Saç rengini çekmenin dezavantajları nelerdir?

Saç rengini çekmenin dezavantajları nelerdir?Saç rengini değiştirmek pek çok kadını ilgilendiren konulardan biridir ve saç rengini çektiğiniz saç boyama işlemini yapmak gerekli olabilir ve bu yazımızda saç rengini alma yöntemi ve saç rengini çekmenin dezavantajları nelerdir öğreneceğiz bu yüzden bizimle kalın.

Saç rengi nasıl çekilir

Saç rengini çekme işlemi, doğal saç renginin açılmasına neden olur, böylece onu başka bir renge boyamak kolaydır ve bazı kadınlar, siz boyanmış saçları hafifletene, hatta farklı bir renge yeniden boyayana veya orijinal rengine döndürene kadar saç rengini çekmeye başvurur.

Oksidasyon yoluyla saç renginin çekilmesi işlemi ve bu işlemin saçın hasar ve strese maruz kalmaması için uzman güzellik merkezleri tarafından yapılması tercih edilir.

Saç rengi çekme işleminde kullanılan iki ana malzeme “hidrojen peroksit ve amonyak” olup iyice karıştırılarak saça sürülür ve karışım uzun süre saç üzerinde bırakılmamalıdır, aksi takdirde saçlar açık sarıdan beyaza döner ve bu aşamalı olarak yapılır, Saçlar ayrıca saç köklerini yakma noktasına gelebilecek çok fazla hasar ve hasara uğrayabilir.

Kadınların saç rengini çekmeye başvurmasının belki de en önemli nedenleri, mevcut saç rengini üç derece daha açık hale getirmek ve bazılarının aynı renk derecesinde açıktan koyuya derecelendirilmiş saçlara sahip olmak için saç rengini çekmeye başvurmasıdır.

Ayrıca bakınız: Saçtaki Sarı Tonları

Saç rengini çekmenin dezavantajları nelerdir?

Hasar yüzdesi, saç rengini çıkarmak için çalışan madde miktarına bağlıdır, bu nedenle saç rengi ne kadar koyu olursa, daha fazla miktarda renk çizim malzemesine ihtiyaç duyar ve uzun süre saçta kalır. Saçta hasara, hasara ve strese, kırılganlığına ve dökülmesine neden olur.

Aşağıdaki noktalarda incelediğimiz başka zararlar da var:

 • Saça neden olan maddelere dokunulduğunda kafa derisinin derisinde tahriş oluşur.
 • Saç dökülmesinin ortaya çıkması, özellikle uzuvların bölgesinde.
 • Kuru ve kaba saçlar, çünkü saç boyacıları çok fazla nem kaybeder.
 • Saç dökülmesi ve kırılganlık.
 • Beyaz saçın daha kolay görünmesi, çünkü rengi yok etme görevi gören maddeler, doğal saç boyasının gücünü kontrol eden pigment melaninini etkiler.

Saç rengini çekmenin doğal yolları

Saç rengini geri çekmenin bazı doğal yolları vardır, ancak bu yöntemler, istenen renk derecesini elde edene kadar birkaç kez tekrarlanması gerektiğinden alınır.

Kimyasal preparatlara göre daha az güçle çalışırlar ancak bu yöntemleri ayıran, saç için doğal, sağlıklı ve güvenli yöntemler olmaları, gücünü ve parlaklığını korudukları ve saça zarar vermediği veya strese neden olmadığı için saç köküne zarar vermemesidir.

İlk yöntem papatya çayı

 • İki bardak su kaynatılır, ardından iki yemek kaşığı papatya çayı eklenir.Ayrıca beyaz bal da ilave edilerek saç nemi korunur.
 • Ve karışımı tamamen soğumaya yetecek kadar bekleyin.
 • Karışım bir püskürtücüye yerleştirilir, daha sonra saça püskürtülür ve tüm kafa bölgesine eşit olarak dağıtılır ve saçı geniş bir diş tarağı ile nazikçe tarar.
 • Tamamen kuruyana kadar saçları bir ila iki saat arasında güneşe maruz bırakarak kurumaya bırakın (koruyucular kullanarak cildinizi güneş ışınlarından koruyun).
 • Saçlar kuruduktan sonra şampuan ve saç kremi ile yıkayın ve elektrikli kurutucu kullanmadan havluyla nazikçe kurulayın.
 • Bu işlem ertesi gün daha açık saç tonları elde etmek için tekrarlanır.

Ayrıca bakınız: Doğal Kırmızı Saç Nasıl Boyanır

İkinci yöntem limon suyudur

Saç rengini açma özelliği olan doğal maddelerden biri olduğu için limon suyu ile saç rengi çekilebilir ve bu aşamalı olarak yapılır.İşte yöntem:

 • Yarım bardak taze limon suyu hazırlayın ve üzerine bir kaşık saç kremi ekleyin.Beyaz bal, saça gereken nemi verene ve kurumasını önleyene kadar saç kremine alternatif olarak kullanılabilir.
 • Limon suyu ve beyaz bal karışımını iyice kapalı bir kaba koyun, karıştırın ve en az iki dakika iyice çalkalayın.
 • Karışım, tüm saç tellerinde iyi ve eşit bir dağılım elde edene kadar geniş dişli bir tarakla veya parmaklarla saça yayılır.
 • Karışımı tam bir saat saçta bırakın ve bu süre zarfında cildin zarar görmemesi için güneşten koruyucu önlemler almaya özen göstererek güneş ışınlarının altında oturmalısınız.
 • Saçlar tamamen kuruduktan sonra saçın yavaş yavaş renk kaybettiğini fark ederiz ve bu işlem haftada en fazla iki kez tekrarlanabilir.
 • Ardından saçı ılık su, şampuan ve saç kremi ile yıkayın ve elektrikli saç kurutma makinesi kullanmadan nazikçe kurulayın.

Ayrıca bakınız: Kısa Saç Nasıl Şekillendirilir

Makalenin sonunda, bazı kadınların neden saç rengini alma sürecine başvurduğunu ve saç rengini almanın zararlarının neler olduğunu açıkladığınızı umuyor, sosyal paylaşım sitelerinde ve moda ve güzelliğe ilgi duyan arkadaşlarımızla web sitemizdeki makaleyi, kültürel bilgileri paylaşarak destek vermenizi diliyoruz, böylece yarar herkese ve Allah’ın gözü önünde olsun. .