Venüs Bıçakları ve Çeşitleri | Kültürel bilgiler

Kadınları en çok ilgilendiren şeylerden biri, vücut tüylerinin kolayca ve acı çekmeden nasıl çıkarılacağıdır ve çok eski zamanlardan beri vücut kıllarının alınmasıyla ilgili birçok yöntem geliştirilmiştir, her cilt türünün kendisine uygun bir yöntemi vardır.

Bu nedenle Gillette Venus, tüm kadınlara uygun ve tüy alma sorununa son verme isteklerini karşılayan bir dizi tıraş bıçağı yarattı ve bunu yazımızda detaylı olarak anlatacağız.

Venüs Bıçakları ve Çeşitleri

Gillette’in yarattığı çeşitlilik her kadın için her zevke ve cilt tipine yakışıyor, çünkü firma bu alanda başarısına ve seçkin seviyesini korumasına yol açan en küçük detaylara dikkat ediyor ve bazı Venüs tıraş bıçaklarından bahsediyoruz:

 • Venüs swiri: Vücudun çok sayıda kıvrım ve kıvrım içeren dar bölgelerini tıraş etmek için kullanıldığı için bıçağı en uygun bıçaklardan biridir, birçok bacak üzerinde test edilmiş ve etkinliği kanıtlanmış, zor yerlerde kolay kaydırılabilir.
 • Venüs snap cosmo makinesi: Bu tip, bıçaklarının küçük boyutta olmasıyla karakterize edilir ve bu, kullanımı daha kolay hale getirir ve ayrıca kadınların bu konuyu mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirmesine yardımcı olduğu için cildi nemlendirme yeteneği ile karakterize edilir.
 • Venüs & olay makinesi: Bu tipin kullanılması, en küçük vücut tüylerini ortadan kaldıran, nemlendirici ve vücut bakım özellikleri içeren beş bıçak teknolojisi ile karakterize edildiği için cilde güzellik ve pürüzsüzlük kazandırır, kuruluğu giderir.
 • Hassasiyeti kucakla: Bu makine hassas cildi vücut tıraşına eşlik eden enfeksiyonlardan koruduğu ve cilde nem ve yumuşaklık verdiği için hassas cilde sahip kişiler için tasarlanmıştır.
 • Esinti makinesi: Bu makine, sonuçları şaşırtıcı olduğu için tıraş için kullanılan neslin yerini alan nemlendirici bir jel içerir ve tıraş sonrası vücuda güzel ve farklı bir koku verir.
 • Venus oceana: Bu tıraş makinesinin 3 bıçaklı bir çantası vardır, her bıçak tek kullanımlıktır ve her yere götürülmesi ve kullanımdan sonra atılması kolaydır.
 • Venüs saten bakım makinesi: Tıraş sonrası vücudu nemlendiren bantın yanı sıra formülü sayesinde vücut bakımı, sorunsuz epilasyon sorunsuz bir şekilde sağlandığı için epilasyon için ideal çözümlerden biridir.

Ayrıca bakınız: Klinikler için lazer epilasyon makinelerinin fiyatları?

Tıraşlı vücut epilasyon prosedürleri

Tıraş makinesi ile vücut tüylerini alırken dikkat edilmesi gereken bazı prosedürler ve hususlar vardır ve bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Silme işleminden önce peeling yapılmaması: Vücut tüylerinin ılık suyla yumuşatılmasının yanı sıra tıraş işlemi cildi ıslak hale getirdiği için duştan önce vücut kıllarını tıraş etmemelisiniz ve tıraş tamamlandıktan sonra vücudun cildini peeling yapmak için eldivenler kullanılmaktadır.
 • Epilasyon işleminde nemlendirici krem ​​veya jel sürülmesine olan ilgi, cilt ile tıraş bıçağı arasında tampon sağlayan önemli şeylerden biridir ve bu vücutta çizik veya yaraları önlemenin yanı sıra kolay tıraşa yol açar ve ayrıca cildi nemlendirmek, tıraş sonrası nemli ve pürüzsüz hale getirmek için de faydalıdır.
 • Eski bir tıraş bıçağı, kullanımı ciltte iz ve lekelerin oluşmasına neden olduğu ve ayrıca tüylerin alınmasında güçlük yarattığı için, bir makineyle iki kereden fazla tıraş edilmemesi tercih edilir ve bıçağın üzerindeki bant makinenin geçerliliğini gösterir.
 • Cildi nemlendirmeye olan ilginin epilasyon kolaylığı ve cildin pürüzsüzlüğü üzerinde büyük etkisi vardır, özellikle cildin hassas bölgelerinde ve kıvrımlarında bu bölgelerin nemlendirme sürecini unutarak zarar görmemesi ve aralarında izolasyon olmadan cilde tıraş yapılması ve bunu yapan birçok nemlendirici ve krem ​​bulunmaktadır.
 • Tıraşta bıçak kullanılması durumunda, saçın tekrar pürüzlü bir şekilde görünmemesi veya cilt altında kılların uzaması ve ayrıca ciltte çizik ve yara olmaması için saçın ters yönde tıraş edilmemesi tercih edilir.

Venüs bıçak tüy alma özellikleri

Bıçak epilasyonunun aşağıdaki gibi birçok avantajı vardır:

 • Bıçak epilasyon, diğer yöntemlere göre ucuz bir yöntem olmakla birlikte, kadınlar için başkalarına yardıma, güzellik ve vücut bakım yerlerine gitmeye gerek kalmadan hızlı sonuç alınmaktadır.
 • Ağda ve bant kullanımına göre bıçaklarla kıllar kolaylıkla çıkarılır, vücudun tüm bölgelerine ve içindeki tüm kıvrımlara, hatta en ince kıllara bile ulaşmanın yanı sıra ağrıya neden olmaz, böylece bıçakla tıraş olmak onları çıkarabilir.
 • Tüy alma işlemi diğer epilasyon yöntemlerine göre çok hızlı olduğu için bıçaklarla tıraş işlemi diğer tüy alma yöntemlerine göre hızlıdır.
 • Tıraş bıçağıyla tüy almanın avantajlarından biri, kadınların en çok kullandığı şey olduğu için, alma işlemi ile ilgili herhangi bir ağrının olmamasıdır.

Ayrıca bkz: Ustura ile Tüy Alma

Tüy almada bıçak kusurları

Epilasyonun bahsettiğimiz tüm avantajlarına rağmen, tıraş bıçağıyla vücut tüylerini almanın getirdiği bazı dezavantajlar da vardır ve bunlardan bahsediyoruz:

 • Bıçaklarla vücut tıraşının bıraktığı bazı yan etkiler vardır, bıçaklar düz değilse veya herhangi bir çizik varsa çizikler ve enfeksiyonlar meydana gelebilir, bıçaklar çok keskin olduğu için yaralar oluşabilir ve bunların yanlış kullanımı çiziklere ve yaralara yol açabilir.
 • Vücut kıllarının giderilmesi için traş kullanılması, saçların diğer yöntemlere göre daha hızlı uzamasına neden olur, bu da her kısa periyotta saçların alınmaya devam edilmesi gerektiği anlamına gelir ve ayrıca bazı kadınlarda saç köklerinin dış deriye yakın olması ve çıkarıldıktan sonra bir iz bırakan kıl köklerinin varlığı ile ilgili sorun vardır.
 • Tıraşla vücut tüylerinin alınma yöntemi, her seferinde bir öncekine göre daha kalın olduğu için vücuttaki kıl yoğunluğunun artmasına yol açan yollardan biridir.

Bıçakların yan etkilerini önlemek için yöntemler

Bıçakların epilasyonda kullanılmasından kaynaklanan yan etkiler, bazı yöntemlerle cildi ve sağlığını koruma görevi olan bazı önlem ve prosedürler uygulanarak önlenebilir ve bunlardan bahsediyoruz:

 • Nemlendirici krem ​​kullanımı vücut kıllarının tıraş edilmesi aşamasında göz önünde bulundurulmalıdır çünkü kılların yumuşak olmasına ve kolay alınmasına yardımcı olur, bunun yanında vücudu ve cildi enfeksiyonlardan, bıçakların sürtünmesinden kaynaklanan çizik ve yaralardan korur.
 • Ciltteki en zayıf yer olduğu için özellikle vücudun hassas bölgelerinde bıçakların sürtünmesinin etkisiyle zarar görmemesi için cilt üzerinde baskı yapmadan tüylerin nazikçe alınmasına özen gösterilmelidir.
 • Tıraş makinesinin bir süre kullanılmadan bırakılmasından kaynaklanan enfeksiyon veya enfeksiyonların önlenmesi ve ayrıca bıçakların keskinliğini kaybetmemesi ve cilde zarar vermemesi için yeni bıçakların kullanılması dikkate alınmalıdır.
 • Saçları düzenli olarak çıkarmaya özen gösterin ve uzun uzamasına izin vermeyin ve aynı zamanda saçın ters yönde değil, saçın yönünde tıraş etmeyi de hesaba katarak yoğun tüy uzamasını ve cilt içinde büyümesini önleyin.

Ayrıca bakınız: Carrefour’da Traş Makineleri Fiyatları?

Gillette Venus saç tıraş makinelerini öğrendik, çeşitleri ve her tipin özellikleri ve bıçak epilasyonuna yönelik uygun prosedürler tartışıldı ve Venus makineleri ile kıl traş etmenin avantaj ve dezavantajlarından da bahsedildi.