iPhone 12 Pro Max cameras

Sahip Olması Gereken En İyi 5 Özellik

iPhone 13 İstek Listesi

Apple, iPhone 12 serisiyle bir dizi yeni özellik ekledi ve daha iyi bağlantı, geliştirilmiş kamera performansı, daha büyük ekranlar, bir ‘mini’ model ve daha fazlası dahil olmak üzere bazı temel temel özellikleri geliştirdi. Bununla birlikte, iPhone 12 serisi, Android akıllı telefonlarda yaygın hale gelen bazı özellikleri de gözden kaçırıyor ancak Apple, bazı nedenlerle bunları atlamaya karar verdi. İşte 2021 iPhone 13 serisinde görmek istediğim en önemli beş özellikten oluşan istek listemiz.

İPhone 13 serisinin lansmanına 10 aydan daha uzun bir süre kaldı ve Apple önümüzdeki yıl için mağazasında büyük değişiklikler yapabilir. Aşağıda, Apple’ın 2021’de iPhone 13 serisi de dahil olmasını istediğimiz özelliklerden sadece birkaçı var.

2021 iPhone 13 İstek Listesi: Sahip Olması Gereken En İyi Özellikler

ProMotion Ekran

İPhone 12 serisinde 120Hz ProMotion ekran da dahil olmak üzere Apple hakkında birçok çelişkili söylenti vardı. Yüksek yenileme oranlı ekranlar, orta sınıf Android akıllı telefonlarda bile yaygın hale geldi ve kullanıcı deneyimi üzerinde gözle görülür bir etkiye sahip olduklarından, Apple’ın iPhone 12 serisi için bunu benimsemesi bekleniyordu. Ancak, Apple bu yıl iPhone serisine 5G bağlantısı eklemeye daha fazla odaklandığı için bu gerçekleşmedi.

2021’deki iPhone 13 serisi için, Apple’ın atlayamayacağı bir özellik varsa – bu ProMotion olmalı. İOS’taki ipeksi pürüzsüz animasyonla birleşen yüksek yenileme ekranı, iPad Pro ve ProMotion ekranı tarafından zaten sunulduğu gibi belirgin şekilde daha yumuşak bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır.

iPhone 12 Pro Max

Daha Yüksek Optik Yakınlaştırma

Amiral gemisi Android akıllı telefonlar şimdi 5x-10x hibrit optik yakınlaştırma sunan bir periskop kamera sistemiyle geliyor. Elbette, yakınlaştırma seviyelerinin uzak ucundaki görüntü kalitesi o kadar etkileyici değil ancak bir akıllı telefonda 3x-5x optik yakınlaştırmaya sahip olmak etkileyici ve birçok durumda kullanışlı olabilir. Buna karşılık, iPhone 12 serisindeki 2x optik yakınlaştırma zar zor yeterli geliyor. İPhone 12 Pro Max, biraz daha yüksek 2.5x optik yakınlaştırma sensörüyle birlikte gelir, ancak bu gerçekten bir fark yaratacak kadar büyük bir sıçrama değil.

Apple, teknolojiyi ana akım haline getirmeden ve 2022’de diğer iPhone’lara getirmeden önce 2021’de iPhone 13 Pro Max’e en azından 5x periskop yakınlaştırma sensörü ekleyebilir.

Daha İyi Ultra Geniş Kamera

Apple, iPhone 12 serisindeki birincil 12MP atıcının kalitesini bu yıl kayda değer bir farkla artırdı. Ultra geniş açılı kamera için, yalnızca işleme iyileştirmeleri ve Gece modu desteği sağladı. Bu, iPhone 11 serisine kıyasla iPhone 12’den çekilen 12 MP ultra geniş fotoğrafların kalitesinde çok az gelişme olduğu anlamına geliyor. Bu, gün ışığında o kadar büyük bir sorun değil, ancak düşük kaliteli lens ve fotoğraflar, düşük ışıkta fotoğraf çekerken hemen öne çıkıyor. Bir

pple, iPhone 12 serisindeki ultra geniş açılı kamera için daha büyük bir sensör kullanmalıydı. Umarım bu, şirketin 2021’de iPhone 13 serisi için yapmayı planladığı bir şeydir ve erken söylentiler de aynı şeyi gösterir.

iPhone 12 Pro Max kameralar

Daha Küçük Çentik

İlk iPhone 12 söylentileri, cihazların daha küçük bir çentikle geleceğini ima etti, ancak bu nihayetinde doğru çıkmadı. İPhone X 2017’de ilk piyasaya çıktığında, çentik neredeyse kabul edilebilirdi. Üç yıl sonra, göze batan bir şey değil. Apple’ın önümüzdeki yıl iPhone 13 serisi ile ekrandaki çentiği azaltması gerekiyor. Çentik boyutunda% 20-30 arasında bir azalma, iPhone 13’ün ön yüzüne daha güncel bir görünüm kazandıracak.

iPhone Notch

USB-C

Arzulu düşünmenin hiçbir zararı yoktur ve bu sadece budur. Apple’ın iPhone 13 veya sonraki serilerde USB-C’nin lehine Lightning’i bırakması pek olası değil, ancak USB-C yaygınlaştığı ve yalnızca popülaritesi arttığı için bir anahtar çok daha mantıklı olacaktır. Apple’ın iPhone 13 serisinde USB-C’ye geçişi yalnızca daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda çevre için de iyi olacaktır. Apple’ın portless bir iPhone üzerinde çalıştığına dair söylentiler var, ancak belki şirket Lightning’e bağlı kalmak yerine Pro olmayan iPhone serisini USB-C’ye geçirebilir.

iPhone 12 Lightning konnektörü

Apple’ın 2021 için iPhone 13 serisine dahil etmesi gerektiğini düşündüğünüz özelliklerden bazıları nelerdir? 2021 iPhone 13 serisinde yüksek yenileme hızı ekranının olmaması sizin için bir anlaşma kırıcı olacak mı? Bir yorum bırakın ve bize bildirin!