Uluslararası hukuk futbolunun ağırlığı nedir?

Yasal uluslararası futbolun ağırlığı nedir? Futbol, ​​düşünce, yönelim ve bağlılıklarına bakılmaksızın birçok insanın zihnini büyüleyen spor olduğu için, takipçi sayılarına göre dünyadaki ilk takım sporu olarak sınıflandırılıyor, çünkü anlam geliştirmeye çalışan en matematiklerden biri. Taraftarlar arasında vatanseverlik ve rekabet.

Futbol Tarihi

Futbol oyununun kökeni MÖ 2. ve 3. yüzyıllara kadar uzanmaktadır ve Çin ülkesinde başlamış ve o dönemde Zu Shu adıyla anılmış ve futbol tüyler ve saçlarla doldurulmuş ve onunla oynarken oyuncular bambu sopalara tutturulmuş ağlara dokunmasını sağlamıştır. Bacakları ve kafaları.

Bundan sonra futbol oyunu Japonya’ya taşındı ve Kirami adını aldı ve oyuncular kapalı, dairesel bir daire oluşturarak topu kendi aralarında sadece bacaklarıyla ve top yere değmeden transfer ederlerdi ve bu güne kadar Japonya’da hala kiramiyi uygulamaktadır.

Modern futbol tarihi MS 1863 yılında, dünyadaki futbol oyununun tüm konularıyla ilgilenen ilk resmi dernek olan İngiliz Futbol Federasyonu’nun kurulmasıyla başladı.Futbol oyunu, özellikle İngiltere ve komşu ülkelerde ve dünyanın çeşitli yerlerinde daha hızlı ve daha fazla yayıldı. genellikle.

Futbolla ilgili tüm meseleleri ve dünyada onu yöneten yasaları ele alan uluslararası bir organın kurulması önemli hale geldi, bu nedenle MS 1904’te Paris’te Uluslararası Futbol Federasyonları Federasyonu (FIFA) kuruldu ve o zamanki üye sayısı sadece yedi idi (Fransa, Belçika, Danimarka) İspanya, Hollanda, İsviçre, İsveç) ve İngiliz Federasyonu 1913 yılına kadar FIFA’ya katılmadı.

Ayrıca okuyun: Futsal yasaları nelerdir

Futbol şekil geliştirmeleri

Futbol bir gecede bugünkü haline gelemedi.Onun yerine futbol, ​​topun şekline, kalitesine ve üretim yöntemine büyük etkisi olan birçok büyük gelişmeye ve tarihi aşamaya maruz kaldı.Aşağıda, kurulduğu günden bugüne futbol şeklindeki gelişmelerin aşamaları:

 • İskoçya’da, dünyanın en eski futbolunun MS 1540 yılına kadar uzanan eski bir görüntüsü var ve bu, sığır derisi ve domuz mesanesinden yapılmıştı.
 • Charles Goodyear, 1836 AD’de bir domuzun mesane şekline göre kauçuktan yapılmış bir futbol topu icat etti, bu yüzden tekme attığında topa ne olacağını belirlemek zordu, çünkü onaylanmış standartlara göre yapılmamıştı ve Charles, MS 1855’te geri döndü ve şekli kauçuktan yaptı. Dolu ve bu top şimdiye kadar hala New York’ta tutuluyor.
 • Futbol Federasyonu, 1872 yılında İngiltere’de futbol endüstrisi için onaylanan ilk resmi yasaları oluşturdu.
 • MS 1900’de deri futbol endüstrisine girmeye başladı ve kalitesi eskisinden daha yüksek ve daha iyi hale geldi, bu yüzden tekme atmaya elverişliydi, ancak topun yapıldığı derinin kalınlığı, suyu emmesi ve dikme bolluğu nedeniyle kafaya vurulduğunda ağrıyor.

Uluslararası hukuk futbolunun ağırlığı nedir?

Uluslararası Futbol Federasyonları Federasyonu (FIFA), oyuncuların dünyadaki tüm spor stadyumlarında oynadığı futbol oyununa özgü koşullar ve yasalar belirlemiştir ve bu yasalar şunlardır:

 1. Futbol topu küre şeklinde olmalıdır.
 2. Futbol topu, deri veya oyunculara zarar vermeyecek herhangi bir uygun malzemeden yapılmalıdır.
 3. Futbol su geçirmez olmalıdır.
 4. Futbol çevresi 68 cm’den az, futbol çevresi 70 cm’den fazla değildir.
 5. Futbol ağırlığı 410 gr’dan az ve 450 gr’dan fazla değildir.
 6. Futbol baskısı deniz seviyesinde cm kare başına 600 ile 1100 gram arasındadır.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Futbol tarihinin en kötü ve en tehlikeli 10 sakatlığı

futbolun kuralları

Futbol sporu, Uluslararası Futbol Federasyonları Federasyonu (FIFA) tarafından yayınlanan, maçlarda oynanmayı düzenleyen birçok yasa içerir:

 • Karşılaşma iki yarıdan oluşuyor, bir yarısı 45 dakika uzunluğunda ve iki yarı arasında 15 dakikalık bir ara var.
 • Maç hakemi, maçın her yarısının sonuna bir kayıp süre ekler ve bu süre, oyuncuların oyundan çıkarılması, oyuncu değişikliği veya ihlali nedeniyle sahada kaybedilen süreye veya oyunun durdurulmasına neden olan herhangi bir acil durumun ortaya çıkmasına göre tahmin edilir.
 • Bir takımın kıyafetleri kaleci haricinde aynı olmalı, kıyafetleri takımın geri kalanından farklı olmalıdır.
 • Maç hakemi, oyuncunun yüzüne sarı kart gösterme hakkına sahiptir, eğer bunu gerektiren bir ihlalde bulunursa ve oyuncunun iki sarı kart alması durumunda otomatik olarak kırmızı kart alır ve bu da onun sahadan atılmasına neden olur.
 • Futbol iki takım arasında oynanır ve her takım 11 ana oyuncudan oluşur.
 • Maç başlamadan önce, hakem iki takımın liderleri arasında bir kura çeker ve kazanan, maça başlamak istediği stadyumun tarafını seçme hakkına sahiptir ve takımı maç başladığında topa sahip olmaya başlar.
 • Top, kale çizgisini tamamen aşarsa gol hesaplanır.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Futbol nedir ve yasaları

Böylelikle uluslararası futbolun hukuki ağırlığı ile ilgili tüm bilgiler netleştirildikten sonra, futbolun tarihinin kısa bir açıklaması, futbolun yaşadığı gelişmelerin yanı sıra oluşturulan yasalar hakkında bilgi sahibi olduktan sonra yazının sonuna geldik. İster futbol maçı için ister şekli ve ağırlığı için Uluslararası Futbol Federasyonları Federasyonu’na (FIFA) yerleştirerek, makalenin size hitap etmesini umuyoruz.