Samsung’un Yaklaşan Galaxy S21 + Sızan Videoda iPhone 12 Pro ile Karşılaştırıldı


Samsung’un bir sonraki amiral gemisi serisi olan Galaxy S21 serisini önümüzdeki yıl Ocak ayı ortalarında duyuracağı söyleniyor. Şirket, iPhone 12 serisini almak için Galaxy S21 serisini normalden daha erken piyasaya sürecek. Ancak Samsung’un partisini bozan internette Galaxy S21’i iPhone 12 serisi ile karşılaştıran bir video ortaya çıktı.

3 dakikalık kısa video, iPhone 12 Pro ve Samsung Galaxy S21 Plus arasında hızlı bir uygulamalı video oluşturuyor. Orijinal video silindi, ancak başka bir YouTuber tarafından yeniden yüklendi.

Belirsiz olsa da, Samsung’un Galaxy S21’de polikarbonat plastik kullanmayı planladığı görülüyor, bu da onu iPhone 12 Pro’nun camından daha düşük hale getirecek. Cihazın ön tarafına çok küçük çerçevelerle süslenmiş 6,7 inç QHD + Dinamik AMOLED ekran hakimdir ve bu da onu iPhone 12 Pro’nun 6.1 inç ekranından çok daha büyük hale getirir. Galaxy S21 Plus’taki daha küçük çerçeveler, iPhone’a kıyasla daha fütüristik bir görünüm sağlamaya yardımcı oluyor.

Söylentiler, Samsung’un bu yıl Galaxy S21 serisinde üç model piyasaya süreceğini gösteriyor: normal Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra. ‘Ultra’, 6.8 inçlik QHD + ekrana ve 108MP birincil kameraya sahip olan en kaliteli telefon olacak. Ayrıca, S Pen desteğine sahip olduğu söyleniyor, ancak Samsung, cihazın kendisiyle bir tane paketlemeyebilir. Diğer söylentiler arasında 5G bağlantısı, 25W hızlı şarj, Snapdragon 888 / Exynos 2100 yonga seti, 8 / 12GB RAM, 256GB depolama ve daha fazlası yer alıyor. İlginç bir şekilde Samsung, Galaxy S20 serisine kıyasla Galaxy S21 serisinin fiyatlarını da düşürmeyi planlıyor.

Galaxy S21 serisinin 14 Ocak’ta duyurulacağı ve ardından bir hafta sonra piyasaya çıkacağı söyleniyor.