Sınavdan önce Doaa | Kültürel bilgiler

Sınav öncesi dualar Bu maddede sınavdan önce bir dua sunuyoruz, zira hayatın her alanında, özellikle kölenin kendisinden yardım istemek ve dünyanın taleplerini ve tüm ihtiyaçlarını karşılamak için zor zamanlarda, zor zamanlarda uyulması gereken şeylerden biri olduğu için sınavlar ve bunlar arasında sınavlar, Sınav, diğer aşamalara geçebilmek için başarıyla geçilmesi gereken çok önemli bir aşama olduğu için.

Duanın fazileti nedir?

 • Yalvarmanın büyük bir değeri vardır ve bu, Yüce Tanrı ile yapılan bu ibadetin konumundan kaynaklanmaktadır, çünkü Yüce Allah, kendisini çağıran ve dua ve aşağılama içinde kendisine yaklaşan, ihtiyaçlarını karşılamasını isteyen kulu sever.
 • Her zaman Allah’ın huzurunda olduğunu hissettiği için Müslüman hizmetkarın hayatında dua büyük önem taşır, bu da ona güven ve psikolojik rahatlık duygusu verir.
 • Yalvarış, günahları kefaret eder, günahları siler ve onları iyiliklerle değiştirir.Aynı zamanda kaderi daha iyiye, şartları daha iyiye doğru değiştirir Yüce Allah sayesinde.

Ayrıca izleyin: Kadir Gecesinde bir tövbe duası

Yalvarma sınavlarının önemi

 • Sınav, bir insanın yaşam yolculuğunda geçtiği en zor durumlardan biridir, bu nedenle dua ve saygı içinde Tanrı’ya dönmeli, ondan başarılı olmasını ve dileklerini yerine getirmesini istemelidir.
 • Bazı insanlar sınavlar sırasında bir korku ve dehşet duygusu yaşarlar, bu da daha önce hatırlanan veya çalışılan bilgileri unutmaya yol açar.
 • Bu durumda, işleri kolaylaştırmak, hafızayı geliştirmek ve unutulan bilgileri kurtarmak için sınavdan önce duaları tekrar etmeye başvurmalıyız.

Yalvarma ve cevap verme süreleri için koşullar

 • Duaya cevap verilebilmesi için yerine getirilmesi ve bunlara uyulması gereken şartlar vardır ve bu şartların en önemlileri arasında Allah rızasına Allah’ın cevap verebileceğinden ve meseleye Ol ve olacak diyebileceğinden tam bir kesinlikle Allah rızasına samimi olması gerekir.
 • Kişi, başkalarının bereketlerinin ortadan kalkmasını dilemeden kendisi ve diğerleri için iyilik için dua etmenin yanı sıra, Tanrı yalvarışına cevap verene kadar günah işlemekten kaçınmalıdır.
 • Müdahale süreleri ise, özellikle Cuma günü, Arafa günü, Hac ve Umre’de, şiddetli yağmur zamanlarında, sıkıntı ve hastalık zamanlarında, Ramazan’da, secdede ve diğer zamanlarda birden çoktur ve aşağıdaki söylenebilecek sınav öncesi bir dua.

Sınavdan önce doaa

Dua, samimi bir Müslümanın Yüce Allah’a yaklaştırdığı ve kul ile Rabbi arasındaki ilişkiyi güçlendirdiği için her gün uymak zorunda olduğu ibadetlerden biridir ve sınav günlerinde söylenebilecek en güzel dualar şunlardır:

 • Ey Musa’nın öğretmeni, bana öğret ve Süleyman’ın anlayışını anla ve hikmeti ve ayrı konuşmayı öğret, bana hikmet ve ayrı konuşma ver.Allah, bizi anınla, kalplerimizi korkunla ve sırlarımızı itaatinle doldur, her şeyi yapabilirsin ve cevaba değer.
 • Aman Tanrım, sana güvendim ve işlerimi sana emanet ettim, ne sığınak ne de kurtarıcı senden.
 • Allah bana doğruluk girişini getirsin ve beni hakikatten çıkarsın ve beni senden bir yardımcı yap, Tanrım, göğsümü bana açıkla, benim için emrimi kolaylaştır ve dilimden bir düğüm gevşet, sözlerimi anla, Allah adına açık, ey Tanrım, kolay yaptığın şeyden başka kolaylık yoktur ve eğer merhamet dilersen üzüntüyü kolaylaştırırsın Tanrım, bilgili hizmetkarlarının fethini bana aç, ey Tanrım, beni etrafımda, gücüm ve etrafındaki korumam, gücün ve koruman.
 • Senden başka tanrı yok, şeref sana zalimlerden biriydim, ah mahalle, ey ​​insanlar, merhametinizle, yardım istiyorum, tanrım, göğsümü açıklayın ve işlerimi benim için kolaylaştırın ve sözlerimin kavradığı bir düğümü Fatih tanrı adına dilimden gevşetin. Kolay.
 • Ey Tanrım, ey halkın toplayıcısı, benim ihtiyacıma döneceğime ve merhametlilerin en merhametlisin olduğuna dair hiçbir şüphenin olmadığı bir güne. Büyük değerinin hakkı O’nundur.
 • Bunun için bize rehberlik eden Tanrı’ya hamd olsun ve bizler, dünyaların Rabbi olan Tanrı olmadan bize kılavuzluk edemezdik.
 • Ey Tanrım, sana övgü olsun, ah peygamberlerin ve elçilerin bilgisinden, oh tanrım sana, övgüler sana, yakın melekleri tanıyanlar, oh tanrım, övgüler, çalışan alimleri tanıyanlar, Tanrı sana, azizlere ve dürüstlere öğreten sana şükürler olsun, ey Allah, ey Munis, her yalnız ve çok yakın olmayan her yalnız ve eşsiz Eksik olmayan, baskın ve yenilmeyen bir şahit, efendimiz Muhammed’e, hizmetkarınıza, peygamberinize, mütevazı Peygamberinize, ailesine ve arkadaşlarına dua edin.
 • Tanrım, doğruyu söyleyen ve söyledin (ve biz onu bizden bilgiyle öğrettik), bana senden beni sana yaklaştıran bir bilgi ver. Borç.

Doaa sınavı cevaplandı

Sınav, her insanın hayatında geçtiği en önemli aşamalardan biridir, çünkü bir aşamadan diğerine geçmesine yardımcı olmanın tek yolu budur. Sınavdan önce doaa Aşağıdakiler dahil olmak üzere, sınav söz konusu olduğunda yapılabilir:

 • Ey Tanrım, beni illüzyonun karanlığından çıkar, anlayış ışığıyla beni onurlandır ve hayal ederek bana bilgi ve güzel ahlak bilgisi ile aç, kalbime, aklıma, kendime ve okumak, çalışmak, öğrenmek ve okumak için tüm avlarıma sevgiler. Ve bana bilgeliğinin sırlarını öğret, ey Hayy, ey Qayyum.
 • Tanrı beni korumanın kalitesi ve aklın ve zihnin ve hafızanın doğru anlayış ve istikrar hızı ile onurlandırdı, diyorsunuz, (Rahman, Kuran’ın farkında, insanın yaratılışı, bilgi beyanı, güneş ve ay hesabı) ve hak (oku ve kalemle öğreten Soylu Lord, antropoloji bilmiyordu) ve doğru (Senkerik Öyleyse, Tanrı’nın dilediği dışında, unutma. O, açık olanı ve gizli olanı bilir) ve haklı olarak (ve Süleyman onu anladı ve hepimiz bilgelik ve ilimle geldik).
 • Ey Tanrım, bana öğrettiklerini sana emanet ediyorum, öyleyse onu benim için aklımda, aklımda ve yüreğimde sakla ve ihtiyacım olduğunda onu bana geri ver ve unutma, ey bilici, ey hafeez, çünkü Allah en koruyandır ve O, esirgeyendir. O hain gözleri biliyor ve göğüslerini sakladığınızdan af diliyorum, size tövbe ediyorum, size başvuruyorum ve size güveniyorum.
 • Ah Tanrım, bana cevapta haklılık ver ve bana dinde, dünyada ve ahirette en yüksek seviyelerde ulaş ve beni kurtar ve beni sabitle ve beni milleti düzelt.Allah, bana bir ışık yap, kalbimde bir ışık ve işitme duyumda bir ışık ve gözlerimde bir ışık ve kemiklerimde bir ışık ve kanımda bir ışık ve arkamdan bir ışık var. Önümden, sağımda bir ışık, solumda bir ışık, altımda bir ışık ve üstümde bir ışık, Ey Tanrım, beni bir ışık artır ve beni bir ışık yap.
 • Senden başka tanrı yok, Yücesin sana zalimlerden biriydim, ah yaşa, ey Qayyum, merhametinle, yardım istiyorum, Tanrım, zarara dokundum ve merhametlilerin en merhametlisisin.Allah bize her konuda başarı versin, her amaca ulaşın ve bize bilgi derecelerinde zirveyi bağışla.Allah, bu sınavı benim için kolaylaştırmanı rica ediyorum. Ve her şeyi yapabildiğiniz için en iyisini yaparsınız.
 • Ey Allah, rahmetinin hazinesinden bizi rahmetinin hazinesinden aç, bundan sonra bu dünyada ve ahirette bize eziyet etmeyecek ve lütfen ondan sonra namuslu, caiz ve hayırlı bir geçim yolunu genişlet, ondan sonra bizi senden başka hiç kimseye fakirleştirmeyeceksin ve onlarla bizi çoğaltacaksın, sen de fakirlik ve yoksulluk ve senin adına zengin ve iffetsizsin.

Ayrıca izleyin: Cuma gecesi duaya cevap verildi mi?

Sınavdan önce kısa bir dua

Sunuyoruz Sınavdan önce doaa Yüce Allah’tan başarı ve başarı aramak, zor işleri kolaylaştırmak ve kolaylaştırmak için sınavlara girmeden önce uyulması gerekenler ve bu dualar arasında şunlar vardır:

 • Allah’ın adıyla, ey Allah, kolaylaştırdıklarından başka kolay yoktur ve dilersen üzüntüyü kolaylaştırırsın, Ey Merhametli, Senden başka ilah yoktur, Yücesin, ben zalimlerden biriydim, Ey yaşayan, ey Kayyum, rahmetinle yardım istiyorum ve en merhametli sensin.
 • Aman Tanrım, ey halkın toplayıcısı, şüphenin olmadığı bir günde benimle birleş, bunun için bize hidayet veren Allah’a şükürler olsun ki, Allah bize kılavuzluk etmeseydi bize doğru yol gösterilmezdik.
 • Aman Tanrım, sana ait olan her isimle soruyoruz, kendini çağırdın ya da kitabında açığa çıkardın ya da ona yarattıklarından birini öğrettin ya da sahip olduğun görünmezin bilgisiyle onu mazur görerek, soruyu cevaplamamız ve sınavı geçmemiz için bize ilham vermen, Amin, Dünyaların Efendisi.
 • Tanrım, sizden başarılı ve yol gösterici olmanızı, doğruluk ve yardım, tatmin ve bakım, sevgi ve temsil, dua ve cevap olmanızı istiyoruz. Ve merhametinizle uzun bir hatıra ve bol rızık, Ey Merhametli.
 • Ey Tanrım, doğruyu söyleyen ve söyledin, “ve biz onu sizden ilimle öğrettik”, bana sizden beni size yaklaştıran bir ilim ver ey Tanrım, beni salih kullarınızdan yapın ve bana neyin faydası olduğunu ve bana öğrettiklerinizle bana faydasını öğretin ve beni ilim, çalışma, içtihat ve dinde samimiyetle arttırın.

Doaa zor sınav

Her insan hayatında zor dönemlerden geçer, bunlardan en önemlileri sınavlardır, çünkü sınav kişiyi bir korku hali ve yoğun bir şekilde geçememe ve başarıya ulaşma korkusu hissettirir, bu yüzden tavsiye ederiz Sınavdan önce doaa Aşağıdaki gibidir:

 • Ey Tanrım, Ey Büyük Sultan, Ey kadim iyilik, Ey ebedi zarif, Ey geniş rızık, Ey bol iyilik, Ey geniş şefkatli, Ey keder veren, Ey yalvaran, Ey mevcut, yok değil, O sıkıntıda mevcut, Ey gizli iyilik, Ey Halim, hayır Acele edin, lütfen siparişim.
 • Ey Tanrım, hikmetini bilenlerin, bana merhametini yayanların, bana unuttuklarımı hatırlatan ve onunla dilimi salıverenlerin, gücün ve gücünle kararlılığımı kuvvetlendirenlerin fethini bana aç Tanrım, çünkü senin aracılığın dışında hiçbir güç ya da güç yok, Ey En Merhametli, Ey Merhametli, Ey Allah, Sizden, Bağışlayan, Ey Merhametli, Ey Merhametli dua, kapılarımızı açmanızı diliyoruz Kim ona “Olmak için bir şey söylerse” diye cevap verdiyse, rüyalarımıza “Ol” deyin.
 • Ey Tanrım, ben senin hizmetkarın, hizmetkarının ve ulusunun oğluyum. Önem elinizde. Yargınız bendeki doğruluğunuzdadır. Yargınız size aittir. Size her isimle soruyorum. Merhametiniz ve ilim hatırlamanız, Unuttuğunuz şey, Ey Fetih, Ey Allim, Ey uzman, Ey bilge, Ey En Yüce ve Onur, Yüce Allah’a şükürler olsun, Tanrı’dan başka ilah yoktur ve Tanrı Büyüktür ve Yüce Allah’tan başka bir güç veya güç yoktur – sonsuza dek ve sonsuza dek yazılan ve yazılan her mektubun sayısı, Ey Rahim Dünyaların Efendisi.

Ayrıca izle: Sevgili hasta annemin iyileşmesi için bir dua

Böylelikle, sınavdan önce dua ile ilgili bir makale sunarak, dua etmenin önemi ve onun yaşamın tüm meselelerinde iyi ya da kötü, liyakati hakkında konuşmanın yanı sıra, duayı cevaplama koşullarını, cevap sürelerini ve onu artıran diğer konuları açıklamayı bitirdik. Arayın ve sonunda makaleyi beğeneceğinizi umuyoruz ve yakında yeni makalelerde bizi bekliyoruz.