Yatmadan önce hayali çocuk hikayeleri

Yatmadan önce hayali çocuk hikayeleri Çocukların hikayelere ve masallara karşı doğuştan gelen bir sevgiye sahip olduğu, hikaye çocuğun hayal gücünü ve algısını genişlettiği, yaşam ve evren hakkında yeni şeyler öğrenmesine yardımcı olduğu ve kurgusal hikayelerin çocuğun tutkusunu harekete geçirdiği ve onu okumaya teşvik ettiği bilinmektedir ve okumaya teşvik edilmesi için erken yaşta başlaması tercih edilir. Ve hayatındaki yaratıcılık ve öykü, bazı çocukların kötü davranışlarından bazılarını ele almak ve onun aracılığıyla bazı eğitici mesajlar göndermek için kullanılabilir ve aynı zamanda kelime dağarcığını arttırmaya çalışır ve hikayeyi çocukları okumada sevmek ve yeteneğini artırmak için kullanmak tercih edilir, Çocuğa uyumadan önce anlatmanız için size bazı peri masalları anlatacağız.

Yedi Karga’nın hikayesi

 • Bir gün karısı ile yedi erkek çocuğu olan bir adam vardı ve karısı güzel bir kızı olmasını diledi ve sekizinci kez hamile kalınca boyunda ve soluk renkli küçük bir kız doğurdu.
 • Baba yedi çocuğundan küçük kızı yıkamak için su getirmelerini istedi, ancak kova kuyuya düştüğü için suyu getirmekte geç kaldılar.
 • Babalarına geç kaldıklarında, hepsinin kara kömür gibi siyah olması için dua ettiler ve baba, onun önünde yedi çocuğunun tamamen kara kargalara dönüştüğünü gördü.
 • Eşler, yedi çocuğunun başına yas tuttu ve başlarına gelenlerin gitmesi için Allah’a dua ettiler.Günler geçti, anne ve babası büyüyüp genç olana kadar küçük kızı ile meşgul oldu ve yedi kardeşi ve onlara ne olduğu hakkında hiçbir şey bilmiyorlardı.
 • Bir gün, yedi kız kardeşinin başına gelenleri insanlardan duydu ve onlara olanların arkasındaki nedenin kendisi olduğunu anladı, bu yüzden çok üzüldü, ağladı ve ailesinin yanına gitti ve ona olanların Tanrı’nın iradesi olduğunu ve onun yargısına bir cevap olmadığını söylediler.
 • Fakat kız kardeşlerini her yerde aramaya karar verdi, onları başlarına gelenlerden kurtaracağını ve babasından bir hediye yüzüğü aldığını ve ayrıca acıktığında yiyeceği bir parça ekmek ve biraz su vardı ve yürümekten yorulduğunda oturduğu şeyi yanında taşıdı ve sonunda bunda bir yere geldi. Dünya ısısından dolayı güneşin altındadır.
 • Bu yüzden çok soğuk ve şekli ürkütücü olan aya doğru kaçtım, bu yüzden aydan kaçtım ve kendilerine acıyan yıldızlara gittim. Yıldızlar ona çok nazik davrandı ve yıldız adam ona kızın tavuğunu verdi, böylece camdan yapılmış dağın kapısını açabildi ve kız kardeşlerinin bu dağda yaşadığını söyledi.

Yedi Karga hikayesinin devamı

 • Kız koşup dağa gitti ve tavuk bacağıyla kapısını açtı, içeri girdiğinde küçük bir cüce buldu ve ona ne istediğini sordu ve kargaların yedi tanesini aradığını söyledi. Hepsi yiyecek ve içeceklerine ne olduğunu görünce altın yüzüğü anlattılar ve kız kardeşlerinin bu dağda olmasını dilediler.
 • Dakikalar sonra kız kardeşleri göründü ve onlara düştü, aniden oğlana dönüştüler ve gerçek imajlarına döndüler ve kız kardeşleri onu kucakladı ve hepsi mutluluk ve neşe içinde ağladı.
 • Ertesi gün hepsi babalarının ve annelerinin evine gittiler ve anne babalar, yedi çocuğunun küçük kız kardeşleriyle geri dönmesinden mutlu oldular, mutluluk ve sevgi içinde yaşadılar.

Altın yumurtanın ve kazın hikayesi

 • Eski zamanlarda karısıyla fakir bir çiftçiydi ve çok fazla olmadı, ektikleri mahsuller her zaman ona baksalar bile büyümedi ve çift, mahsulün büyüyeceğine dair umudunu yitiriyor gibiydi ve fakirleşip Yüce Tanrı’dan başka bir sığınak bulamadılar, böylece dualarını ve yalvarışlarını artırmaya başladılar. Öyle ki Allah onları büyük bir iyilikle kutsadı ve aniden önlerinde küçük bir pound belirdi ve onlara Allah’ın onların dualarını işittiğini ve karşılık verdiğini ve onlara kaz olan bir armağan verdiğini söyledi.
 • Çiftçi ve karısı bu armağana hayret ettiler ve ertesi gün kazın altın yumurtalarını koyduğunu gördüler, bu yüzden ondan çok mutlu oldular ve Tanrı’ya çok şükredip bu armağan için ona teşekkür ettiler.

Süt satıcısının rüya hikayesi

 • Büyükannesi ile küçük bir köyde yaşayan ve iki ineği olan güzel bir kız vardı ve kız her gün iki ineği sağmaya ve başının üstünde bir kase süt taşıyıp satmak için şehre gittikten sonra akşam evine dönüyor.
 • Büyükanne zengin olmayı çok hayal eden bu kızı sevdi, bu yüzden çok yerinden edildi ve inekler ondan çıkıncaya kadar servet hayal etti ve büyükannesi ona çalışman gerektiğini söyledi çünkü rüyalar seni zengin etmeyecek, ama sana çok pahalıya mal olacak, ama kız büyükannesinin sözlerini duymadı ve hayal kurmayı bırakmadı.
 • Bir gün büyükannesi sütü satmaya gitmeden önce onu mutfağa çağırdı ve büyükanne bugün markete gitmemesini söyledi, ben de nedenini sordum büyükannem köyde bir düğün var, kızlarının evliliklerini kutlayacak ve komşu köylerden önemli kişilerin bu düğüne gelip şeflerine soracaklarını söyledi. Her türlü lezzetli tatlıyı hazırlamak için benden ona büyük bir kase süt göndermemi istedi ve bize fiyatın iki katını ödeyeceğine söz verdi.

Süt satıcısının rüya hikayesinin devamı

 • Sütünü verdi ve yere bir damlasını düşürmemenizi, çünkü bugün kimsemiz yok ve asla durmamasını söyledi, süt onlara zamanında ulaşmazsa iki katını vermeyeceklerini ve partiye de katılmayacağımızı onlarla kabul etti.
 • Yol çakıl taşlarıyla doluydu ve kız çiçekleri ve meyveleri seviyordu, ama yürümekten nefret ediyordu ve kasenin önemi olamayacak kadar ağır olduğunu söyledi.
 • Zenginler gibi arabasını alıp dinlendi, kız köye yaklaştı ve parayı ne harcayacağını düşünmeye devam etti ve tavuk alıp yumurta bırakacağını, tavukları çatlatıp sayılarını artıracağını, el arabası alıp içine tavuk, yumurta ve süt koyup pazarda satacağını, böylece çok zengin bir hanımefendi olacağını söyledi.
 • Hatırladığında, süt kavanozu başının üstünden düştü, kırıldı ve yere süt döktü, kız ağlayarak oturdu ve hayalleri paramparça oldu, çünkü şu anda sütü yok ve partiye gitmeyecek ve hayalleri gerçekleşmeyecek ve kız havada saray inşa etmediğini söylediği için büyükannesinin sesi olan tek bir ses duyuyor.

Deniz kızı hikayesi

 • Bir zamanlar gökyüzü berrak ve güneşliydi ve deniz suyunun yüzeyinde parlıyordu, deniz kızının sahilde uyumadığı ve kuyruğunu kuma uzattığı zor bir gecenin ardından deniz kızının sahilde güneşlenerek oturduğu ve uyurken yanına deniz dalgaları tarafından fırlatılan küçük bir balık düştü. Kıyıya, küçük balık tekrar suya dönemeyecek durumda kaldı ve hala korkuyordu.
 • Deniz kızı ona gidip onu elinde tuttu ve ona “Korkma dostum, seni suya geri götüreceğim” dedi. Deniz kızı onu yakaladı ve suya geri koydu Küçük balık nimfa sevindi ve teşekkür etti ve ona, “Senin iyiliğini asla unutmayacağım. Önüne düşen ve onu yakalarlar, su perisi suya koştu ve derinlere battı ve güvenle sarayına ulaştı.

Sonuç olarak sizi tanıttık 4 hayali çocuk yatma zamanı hikayesiÇocuklar için daha fazla uyku zamanı hikayesi için çocuklarınızı seveceğinizi ve memnun ettiğinizi umuyoruz; Aşağıdaki hikayelerden bir hikaye seçebilirsiniz.