Ucuz çatı katı inşaatı

Konut, insanların yaşamları boyunca aldıkları birçok kararın önemli bir parçasıdır. Çoğu durumda, parasızlık, sırf daha iyi bir şey seçemediği için tamamen rahat olmadığı bir yeri satın almasına veya kiralamasına neden olabilir.

Aynı şekilde, pratiğe daha çok gitmeye karar veren insanlar ve tasarıma bakan diğerleri var. Ama rahatlığın, sadeliğin, güzel zevkin birleşimini arayanlardan biriyseniz ve aynı zamanda tutumluysanız, ucuz bir çatı katı inşaatı ihtiyacın olan şey olabilir.

ekonomik-loft inşaatı

Daha davetkar bir alanda bir evin tüm konforu

Bu alanlar geçen yüzyıldan beri yayılıyor. Öğrenciler, şehirlerde yaşayan bekarlar, evden çalışanlar ve hatta her ikisi için daha rahat bir şeyler tercih eden çiftler arasında tercih edilmektedir.

ucuz çatı nasıl yapılır

Genelde orta ile büyük arasında değişen, daima yüksek tavanlı veya aynı hissi veren bir dekorasyondan oluşurlar. Bunların ortak bir özelliği, sahip oldukları bölümlerin az olması veya hiç olmamasıdır. Dağıtımı mutfak, banyo, yatak odası, oturma odası, çalışma alanı veya ofis ve bazı durumlarda bahçe içerir.

Şu anda, normalde uyku alanı için kullanılan bir balkonu simüle eden ikinci bir kat veya asma katın dahil edildiği asma kat tipi bir tasarım popüler hale geldi. Bu şekilde, alandan ve dağıtımından en iyi şekilde yararlanmaya çalışıyoruz.

çatı katı fiyatı

Bu bir tasarruf projesi nasıl yapılır

Minimalist ancak rustik görüntüsü sayesinde çatı katı tasarımları, belirli yapı detaylarını gizlemek için çok fazla değişiklik veya çalışma gerektirmez. Ayrıca malzemelere bir milyon harcamanıza gerek yok, hatta mekanınıza benzersiz bir detay vermek için geri dönüşümü bile kullanabilirsiniz.

Arjantin'de bir çatı katı inşa etmenin maliyeti ne kadar

Duvarlar

Çatı katlarının bir avantajı, bir açık alan konseptini taşımalarıdır, bu nedenle duvarların ve bölmelerin inşası bir zorunluluk olmayacaktır.

Aynı zamanda, ortak bir şey, duvarların genellikle panelli olmaması, ancak açıkta kalan tuğla düzlemin kalmasıdır, bu da zamandan, paradan ve malzemeden tasarruf sağlar.

çatı katı tasarımı ve inşaatı

Kapılar

Çatı katı tarzı tasarımlarda kapılar pratik olarak mevcut değildir. Kullanımı çoğu durumda ana giriş ve banyo ile sınırlıdır. Bu tür durumlarda, zarif olmanın yanı sıra yerden tasarruf etmenize yardımcı olan sürgülü kapılar veya pencerelerin kullanılması önerilir.

aydınlatma

Pencereler bu yerlerde çok önemlidir, bazen büyüktürler ve yere kadar ulaşabilirler. Bu sayede gün içinde bol miktarda ışık ve geceleri güzel bir manzara sağlarlar.

Lambaların lüks olması gerekmez, rustik tarz en yaygın olanıdır, hatta sanayiye doğru gidenler bile. Aynı şekilde, kendi lambalarınızı yapma ve hatta atılan diğerlerini geri yükleme fırsatı her gün gelmediğinden, geri dönüşüm burada taraf tutabilir.

ekonomik-çatı-modelleri

Banyolar

Küçük ama yeterli alana sahip banyolar da minimalist tarzı benimsiyor. Ahşap genellikle yapımı için en çok kullanılan malzemelerde ilk konumlardan birini işgal eder. Daha ekonomik ve karlı, çünkü eski odun dallarını veya artıklarını bile kullanabilir, onarabilir ve boyayabilirsiniz.

Tasarım ve aksesuarlar

Çatı katlarında kullanılan renkler genellikle soğuğa doğru gidiyor, ancak size en uygun paleti seçerken zevkler bir sınırlama olmuyor. Duvarları olmadığı için, boşluklar mekân boyunca doku ve renklerle verilir, bu, bir ortamın diğerinden farklılaşma şeklidir.

Ayrıca, kullanılmış mobilyalar, sade ancak modern tasarımlara sahip ve çarpıcı olmayı bırakmadan, çoğunlukla parlak tonlar içermektedir. Dekorasyonda pratik olan önemli bir yer tutar: uzatılabilir masalar, görünmez paneller; yerden tasarruf etmenize yardımcı olan ve ferahlık hissi yaratan her şey açığız.

Detaylar

Daha önce loft tarzı mekanlarda inşaat detaylarının sorun olmadığını belirtmiştik. Bunun nedeni, stilin rustik ve endüstriyel olması nedeniyle, bu detayların dekorasyonun bir parçasını oluşturmak için mekana dahil edilmesidir.

Bu sayede boruların, havalandırma kanallarının, metal veya beton kirişlerin kapatılmasına gerek kalmaz, ancak nihai sonuç için mükemmel bir şekilde kullanılabilir.

Bir çatı katı inşa etmenin avantajları

  • Dairenize yeni bir vizyon ve tam bir bükülme veriyorsunuz.
  • Küçük bir alanda çok şey var, kapalı hissetmeden rahat.
  • Malzemelerin elde edilmesi kolaydır ve fazla masraf gerektirmez. Çimento, tuğla, metal, plastik ve ahşap en iyi müttefikleriniz olacak.
  • Evden çalışıyorsanız, yalnız veya partnerinizle yaşıyorsanız mükemmeldir.
  • Eklediğiniz her detay ile yenilik yapabilirsiniz, tasarım tamamen size ait olabilir.

sonuç

İhtiyaçlarınıza uyum sağlayan ve tam rahatlık sağlayan bir yerde yaşama arzunuz varsa, bir çatı katı, isteyenler için ideal bir alan olabilir. İnşaat için iyi bir malzeme ve diğer şeyler masrafından tasarruf sağlayacaktır. Onu işgal eden kişinin yaratıcılığını ve kişiliğini vurgulayabilecek bir yerde inanılmaz bir deneyim yaşanacaktır. Hayal gücü, hayatın herhangi bir aşamasında üstlenilebilen, ancak çok geç olana kadar beklemeyen bu projede çok önemlidir.