Tek katlı betonarme ev projeleri

Beton evlerin saf örnekleri

Tarih boyunca beton, tuğlaların mükemmel bir arkadaşı olmuştur; her ikisi de , az çok başarıyla bugün bildiğimiz şehir ve kasabalarımızın manzarasını temsil eden beton evlerin ve binaların topraklarını rahatsız etmiştir .tek katlı betonarme ev projeleri

tek katlı betonarme ev projeleri , iki katlı betonarme ev modelleri ve planları , betonarme dubleks ev planları , iki katlı betonarme ev modelleri ve planları fiyatları , betonarme villa modelleri , beton villa modelleri ve fiyatları,

Öğretmenlerin öğretmeni Le Corbusier’e göre… “ Yapı malzemelerinin doğruluğu ; Yapılan ya da yapılacak tüm binalarda beton, taş ve tuğla kalacak ” Ve bu ünlü sözün 70 yılı aşkın bir süredir beton ile inşa etmeye devam ediyoruz ama şimdi ve teknoloji sayesinde, şimdiden onun ötesine geçebiliyoruz. malzeme olarak sınırlar; karbondioksiti hapseden betonlar, kendini onaran biyo-betonlu veya modüler evler ve büyük Le Corbusier’in yıkayacağı teknik yönlerindeki direnci bozmadan malzemedeki mükemmelliği neredeyse tamamen kirlenmemiş prefabrik beton evler .

tek katlı betonarme ev projeleri , iki katlı betonarme ev modelleri ve planları , betonarme dubleks ev planları , iki katlı betonarme ev modelleri ve planları fiyatları , betonarme villa modelleri , beton villa modelleri ve fiyatları,

Dünyayı temsil eden binalardan ve beton evlerden bahsetmek, gerçek mühendislik dahilerinden bahsetmektir. Bu yüzden modern dünyaya dalacağız ve mimarlık sektöründeki bu değerli malzeme ile yeni inşaat trendlerinin neler olduğunu gerçek örneklerle anlamaya çalışacağız.

Zorlu bina yapıları

Bahamalar’dan denize bakan cennet gibi bir manzarayı izleyebileceğiniz, her evin farklı özel balkonlarına, kendine ait özel havuzuna çok özel bir unsuru entegre eden altıgen bir cephe yapısı ile lüks bir konut binası inşa ediliyor.

Geleneksel olmayan yapılar inşa  etmesiyle dünya çapında tanınan mimarlık ve tasarım stüdyosu BIG, hayal gücünün en seçkin lüks ve mükemmel geometriyle buluştuğu “superslab” adlı beton yapısal bir projeyle bizi bir kez daha şaşırttı . Honeycomb binasından bahsediyoruz.

Eğri duvarlardan biri tek katlı betonarme ev projeleri

Eğimli duvarlara sahip bu eşsiz ev, bir dönüm noktası olan asırlık bir köknar ağacının etrafına inşa edilmiş, bulunduğu ortamın uyumunu bozmak için tasarlanmıştır. Evin konumu, Karuizawa’da (Japonya) bulabildiğimiz ve ARTechnic mimarlık mimarlık stüdyosu tarafından tasarlanan en etkileyici ormanlardan birinde.

Bu beton ev örneği, bir ormana daldırılarak doğa ile beyaz cephesi arasında güçlü bir kontrast oluşturuyor. İçeriden, yerel kaynaklı ahşabın öne çıkmasının her evin ihtiyaç duyduğu sıcaklığı sağladığı kesintisiz ve kıvrımlı, parlak ve geniş alanlar bulabiliriz.tek katlı betonarme ev projeleri

Tolo Evi tek katlı betonarme ev projeleri

Casa Tolo projesi sizi şaşırtan, heyecanlandıran, formları izleyiciyi aldatan ve yorum yapan tekil beton ev örneklerinden biridir … Nasıl inşa edildi? Hala uzun bir yolu olan genç bir yeteneğin elinden, zamanımızın en ünlü mimarlarından Alvaro Siza’nın oğlu Mimar Álvaro Leite Siza. Bin ayrıntıya sahip odaları oluşturan mimarinin mükemmel malzemesi ile desteklenen yapay bir şelalenin zarifliğini ve güzelliğini bir ev aracılığıyla anlatıyor bize.

Lugar das Carvalhinhas (Portekiz) kasabasında bulunan ev, üssünden umutsuzca tanınmayan bir çatıya sürpriz yapıyor. Ev, arsanın eğimli topografyasına uyum sağlayan, birbiriyle etkileşime giren birkaç hücreye ve beton hacme bölünmüştür .

Zemine oturan prizmalar, teraslar için mükemmel bir kullanım ve mükemmel manzaranın tadını çıkarmak için düz çatılar oluşturur. Projenin karmaşıklığı ve inceliği, bize sunacak çok şeyi olan bir yeteneği yansıtıyor

Rahatlamak için bir alan

Tüm mimarlar rahatlama ve yaşanacak bir alan arasındaki bu mükemmel ilişkiyi nasıl bulacaklarını bilmiyor.  bize modernizm ve avangardın yanı sıra saf rahatlama yayan bir ev sunuyorlar.

Metallerin modern malzemelerle mükemmel birleşimi simbiyoza girerek, güvertenin cam tabanlı bir havuzda başladığı yerde keyif ve dinlenme için mükemmel bir alan sağlayarak, evi doğal ışığın sınırlarının olmadığı bir sanat eserine dönüştürüyor.tek katlı betonarme ev projeleri

Dikey cam gövde

Şangay şehrindeki Çinli mimarların tekilliğinden, Çin mimarlık stüdyosu Atelier FCJZ tarafından çelik, beton ve camın akıllıca bir araya getirildiği dikey bir evden ne haber?

West Bund Mimarlık ve Çağdaş Sanat Bienali için inşa edilen bir evin prototipini oluşturan cam levhalarla 4 kat boyunca şeffaflık.

Işığın çoğunlukla tepeden çatıya girdiği modern zamanlar için benzersiz bir mimari.

Farklı bir keşiş

Beautell Arquitectos’un yardımıyla, görünür betonun anıtsallığın maksimum ifadesi olduğu ve aynı zamanda üzerinde çalışmanın mümkün olduğu inceliğin maksimum ifadesi olduğu gerçek bir sanat eseri bulmak için dini dünyaya taşındık. ve kalıplanabilir malzeme.tek katlı betonarme ev projeleri

Hierro (Tenerife) adasında bulunan ve üçgen bir yapı oluşturan tek bir hacim projelendirilerek uyarlanan bir inziva yeri.

Duvarlarda, ana duvarın dokusunda toplanmış toplam 14 haçtan oluşan bir Via Crucis görüyoruz. Arka planda bunu vurgulamak için ana sunak üzerinde bir zirve ışığı keşfedildi. Gözlemci için gerçek bir mücevher ve zevk!

Tek hacim beton

Tek işlevsellik, hem konut hem de sanat galerisi olan bir ev. Japon mimarlık stüdyosu Fuse Atelier’den bize, doğal ışığın girdiği devasa açıklıklarla işaretlenmiş iki yükseklikten oluşan tamamen geometrik ve hacimsel bir ev sunuyorlar.

Amaç, duvarların ve tavanların hassas bir origami egzersizi görünümüyle sürekli bir hareketle birleştiği heykelsi bir nesne yaratmaktır.

Yapısında ve kaplamasında özgün betonarme kullanımıyla pekiştirilmiş harika biçimsel güzelliğe sahip bir ev. Çift yükseklikli alanlar evin içinde çarpıcı bir görünüm sunarak galeri fikrini pekiştiriyor.

Saf mimari ortaya çıktı

Luciano Kruck mimari stüdyosu, ister ev ister bina olsun, tüm projelerinde kalıp ve çıplak betonla çalışarak karakterize edilir, bu kaba malzemeyi izleyiciyi büyüleyen muhteşem minimalist evler yaratmak için mükemmel bir silah olarak kullanırlar.tek katlı betonarme ev projeleri

Ofisin kendisinden bazı beton ev örnekleri bırakıyoruz

Farklı uluslararası ödüller, çalışmayı çağdaş mimarinin mükemmel malzeme kullanımında tartışılmaz bir referans noktası olarak onaylamaktadır.

Çalışma, ahşap ve büyük cam pencerelerle akıllıca bir araya getirilen saf ve çıplak betonun pürüzlü ve kurak yönünü kullanarak, evlerin inşa edildiği ormana karışan müstakil evler oluşturuyor.

Farklı bir sanat ve mimarlık merkezi

Aşağıdaki proje, Japon mimar Tadao Ando’nun ünlü Monterrey Üniversitesi (Meksika) için tamamladığı mimarlık okulu, sanat tasarımıyla ilgilidir. Bina, bükülmüş bir yapının görünümünü ve hissini yaratmak için üçgen dilimler halinde tasarlanmış beton bir bloktur.

Uçlardaki dikdörtgen açıklıklar, amfitiyatro ve merdivenleri açık havaya açarken, sığınağa bir çeşit erişim olarak giriş binanın alt tabanında yer alıyor.

Çift ev

Mimarlık stüdyosu Tham & Videgård Hansson’dan bize İsveç’te yaklaşık 360 metrekarelik, kabuğu yerinde dökme betonla inşa edilmiş ve cepheleri koyu mavi sıva ile kaplanmış bir küp şeklinde inşa edilmiş bir ev sunuyorlar.

İç dağıtım, mekanların başlangıçta kullanım amacına sahip olmadığı için karakterize edilir, sahiplerin alanları tahsis edeceği, kullanım ilgi alanlarına göre belirlenen özgür bir iradedir.tek katlı betonarme ev projeleri

Evin üç boyutluluğuna daha fazla vurgu yapmak için pencereler, ahşap bir marangozluk ile cepheden öne çıkıyor. Kompleksleri olmayan insanlar için farklı görünümlü bir yuva.

Farklı bir vizyon tek katlı betonarme ev projeleri

Sanırım artık hepimiz prekast betonun iç tasarım ve endüstriyel tasarım dünyasına tamamen girdiğini biliyoruz. En modern evlerin odalarını devralan büyük endüstriyel tasarımcıların elinden gerçekten çekici fikirlerle göz kamaştıran nesneler. Somut birçok nesneye örnekler , ancak aşağıdaki lambanın zarifliği, hem orijinalliği hem de yüce bir tasarım için bir hatırlatmayı hak ediyor.