Yazılı yalan hakkında çocuklar için kısa hikayeler

Çocuklar için yalan söyleme hakkında kısa hikayeler, Yalan söylemek, Cenab-ı Hakk’ın ve Resulü’nün ondan nefret ettiği ve azarladığı sevilmeyen özelliklerden biridir, zira Allah ve Resulü, tüm ilahi dinlerin yasakladığı gibi, yalan söyleme ikiyüzlü ve nefret eden insanların ahiretteki ateşin cezası olan özelliklerinden biridir, Yüce Allah onlardan bahsetmiştir. “Kalplerinde bir hastalık var, bu yüzden Allah onları hastalıkla artırdı ve yalan söyledikleri için acıklı bir cezası var” sözünde. Hayatta artar, yalan, geçimi azaltır ve dua yargıyı geri döndürür)) Yalan söylemenin sonuçlarını ve ödülünü, kaçınılması gereken bir özellik olduğunu anlatan çocuklar için birkaç hikaye var ve sonraki satırlarda size anlatacağız. Yazılı yalan hakkında çocuklar için kısa hikayeler Bizi takip et.

Yalancı kuşun hikayesi

Küçük bir kuş ailesinin yaşadığı, eğlenerek ve eğlenerek yaşayan, anne küçük çocuğunu yuvanın dışına çıkmaması için uyardığı ve her gün olduğu gibi baba ve annenin işe gidip kuşu yalnız bıraktığı, böylece kuşun sıkılıp sıkılıncaya, gitmeyi düşünene ve sonra düşünmeye dönene kadar yalnız kaldığı rivayet edilir. Ebeveynleri işe gittikten sonra bir kez dışarı çıkmaya karar verene kadar ve küçük kuş gittiğinde, ebeveynlerine dönmeden önce oynayıp eğlenirdi ve anne ona sorar: Bugün dışarı çıktın mı ve onun reddini yanıtladı ve bu konu birkaç gün devam etti, bu yüzden kuş kimseye söylemeden gidiyordu. Küçük kuşun gittiği ve onu büyük bir kuş olarak gördüğü ve onu yutmak istediği gün geldiyse, diğer kuşlar onu kurtarmak için küçük kuşun babasına söylemeye gitti, ancak ebeveynleri, küçük kuşun yuvadan uzaklaşmadığını söyledi, öyleyse işten dönüp küçüğü yaralı bulana kadar neden gidiyorlar? Ve şiddetli acıdan ağlayarak, ebeveynlere kuşun haberi olmadan dışarı çıktığını öğrettiler, bu yüzden küçük kuş, ebeveynlerinden özür diledi ve dışarı çıkmak için onlara yalan söylediğini itiraf etti, bu yüzden anne dedi, bize gerçeği söylediğiniz için sizi cezalandırmayacağız, ama tekrar etmeyin.

Ayrıca izleyin: Hayatta Başarı Hakkında 5 İlham Verici Kısa Hikaye

Portakal satıcısının hikayesi

Yaşlı bir kadın portakal satıcısına gitti ve bu portakalların meyvelerinin ekşi mi tatlı mı olduğunu sordu, bu yüzden satıcı hanımın ekşi portakal istemediğini düşündü ve ona yalan söyledi ve tatlı bir portakalım olduğunu söyledi, bu yüzden reddetti ve hamile oğlunun karısı için ekşi portakal istediğini söyledi ve satıcı bu satışı kaybetti. Sonra ertesi gün hamile bir kadın yanına geldi ve portakalların tatlı mı ekşi mi olduğunu sordu ve yaşlı kadının geçmişte ne dediğini hatırladı, bu yüzden hamile kadına ikinci kez yalan söyledi ve ekşi portakal olduğunu söyledi, bu yüzden hamile kadın reddetti, çünkü kocamın annesi onu tatlı portakalları almaya gönderdi. Sizden, bu da rehin kaybına yol açtı.

Yalan söylemekle ilgili bir hikaye

Birincisi Saif ve ikincisi Mustafa adında iki arkadaş vardı ve birbirlerine çok yakındılar ama Saif yalanlarla karakterize edildi ve Mustafa her zaman dürüsttü ve bir gün Saif arkadaşı Mustafa’ya bir şey söylerdi, bu yüzden Mustafa ayağa kalktı ve Saif’e şöyle dedi: Bu yalanı bırakıp sözlerindeki gerçeği ara, öyleyse söyle ona Saif, ben hep hayatta kalabilmek için bu yalana adapte oldum.Mustafa ona cevap verdi ve sonuçları korkunç olduğu için bu popüler olmayan özelliği bırakman gerektiğini söyledi. Böylece Saif yalan söylemekten uzak durmaya ve dürüst olmaya karar verdi ve ertesi gün Saif okul randevusuna geç kaldı ve Mustafa sorar Saif’in gecikmesinin nedeni olarak, Saif sınıfa gelene ve öğretmen ona neden geç kaldığını sorana kadar, Saif ona babamın bugün hasta olduğunu söyleyerek cevap verdi ve öğretmen, Mustafa’nın yanına oturduğunda Mustafa ona şöyle dedi: Gecikme cezasından kurtulmak için öğretmene yalan mı söyledin? Yalan söylemiyorum çünkü babam zaten hasta ve Saif hayatta kalanın dürüstlük olduğunu gördü, ama yalan sahibini boğan şeydir.

Yalan söylemenin sonuçları hakkında başka bir hikaye

Genç yalancının hikayesi

Çok yalan söyleyen genç bir adam vardı, çeşitli konularda doğru ile yanlışı ayırt edemiyordu ve hatalarının sonuçlarından kaçmak için yalan söylüyordu ve bir gün bu genç adam arabasını çılgınca kullanıyordu, bu da polis tarafından durdurulmasına neden oldu, bu yüzden genç adam polisten kaçmak istedi. Sonra polise dedi ki, yemin ederim kardeşim, evde ölüm döşeğinde hasta olan anneme gitmeme izin ver ve ona gidiyorum, bu yüzden hızlı bir şekilde araba kullanıyordum, bu yüzden polis iyi kalpli olduğu için onu terk etti ve genç adam evine gitti, bu yüzden annesinin ağır hastalığı nedeniyle hastaneye sevk edilmiş olmasına şaşırdı. Ve tehlikeli durumu, gittiği zaman iyi durumdaydı, ancak polise yalan söylediği için, Yüce Tanrı onu bu yalan için cezalandırdı ve bu günden beri genç adam artık yalan söylemiyor.

Ayrıca izleyin: Ay ve uzay hakkında kısa bir peri masalı

Yalancı çoban hikayesi

Nora adında güzel bir kız vardı ve bir gün Noura anaokulundan döndü ve annesine “Anne” dedi. Bugün öğretmen bize yalan söylemenin sonuçları ve dürüst olmanın önemi hakkında çok harika ve faydalı bir hikaye anlattı ve anne ona sordu: Hikaye nedir, Noura? Bu yüzden Noura annesine hikayeyi anlattı ve şöyle dedi: Bir zamanlar koyunları otlatan bir çocuk vardı ve her sabah koyunları otlatmaya gidip günbatımında eve dönene kadar uyanırdı ve koyun için flüt çalarak tek başına oturuyordu ve bir gün gelip ben Burada tek başıma oturuyorum ve köy halkı orada oturup iş yapıyor, konuşuyor ve sohbet ediyor, bu yüzden düşündü ve onlara yalan söylemeye karar verdi, bu yüzden çığlık atmaya başladı ve şöyle dedi: Kurt koyunlarımı yedi, bana yardım edin, köy halkı, bana yardım edin ve köy halkının çığlık attığını duyduktan sonra sopayı alıp ona yardım etmek için ona doğru koşmaya başladı. Onlara yalan söylüyordu ve kurt yoktu ve ertesi gün daha önce yaptığı gibi yaptı ve yüksek sesle bağırmaya başladı ve “ Yardım et, kurt koyunlarımı yiyecek ve köy halkı yardıma geldiklerinde yine gülecek ve kurt yok diyecek ve ben sana yalan söylüyordum.

Bir gün ona bir kurt gelip ona ve koyunlarına saldırdı ve o yüksek sesle bağırdı, ama bu sefer gerçek ve dedi ki, “Kurt bana yardım et, kurt ona kimse yardım etmedi. Gerçekten de kurt bütün koyunlarını yedi ve çok üzüldü ve Tanrı onu bununla cezalandırdı çünkü köy halkına yalan söyledi.” Ve tekrar yalan söylememeye karar verdi.

Ayrıca izleyin: Cömertlikle ilgili kısa bir hikaye

Bu onun seti Çocuklar için yalan söylemeyle ilgili kısa hikayeler yazılı Bu nedenle, size yalanın karakteri ve cezası etrafında dönen ve sonuçları ne olursa olsun asla yalan söylemememiz gerektiğini ve boğulmaktan kaçınacak olan her zaman dürüst olmamız gereken bir dizi hikaye sunduk.