Seyrek çim nasıl sıklaşır toprak hazırlığı

Sık Çim Biçme

Çimleri kesmek, çim bakımının en çok zaman alan kısmıdır, bu nedenle doğru şekilde yapmak mantıklı görünmektedir. Çaba sizi daha iyi görünen bir çim ile ödüllendirecek ve çim gübresi, ot öldürücü ve onarım için çim tohumunda zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz. Seyrek çim nasıl sıklaşır

Sıkıcı ama …

Senin ya da benim gibi ot yemiyor. Bir bitki kendi kendine olurken, yiyecekleri yer ve sindiririz; Eminim fotosentezi duymuşsunuzdur.çimi , çimde , seyrek çim nasıl sıklaşır , sentetik saha , fbk çim , çim ekimi için toprak hazırlığı , hibrit çim , hibrit çim maliyeti , çim yetiştiriciliği,

Fotosentez, bir fabrikanın nasıl çalıştığına daha çok benzer – hammaddeler bir uca gider (su ve gübre), enerji kullanılır (bu durumda gaz veya elektrik yerine güneş ışığı) ve gıda üretilir (karbonhidratlar ve proteinler pizza değil).

Bu yiyecek daha sonra ya bizim yağ depoladığımız gibi zor zamanlar için depolanır ya da yaprak ve kök yetiştirmek için kullanılır; kas ve kemiğe eşdeğer.

çimi , çimde , seyrek çim nasıl sıklaşır , sentetik saha , fbk çim , çim ekimi için toprak hazırlığı , hibrit çim , hibrit çim maliyeti , çim yetiştiriciliği,

Bir Güneş Fabrikası

Çimlerin yaprakları, bu çim bitkisinin ‘fabrikasına’ güç sağlamak için güneş ışığını ‘tuzağa düşürür’. Bu, sıcak su yapmak için çatınıza güneş panelleri koymaya benzetilebilir. Maksimum miktarda sıcak su elde etmek için güneye bakan büyük paneller ve bol miktarda güneş! Gölgeye veya evin kuzey tarafına bir panel koyarsanız veya küçük bir panel kullanırsanız çok fazla sıcak su alamazsınız.

Çim için çok farklı değil. 2 ″ uzunluğundaki çimen, oldukça büyük bir yaprak alanına sahiptir. Şimdi çime bolca güneş ışığı verin ve çimler bol miktarda yiyecek üreterek çimleri yeşil ve sağlıklı kılacaktır.

Çimlerinizi gölgeye koyarak veya dizlerinizden tıraş ederek bitkiye giren güneş miktarını azaltın, bir güneş panelini gölgelemek veya sökmek gibidir – daha az güneş ışığı hapsolur, bitki için daha az yiyecek demektir (veya daha az sıcak su) banyo için).

çimi , çimde , seyrek çim nasıl sıklaşır , sentetik saha , fbk çim , çim ekimi için toprak hazırlığı , hibrit çim , hibrit çim maliyeti , çim yetiştiriciliği,

İster gölgede ister “yakın” biçme yoluyla çimlerin aldığı güneş miktarını azalttığınızda, bitki koruma sistemleri devreye girer. Yaprakları daha hızlı büyütmeye başlar, böylelikle kestiğiniz yaprağın yerini alabilir veya gölgede kalmasını sağlayabilir. Bu, ne kadar yakın biçerseniz çimlerin o kadar hızlı büyüdüğü anlamına gelir!

Çim bitkilerinin gelecekteki hayatta kalması, yeterli miktarda yaprak olmadan yapamayacağı yiyecek üretmesine bağlıdır. Kışın ortasında bir fırtınanın güneş panellerinizi patlattığını ve bu nedenle ısıtmanızı kestiğini hayal edin. Onları değiştirmezseniz donarak öleceksiniz. Çim yaprakları bir çim bitkisi için aynı derecede önemlidir! Resmi görmeye mi başladın?

Yakın Biçmenin Sonuçları

Tüm bu ‘yakın’ biçmenin sonucu, tüm bitkilerin besin rezervlerinin, kesildikten sonra kesilen yaprakların yerini alarak tükenmesidir. Bu, hastalıklarla mücadele etme ve güzel rengi koruma pahasına.

Buna ek olarak, çimin kısa kesilmesi köklenme derinliğini azaltır, bu da bitkinin aldığı suyu azaltır. Bu, uzun süreli kuru dönemlerde strese, halsizliğe ve hatta çim ölümüne neden olabilir.

Hikayenin Ahlakı

Bundan öğrenmemiz gereken şey , çimin yapraklarının hayati organlar olduğu ve saygılı davranılması gerektiğidir. Yaprağın boyutunu veya kalitesini düşüren her şey bitkinin sağlığını etkiler.

Bu nedenle, çim biçme sempatik olmalı ve istediğiniz muhteşem görünümlü çimleri elde etmek ile çim bitkisinin hayatta kalmak ve sağlıklı kalmak için ihtiyaç duyduğu şey arasında bir uzlaşma olmalıdır.

çimi , çimde , seyrek çim nasıl sıklaşır , sentetik saha , fbk çim , çim ekimi için toprak hazırlığı , hibrit çim , hibrit çim maliyeti , çim yetiştiriciliği,

Çimleri aşağıdan ”keserseniz ve çimleriniz ince veya düzensiz veya yabani otlar veya yosunla doluysa, sorunlarınızın çoğunun nedeni çim biçme makinesidir. Bununla birlikte, çimleri doğru şekilde, doğru zamanda ve doğru yükseklikte kesmek çime biraz zarar verir ve biraz gübre yardımıyla harika görünen sağlıklı, yoğun yeşil bir çim oluşturur.

Bir bowling yeşili veya golf yeşili, belki 6 mm veya 1/4 ”boyutunda tutulduğunda neden bu kadar iyi göründüğünü merak edebilirsiniz. Bunun nedeni, kullanılan çim türü (çoğunlukla bükülmeler) ve uygulanan bakım rutini, çimin bu yükseklikte hayatta kalmasını sağlar. Bu genellikle günlük çim biçme ve diğer pek çok bakım işi anlamına gelir. Kural olarak, ne kadar yakın biçerseniz o kadar çok iş gerekir!

Artık çimlerinizi oluşturan milyonlarca ayrı bitkiye biraz daha fazla saygı duyduğunuza göre, belki de keskin bir biçme bıçağının ve kaliteli bir kesimin de son derece arzu edildiğini anlayabilirsiniz.

Çimleri kestiğinizde, tıpkı keserken yaptığınız gibi ‘kanar’. Neyse ki kan değil, öz ama aynı derecede hayati. Bildiğiniz gibi, pürüzlü bir kesi, temiz bir kesiğe göre daha ağrılı ve iyileşmesi daha yavaştır. Pürüzlü bir kesi de enfeksiyona daha yatkındır. Çim için de fark yoktur, bu nedenle, çiminizi kestikten sonra hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlamak istiyorsanız, bol miktarda güce sahip bir çim biçme makinesi ve keskin bir bıçak kullanın. çimi , çimde , seyrek çim nasıl sıklaşır , sentetik saha , fbk çim , çim ekimi için toprak hazırlığı , hibrit çim , hibrit çim maliyeti , çim yetiştiriciliği,