Sultan papağanı kuşu neye benzer | Kültürel bilgiler

Kuşlar, bir insanın geniş ve net bir şekilde sahip olmayı sevdiği en önemli şeylerden biridir ve bu kuşların en önemlisi, genel olarak pek çok kişi tarafından sevilen bir kuş olan papağan ve özellikle de şekli ve nitelikleri itibariyle en güzel ve en güzel papağan türlerinden biri olan kokteyl kuşu, parmağını sararken mutlu kokteyl olarak adlandırılır. , Aynı zamanda yetiştiricisini simüle eder ve böylece papağan kuşunun neyi sevdiğini birlikte öğreniriz, bu nedenle seçkin sitemizde her zaman kültürel bilgilerde tüm bunların ayrıntılarını ve daha fazlasını bizimle takip edin.

Sultan papağanı kuşu

 • Kendine özgü şekli, tatlı sesi ve bakım kolaylığı ile evlerde sevgi ve kolaylıkla yetiştirilen en önemli ve güzel kuşlardan biridir.
 • Avustralya menşeli bir kuş olduğunu ve boyunun 30 ila 32 cm arasında değiştiğini, ağırlığının yaklaşık 1 kilogram olduğunu ve normal ömrü boyunca 18 ila 25 yıl arasında olduğunu bildiğimizi belirtmekte fayda var.
 • Kokteyllerden cinsiyetleri, yani erkek ve dişileri ayırt etmek, aralarındaki farklar belirgin olmadığından, küçük de olsa fark edilebilecek farklılıklar olduğu için çok zor bir konudur.
 • Erkek papağanların yüzlerinde ve yanlarında gri tüylerle sarı ve limon rengi vardır ve kuyruk siyahımsı kahverengi renktedir ve yanaklardaki turuncu lekeler parlak ve çekici bir şekle sahiptir ve harika ve güzel tweetler yapar.
 • Dişi papağanların her iki tarafında turuncu lekeler bulunan limon sarısı tüyleri vardır, ancak kısa kuyruklu, sarı renkten ve sadece hafif cıvıltılardan yoksun, koyu, parlak olmayan bir renk vardır.

Ayrıca izleyin: Deve kuşu denen kuş nedir?

Sultan papağanı kuşu neyi sever

 • Kokteyli içinde saklamak için, bu kafeslerin paslanmaz çelikten yapılmış olması ve çubuk taşıması şartıyla bir kafese ihtiyacınız olacaktır.Kafesin kuşlar ve sağlığı için zehirli iki madde olduğu için çinko veya kurşun içermesini önermiyoruz.
 • Kafes dikey çubuklar içermelidir çünkü kokteyller kafeslerinin etrafından tırmanmayı severler ve kokteylin ihtiyaç duyacağı iki kap ve su için bir kap, biri katı yiyecek, diğeri meyve gibi ıslak yiyecekler olmak üzere bir dizi başka malzeme vardır.
 • Kokteyli sevdiği ve sevdiği bir sürü sütun, oyuncak, hareket ve bir yerden başka bir yere atlamadan oluşuyor ve oynaması için bir sütun seçecek ve ayrıca dökülen tohumları yakalamak için kafes için bir etekle yatması için.
 • Kuşun çiğneme işlemini yaparken sıkılmaması için her hafta değiştirilen çeşitli oyuncakların satın alınması olan kokteyli ayırt eden ve sevindiren oyuncakları satın alma gerekliliği, onlarla mutlu olmak için çiğnenebilir oyuncaklar olmasını tavsiye ederiz.
 • Erkek olmaması, hatta doğurganlık ve yumurtlama sorunları olması durumunda özellikle dişi için çok uygun olan Kalsiyum San Denizi’nin temsil ettiği bir takım diğer malzemeleri kendisi için satın almak ve temizlik malzemesi olarak el süpürgesi ve dışkı giderici almak mümkündür.

Sultan papağanı Yetiştiriciliği İpuçları

 • Küçük bir bebek almasını ve yaklaşık üç aylık veya biraz daha büyük bir kuşbilimci veya kuş yetiştiricisi tarafından beslenmesini öneriyoruz.
 • Evcil hayvan dükkanlarından kokteyl almanızı önermiyoruz çünkü çoğu zaman sağlıksız ve yetiştirilmesi zor, yani evcilleştirilmesi zor, bir bebek kokteyli amatör bir yetiştirici tarafından elle beslenmesini önermiyoruz.
 • Acemileri, evcil hayvan barınaklarından evlat edinme ve kurtarma barınaklarından kokteyl almaya önermiyoruz çünkü sağlık sorunları olabilir ve aynı zamanda hoş olmayan davranışları olabilir ve kontrol edilmesi zor olabilir.

Sultan papağanı kuşunu evcilleştirmenin yolları

 • Kokteyl daha önce evcilleştirildiyse, mesele çok daha kolay olurdu, ancak daha önce evcilleştirilmemişse, kokteyl yetiştiricisinin, faaliyete alışmak için insan hareketinin olduğu kafes için bir pozisyon olması koşuluyla, evde yiyecek sağlayarak kokteyli ona almasını öneririz. İnsan.
 • Kokteyl kafesine gidin ve onunla her gün on dakika ıslık çalarken, yanında olmaya alışması için düzenli olarak on dakika ıslık çalarak onunla konuşun, çünkü kokteyl sizin varlığınıza ve sesini duyduğunda kafese yaklaşan kokteyli bulduğunuzda sesinize alışacak ve konuşmanız size alışacaktır.
 • Daha sonra bu kafes kapısına meyve koymanızı ve ilk hafta geçtikten sonra, meyvelerin elinizle servis edilmesi, kokteylin elinizden yiyecek alması ve kuşunuzu tırmanması için eğittiğiniz aşama bu eğitimin yöntemine ve şuna bağlı olarak kafesin kapısının açılmasını tavsiye ederiz. Kuşunuz ısırıyor ya da ısırmıyor.
 • Kuşunuzu yukarı tırmanmaya zorlamayın çünkü bu sizi kokteyle ağır bir şekilde sokacaktır, kuş ısırırsa bu parmakları hızlı ve yumuşak bir şekilde kokteyl ayağına doğru hareket ettirerek eğitim yapılmasını tavsiye ederiz, otomatik olarak yükselecektir.
 • Kuşunuzun nadiren ısırması durumunda, yetiştiricinin parmağınızı bu kokteylin midesine, ayaklarının yanına yerleştirip ardından hafifçe bastırarak kokteyli yukarı kaldırıp ona bir çeşit övgü olarak davranmasını tavsiye ederiz.

Ayrıca bakınız: kale kuşu hakkında garip bilgiler

Kokteyl yiyecek ve içecek

 • Diyetinin% 70’i oranında kuşa oldukça faydalı olan bir diyet olarak önemli bir role sahip olan kuşlara yönelik yemlere güvenmenizi tavsiye ederiz.
 • Yemeğin iyi bir tatlı olması mümkündür ancak yağ içerdiği için uygun miktarı geçmemesini tavsiye ederiz ve olumsuz sonuçlar verebilir.
 • Sağlıklı meyve ve sebzeleri, meyve ve sebzeleri kendisine vermeden önce iyice yıkamak şartıyla kokteylinize vermenizi tavsiye ederiz.
 • Kokteyl çikolata, soğan, mantar, domates, kafein veya domates vermenizi, pişmemiş fasulye servis etmenizi de önermiyoruz çünkü tüm bu maddeler kokteylin sağlığı için zehirlidir.
 • Tüm yiyecekleri ona tanıttıktan dört saat sonra, hala taze olsalar bile, bakteri çekebileceğinden ve kokteyl ortalığı karıştıracağından, yiyecekleri ona tanıttıktan sonra çıkarmanızı öneririz.

Ayrıca izleyin: martı ve albatros arasındaki fark

Kokteyl kuşunun neyi sevdiğini anlattığımız konuşmamızın sonunda, bu seçkin kuşları evin içinde yetiştirmek için en iyi ve en önemli yöntemlerden bir grup sunarken, şekillerinin güzelliği ve oyuncu karakterleriyle ayırt edilen, yetiştiricileri tarafından büyük ve net bir şekilde sevilen en sevilen ve en iyi kuşlardan biri olduğu için kokteyl kuşuyla ilgili her şeyi sizlere sunduk. İyi olduğunuz sürece bu konudan çok ve net bir şekilde yararlandığınızı.