince ve esnek bir astarı olan hafif ayakkabılardır.Balede geleneksel bir işaret olarak erkekler beyaz ayakkabılar ve kadınlar pembe ayakkabılar giyerler.
 • Ancak bu genel bir kanun değildir.Sadece bu renkler geleneksel olarak değiştirilebilir ve genel olarak modern bale veya modern dansta erkekler ve kadınlar çıplak ayakla dans ediyormuş izlenimi veren bej ayakkabılar giyerler.Genellikle öğrenmenin başında dansçılar bale ayakkabısı giyerken dansçılar bale ayakkabısına dönüşür Yumuşak.
 • Nokta Ayakkabıları olarak adlandırılırlar ve ayakkabıların, yaralanmaları önlemek ve ağrıyı azaltmak için, tercihen vücut şeklini alan bale dansı kıyafetlerinde ve hareket kolaylığı için kısa eteklerde, ayağın şekline uyacak ve daha fazla rahatlık sağlayacak şekilde seçilmesi ve ölçülmesi gerekir.

Bale öğrenin

 • Bale dansını öğrenmek, dansçının kendisini sağlıklı bir şekilde ifade etmesine, duygularını kurduğu ve yok etmediği bir yönde ifade etmesine yardımcı olur, bu da kişiliğini anlamasını ve daha da geliştirmesini sağlar ve dansçının iyi öğrenmesi için sabit pozisyonlar vardır.

Temel hareketler

Balenin temelleri, dansçıların iyi ustalaşması gereken beş poza dayanmaktadır:

İlk pozisyon

 • Bu pozisyon, balede en kolay temel pozisyondur, yani ayaklar bir arada dik durmak, topuklara dokunduğumuzdan emin olmak, daha sonra bacakları gövdeyle dik bir pozisyonda kalarak topukları birbirine değecek şekilde, ayakların bir çizgi oluşturmasına dikkat ederek dışarı doğru yuvarlamaktır. Düzdür, omuzlara paraleldir ve kol hizasında, sanki bir top tutuyormuş gibi karın hizasındadır ve parmakların en az on cm uzakta, eller yüze yakın olacak şekilde kalmasına dikkat edin.

Ayrıca izleyin: Yeni başlayanlar için dans egzersizleri

İkinci pozisyon

 • Bu, şu anda farklı topuk aralıklarına sahip ilk pozisyona benzer ve burada ayaklar zıt yönleri gösterir ve bacaklar ayakla açılır ve ellerin pozisyonu ilk pozisyon gibidir, ancak bu sefer açık, yani kollar dirseklerden ayakların genişliğine kadar açılır ve avuç içi eğilirsiniz. Vücutla aynı yönde.

Üçüncü pozisyon

 • Bu pozisyonu ilk pozisyonda yapabilirsiniz, ancak ayakları zıt yönlerde döndürmeye özen göstererek, daha sonra stabiliteyi korumaya özen göstererek bir ayak doğrudan diğerinin önüne çekilir ve ileri ayağın topuğu arka ayağın metatarsalına temas eder ve ön bacağın göbeğinin pozisyonu tam önünde olmalıdır. Arka bacak, kollar birinci pozisyon, ikinci pozisyon ve birinci el arasında bir karışım iken birinci pozisyonda bırakılır.

Dördüncü pozisyon

 • İlk pozisyondan başlayarak açın ve bir ayağın diğer ayağın önüne konulduğundan, ayak parmaklarının zıt yönlere baktığından ve ayakların birbirine temas etmediğinden, ellerin pozisyonunun birinci pozisyona benzer, bir kol başın üstüne, dirseğin bükülü pozisyonda ve avuç içi ise Yükseltilmiş kol aşağı bakar ve başın önüne yerleştirilir.

Beşinci pozisyon

 • Ayak pozisyonu dört numaralı pozisyona benzer, ancak bu pozisyon birbiriyle birleştirilmeli ve dört numaralı pozisyona benzer bir pozisyonda yol açmalıdır, daha sonra ayaklar birbirlerinden yuvarlatılarak aralarındaki mesafe en az iki parmak olacak şekilde ve ayaklar ayaklarla sarılırken Diz bükülmeden düz durmalı ve kolların pozisyonu dördüncü pozisyondaki çiftçinin pozisyonu gibidir ve kolun alt kısmı üstteki kolu karşılayacak şekilde, parmaklara dokunulmamasına ve aralarında yeterli mesafe bırakılmasına dikkat edilerek baş üzerine yerleştirilir.

Bale öğrenmek için ne bilmeli

İpuçları, size nasıl başlayacağınızı öğreten yönergelerdir. Bunlar:

 • İlk olarak, dansçı sabırlı olmalı ve bu nedenle egzersizler yavaş yapılmalı ve stüdyo duvarı boyunca iyi bir şekilde yerleştirilmiş ahşap bariyere yapışmalıdır ve bu bariyer dansçıların iyi egzersiz yapmasına yardımcı olmak için yerleştirilir ve pozlarda ustalaştıktan sonra onları eğitim odasının ortasında engellere yapışmadan pratik yapmalısınız.
 • İkincisi, dansçılar çalıştıkları ve yaptıkları dansları önce ahşap perdede açmak zorundadırlar ve üzerinde yapılan herhangi bir bale dansı, herhangi bir hata veya yaralanmayı önlemek ve dansların başarılı olmasını sağlamak için ahşap perde ile başlatılır.
 • Bale hareketlerini ilk kez öğrenirken bükme hareketine hakim olunmalı ve pratiği yumuşatarak eklemlere, kaslara ve tendonlara esneklik kazandıran ve dengeyi geliştiren prensip uygulanmalıdır.

Günlük egzersiz

 • Dansçı, kaslarını iyi esnetmek için ister bale pozisyonlarında ister kas sporlarında olsun, günlük egzersiz yapmak zorundadır ve eğer günlük egzersiz programını bir kenara bırakmazsa, bu onun vücudunun sağlığını bozar ve yemeklerini iyi düzenlemelidir.

Bir enstitüye gitmenin önemi

 • Dansçı, bale sanatını öğrenmek için bir enstitüye katılmak zorundadır, çünkü bale sadece uygulanmakla kalmayıp öğretilen bir sanattır ve profesyonellerin rehberliğinde eğitim, kullanıcısı amatörse kalıcı hasara neden olabilecek sıkıntılardan ve ciddi yaralanmalardan kurtarır ve uzmanlarla hataları bulmak ve onlardan kurtulmak için eğitim vermek kolay olacaktır. Ayrıca dansçı seyirci önünde pratik yapmak için güven verecek, anlık bir yenilenme olacak ve monotonluk olmayacak, bale dansçılarının gelişimi uzun ömürlülüğü için önemlidir.

Ayrıca bakınız: Dansın Faydaları Hakkında Bilgi

Bale sanatı sofistike bir sanattır ve dansçının bu beceriyi kazanmışsa yüksek bir sanatsal algıya ve farklı bir vizyona sahip olmasını veya onu sürekli geliştiren ve koruyan gerçek bir yetenek olması gerekir.Dans, dansçının duygularından alıp zarar vermeyecek bir yöne yönlendirdiği için ruh sağlığını iyileştirmeye yardımcı olur. Aynı zamanda ruh hali değişimlerine karşı korur, depresyon gibi ruhsal hastalıkları önler ve onu sağlıklı bir konuma getirerek fiziksel hastalıklardan korur ve dansçıya özgüven duygusu vererek kişisel hayatını iyi yönetmesini sağlar.