Tam Adım Masaj Merkezi | Kültürel bilgiler

Masaj, vücuda biraz dinlenme ve gerginlik ve kaygıdan kurtulma, olumsuz düşünceleri yok etme ve rekreasyon için çalışma yeteneğine sahip olduğu için, bir süre dinlenmek ve gevşemek için kişinin yaptığı en önemli şeylerden biridir, çünkü çok sayıda fiziksel fayda vardır. İnsan sağlığına alışın ve bu konunun büyük önemi nedeniyle masajın nasıl işlediğini detaylı adımlarla bu yazımızda göstereceğiz, ayrıca bir takım hastalıklardan muzdarip olanların kendilerine zarar verebilecek bazı kişilerin bu hastalıklarla masaj yapmalarının önemini sizlere takip edin öyleyse bizi takip edin

Tam vücut masajı nasıl yapılır

Masajın çalışması, istenilen sonucu vermesi için konusunda uzman ve tamamen bilgili kişiler tarafından yapılması gerekenlerden biridir ve tam vücut masajı çalışması sırasında izlenen birkaç adımı açıklayacağız:

İlk olarak: Konforlu bir oda sağlamak:

Masajın başarısında en önemli faktörlerden biri de uygulandığı odanın çok rahat olması, masajı ona uygulayacak kişinin rahat bir yatak sağlayarak çok rahat olması ve yatak yatağının yerleştirilmesinin yumuşak ve rahat olmasıdır.

Kişinin çıplak bir görüntüdeki varlığını hesaba katmak için sıcak ve hoş olması tercih edildiğinden, odanın atmosferi de çok soğuk veya çok sıcak olmamalıdır, bu nedenle uygun atmosferin sağlanması önemlidir ve kimsenin masaj için belirlenmiş odaya girmesine izin verilmemesi için mahremiyet dikkate alınmalıdır.

İkincisi: Birkaç mum yakılması tercih edilir:

Mum yakma süreci, bir kişinin rahatlamasına yardımcı olabileceğinden, bir kişiye büyük psikolojik rahatlık katan şeylerden biridir.

Masaj odası içerisindeki genel aydınlatmanın da azaltılması tercih edilir çünkü tüm bunlar kişinin rahatlamasına güçlü bir şekilde katkıda bulunur ve kokulu mum kullanılması tercih edilir.

Üçüncüsü: Bazı rahatlatıcı müzik türleri çalınmalıdır:

İster klasik müzik olsun, ister doğadan gelen genel sesler olsun, her türlü rahatlatıcı müziğin zihni gevşetmede ve olumsuz düşünmeyi ortadan kaldırmada büyük rolü olduğu bilinmektedir.

Daha hızlı rahatlamasına yardımcı olmak için kişiye sessiz müzikten neyi sevdiğini sormak ve odadaki genel atmosfere ince dokunuşlar katmak için müziğin alçak ve sakin bir sesle çalınması da tercih edilir.

Dördüncüsü: Masaj işlemine yönelik yağların kullanılması:

Masaj yapmanın en önemli basamaklarından biri de ellerinin vücut üzerinde dolaşması için anket çalışmasını yapan kişiye kolay ve hızlı bir şekilde yardımcı olmak için uygun yağların kullanılmasıdır, böylece diğer kişi ellerin vücudunda hareket etmesinden kaynaklanan herhangi bir ağrı hissetmez.

Piyasada ayrıca masajlarda kullanılan çok sayıda ve çok sayıda yağ mevcuttur, ancak masaj amaçlı doğal yağlara başvurmak tercih edilir ve bu yağların örnekleri, kendine özgü aromatik kokusu ile karakterize edilen Juba yağına ek olarak ayçiçeği yağı ve üzüm çekirdeğinden muadili içerir.

Ayrıca kokusu olmayan yağlara birkaç damla uçucu yağ ekleyebilirsiniz ancak masajın uygulanması sırasında farklı dokunuşlar katması için doğal ve saf olması gerekir.

Masajda kullanılan yağların kana ulaşması çok kolay olduğu için çok dikkatli seçilmeli, hasta veya hamile kadınlarda bu durumlarda kullanılacak yağ çeşitleri konusunda doktora danışılmalıdır.

Ayrıca müşterinin vücuduna sürülmeden önce konforunu sağlamak için yağ biraz ısıtılmalıdır.

Beşinci: Size yakın bir havlu seti koymak:

Bunun nedeni, araştırmacıyı yapan kişinin elindeki yağları periyodik olarak temizlemesi gerekmesidir.

Masörün müşterinin vücudunu bir dizi havluyla örtme ihtiyacına ek olarak, müşterinin alçakgönüllülüğünü büyük ölçüde tutmak, vücudunu sıcak tutmak ve vücudunu her zaman açık tutmak zorunludur.

Ayrıca bakınız: Bir masaj için araçlar nelerdir

Masajın sağlığa faydaları

İster fiziksel ister psikolojik açıdan insan sağlığına tahakkuk eden çok çeşitli faydalar vardır:

 • İnsan vücudunun çeşitli günlük görevlerini yerine getirmesini kolaylaştırmak için ihtiyaç duyduğu enerjiyi artırmaya yardımcı olur.
 • Tüm insanların maruz kaldığı sinirsel ve psikolojik baskının giderilmesinde büyük rol oynar, psikolojik durumun ve ruh halinin iyileştirilmesine katkıda bulunur ve kişinin depresyon problemine maruz kalma olasılığına katkıda bulunur.
 • Vücudun rahatlamasının yanı sıra rahatlıkla uyku hızına da katkıda bulunur, uykusuzluk ve yorgunluk hissinin giderilmesinde rol oynar.
 • Bir kişi büyük bir kas gücü harcadığında kaslarda var olan çeşitli ağrıları hafifletmeye çalışır ve bu nedenle sporcular masaja en çok başvuran kişilerdir.
 • Vücudu gerginlik ve sinirlilik hissinden kurtarması nedeniyle insanı etkileyen kronik baş ağrısı sorununun tedavi edilmesine yardımcı olur.
 • Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmede rolü vardır. Cildin pürüzsüzlüğüne katkıda bulunur ve daha elastik hale getirir.
 • Ayrıca, yaşlılığa bağlı hareketsizlik yüzdesinin neden olabileceği çeşitli kasların atrofisini önlemeye yardımcı olur.
 • Cilt tonunu eşitlemeye ve iyileştirmeye yardımcı olur.
 • Ölü hücrelerin çoğunun atılmasına katkıda bulunur ve dokuların defalarca yenilenmesine katkıda bulunur, altında da cildin harflerle zedelenmesi veya kırışıklıkların görünümü masaj bu sorunların giderilmesine yardımcı olur.

Ayrıca bakınız: Göbek masajının faydaları nelerdir

Masajla ilgili uyarılar

Masaj yapmayı kabul edecek kişiler için bir takım uyarılar vardır, bir kişiye bulaşması durumunda bir takım hastalıklar vardır, masaj işinden uzak durması gerekir ve bu hastalıklardan en önemlileri şunlardır:

 • Bir kişi herhangi bir enflamatuar hastalıktan muzdaripse, bu hastalıklar deri üzerinde veya vücudun içinde yer alıyor.
 • Kişinin herhangi bir ortak problemi varsa.
 • Kanser hastalarının masaj yaptırmasına gerek yoktur.
 • Kişi herhangi bir kas tipinde yırtığa maruz kalırsa masaj uygulamasından tamamen uzak durması tercih edilir.
 • Kişinin vücut ısısının yüksek olması durumunda.
 • Birkaç kalp problemi olan veya aterosklerozdan muzdarip olan ve felç veya kalp krizi geçirme eğilimi olan kişiler bunu yapmamak daha iyidir.
 • Göğüs hassasiyeti veya astımı olan veya nefes alma işlemini gerçekleştirmede güçlük çeken kişinin masajdan uzak durması daha iyidir.
 • Omurgada herhangi bir problemi olan hasta masaj yapmamalıdır.
 • Mesane içinde bir takım sorunları olan kişiler.
 • Bir kişi akciğer kanaması veya herhangi bir kronik akciğer sorunu yaşarsa.

Ayrıca bakınız: En İyi Vücut Masaj Yağı

Böylelikle masaja başvurabilecek çok sayıda kişiye fayda sağlayabilecek bir dizi bilgiyi sunduğumuz ilginç makalenin sonuna gelmiş bulunuyoruz, bu yazıda masajın büyük önemi, sağlığı ve psikolojik faydasının yanı sıra uygulamanın en iyi yolunu açıkladığımızı umuyoruz. Size fayda sağladık ve sağlıklı yaşamınızın devamını dileriz.