Yağlı ciltler için bebek kremi | Kültürel bilgiler

Yağlı ciltler için bebek kremi, Sürekli geliştirilmekte olan pek çok kozmetik var ve bu ürünler arasında Bebek Kremi de var ve bu ürünün farklı cilt tiplerine uygun birkaç çeşidi var ve bu türlerden belki de en önemlisi yağlı cilde uygun olanıdır ve yazımızda bu Alman ürünü Bebek Kremi ile tanışacağız. Yağlı ciltler için.

Yağlı cildin ne olduğuna genel bir bakış

 • Yağlı cilt, en önemli özelliği sebum salgılanmasına ve bakteri üremesine katkıda bulunan geniş gözenekler ve hem sivilcelerin hem de sivilcelerin artan salgılanmasının ürünü olan yağlı cilt olarak bilinir ve yağlı cilde sahip kişiler her zaman yüzün parlaklığından ve solgunluğundan şikayet ederler.
 • Bu da yüzün tazeliğinin kaybolmasına neden olur ve kadınlar için makyajı yüzünde ve stabilitesinde tutmak zordur, bu nedenle bu tür ciltlerin yağlı cilde yönelik kozmetiklerin elde edilmesine büyük önem vermesi gerektiğini görüyoruz.

Ayrıca bakınız: Fiyatlara En İyi Hassas Yağlı Cilt Aydınlatıcı Kremler

Yağlı ciltler için BB Kremine genel bakış

 • Üretimi bin dokuz yüz elli yıl öncesine dayanıyor ve bu Alman Christine Schramck’ın elindeydi ve bir dermatolog olarak çalışıyordu ve Schramke bu kremin üretiminde asıl amacının nem sağlamak olduğunu ve cildin soyulmasından kaynaklanan kızarıklığa maruz kaldığında BB kelimesinin leke balsamı teriminin bir kısaltması olduğunu belirtti. Cildi en iyi şekilde kapatmanın yanı sıra cildi ve problemlerini tedavi etmekten sorumlu olan gizli balsam anlamında BB Krem ürününün belki de en önemli özelliği birden fazla özelliğin aşağıdaki gibi birleşimidir: –
 • Nemlendirmenin yanı sıra optimum koruma, güneşten korunma özelliği.
 • BB Krem, yaklaşık on iki saate kadar uzanan uzun etkisinin yanı sıra yağ içermemesi ile karakterize edildiğinden aşırı koruma ve bakıma ihtiyaç duyan yağlı cilde sahip olanlar için idealdir.
 • Krem ayrıca, E vitamini ve C vitamini gibi bir grup vitamin içerdiğinden cildi besler.
 • BB krem, birçok faydalı bileşeni sayesinde fondöten veya astar olarak kullanma imkanının yanı sıra kapatıcı, nemlendirici krem ​​gibi bazı kozmetik ürünlerin yerine kullanılabilir.
 • Son olarak BB krem, güneşin zararlı ışınlarının yansımasında önemli rol oynayan, cildi daha parlak ve taze kılan bileşimi ile ayırt edilir.

BB krem ​​makyajla nasıl kullanılır)

Cilde pek çok faydası yönünden zengin içeriği sayesinde bazı kozmetiklerle birlikte kullanılabilir ve aşağıda ayrıntılı adımlar verilmiştir: –

 • BB kreminin fosforlu kalem ile karıştırılması tercih edilir, böylelikle cilt daha parlak ve canlı olacaktır.
 • Mevcut fondöten türlerinin birçoğunun ağır dokusuyla bilinmesi, ancak BB krem ​​ile karıştırıldığında dokuda yumuşak olmasını sağlaması nedeniyle BB kreminin fondöten kremi ile karıştırılması da tercih edilir, bu da cilde yansır ve onu daha taze, canlı ve güzel bir görünümle gösterir.
 • Kremsi bir allık dokusu elde etmek için, ona bir BB kremi ekleyebilirsiniz.

BB krem ​​ve yağlı ciltler için özel çeşitleri

Farklı cilt tiplerine uygun birçok BB krem ​​türü vardır ve bunlardan en önemlileri şunlardır: –

 • Maybelline Dream pure BB ve bu tip diğer türlere göre en yaygın olanıdır ve belki de bu türü ayıran en önemli şey yağlı cilde sahip kişilerde sivilceden korunmasının yanı sıra ciltteki hafifliğidir.
 • Cildi ideal bir şekilde örtmek için çalışması, tek tip bir renge sahip olmasını ve çekici ve doğal görünmesini sağlamasının yanı sıra, özellikle yaz aylarında güneşe ve zararlı ışınlarına karşı etkili koruyucu bir role sahiptir.
 • Diğer BB kremleri de mevcuttur

L’Oreal paris Magic skin Beautifier BB cream Karşıtı – Kızarıklık

Bu, özellikle yağlı cilde sahip olanlar için cilt kızarıklığı sorununu tedavi etme konusundaki üstün yeteneği ile karakterize edilir ve aynı zamanda cilt kusurlarını örtme ve daha taze görünmesini sağlama konusundaki büyük yeteneği ile karakterize edilir.

كريم La Roche-Posay Effaclar BB. Mavi

Bu tip silika parçacıkları içerir ve bu moleküller katı ve sıvı yağları emmek için çalışır, bu nedenle yağlı cilde sahip olanlar için uygundur ve ciltteki sebum salgılanma oranındaki artıştan kaynaklanan yağlı ciltte bilinen parlaklığın görünmesini engellemeye çalışır, ayrıca bilinen krem ​​A vitamininin bileşimine dahildir. Hücre yenilenmesine ek olarak geniş gözenekleri tedavi etmedeki etkinliği ile zararlı güneş ışınlarını önleme ve koruma

كريم Estee Lauder berrak Fark ten rengi mükemmelleştirici BB krem

 • Bu tip salisilik asit içerme avantajına sahiptir ve özellikle yağlı ciltler için cildin geniş gözeneklerini tedavi etmede büyük önem taşır.

كريم Garnier BB krem ​​Yağlı cilt ile kombinasyon için mucize cilt mükemmelleştiricisi

 • Bu türün en önemli özelliği sebum salgısını azaltan bir grup mineral içermesi ve bu nedenle yağlı cilde sahip kişiler için uygun bir seçenek olmasıdır.
 • Cildi ideal bir şekilde örtmede de rolü vardır ve en önemli özelliği yağlı ciltler ile bilinen parlak, istenmeyen cilt görünümünün azaltılmasıdır.

كريم Mucize cilt mükemmelleştirici BB krem ​​Yaşlanma Karşıtı

 • Bu tip, cildin rengini birleştirmenin ve güneşin zararlı ışınlarından korumanın yanı sıra özellikle yağlı ciltleri nemlendirmek için uygundur ve kırışıklıkların tedavisine katkı sağlama ve görünümünü azaltma avantajına sahiptir.

كريم NARS Kadife Mat cilt Tonu Geniş spektrumlu SPF 30

 • Bu tip BB krem ​​grubu diğer çeşitlere göre çoğunluk olarak sınıflandırılır ve bileşiminde hem meyve çiçekleri hem de antioksidanlar yer alır ve bu nedenle yağlı cilde sahip kişilerin bildiği geniş gözenekleri kapatmada ve cilt rengini birleştirmede en iyi ve en etkili türlerden biri olarak kabul edilir ve cildi Doğal ve çekici görünüm.

Genel olarak BB kreminin bileşenleri

 • BB kreminin bileşiminde pek çok element, cilde kendisi için gerekli nemi vermeye çalışır, örneğin ciltte nemin uzun süre hapsedilmesinde önemli rol oynayan seramid elementi, yaşlanmayı geciktirici ajanlar gibi yaşlanma belirtilerini azaltmaya ve onunla savaşmaya katkıda bulunan bazı elementler içerir. Oksidasyon.
 • İçerdiği vitaminler sayesinde C, E, A gibi bir grup vitamin içermesinin yanı sıra, içeriğinde bulunan aminoasitler sayesinde zararlı güneş ışınlarının korunmasında ve önlenmesinde etkin rol oynamaktadır.

Ayrıca bakınız: Yağlı Cilt Bakım Rutini

Yağlı cilt sahipleri için ipuçları

Yağlı cilde sahip kişiler için uyulması gereken bir dizi ipucu vardır ve bunlar aşağıdaki noktalarda yatmaktadır: –

 • Yüzü yıkarken ılık su kullanmalısınız çünkü sıcak su cildi kurutur ve cilde zarar verip tahrişe neden olabilir.
 • Yağlı cildin ürettiği fazla yağları uzaklaştırmak için yağlı ciltler için özel bir tonik kullanılmalı ve pamuklu bir ped üzerine sürülerek ve ardından cildi silinerek kullanılır.
 • Nemlendirici kremler satın alırken mutlaka BB krem ​​gibi yağsız kremler kullanılmalıdır.
 • Özellikle yağlı cildin bilinen geniş gözenekleri ile cilde zarar veren kirleri gidermenin yanı sıra ciltteki sebumu azaltmaya çalışmak için yağlı ciltler için iyi bir nazik temizleyici ile günde iki kez olmak üzere yüzün günde iki kez yıkanması gerekliliği

Ayrıca bakınız: Yağlı ciltler için açıcı kremler ve fiyatları

Bu makalenin sonunda, yağlı cilde sahip bir kadınsanız işte mükemmel bir seçim olan, yağlı cildin ihtiyaç duyduğu tüm nemlendiricileri ve besinleri içeren ve bu tip cilt ile ilgili bazı problemleri çözmenin yanı sıra yağlı ciltler için Bebek Kremi.