Pencereler ve cam nasıl temizlenir

Pencereleri ve camları temizlemek için,cif ile pimapen temizliği yapıldıkları malzemeye göre farklı aletler ve ürünler kullanmalıyız, aksi takdirde pencere ve çerçevelere zarar verebiliriz.pencere silme aparatı , çift taraflı pencere temizleyici , pencere temizleme aparatı , cif ile pimapen temizliği , pencere camı silme aparatı , mıknatıslı pencere temizleme aparatı , mıknatıslı cam pencere silme aparatı , mıknatıslı çift cam pencere silme aparatı , pimapen temizlik ürünleri,

Aşağıdaki kılavuzda size adım adım açıklayacağız sonuç optimum olacak şekilde pencereler ve camlar nasıl temizlenir. Göründüğünden daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Parlak pencerelere sahip olmak için üç adımı izlemeliyiz:

 1. Çerçeveleri temizleyin
 2. Panjurların temizlenmesi
 3. Pencereleri temizlemek

CAMLARI VE PENCERELERİ TEMİZLEME

1) Pencere çerçevelerini temizleyin

Çerçeveleri temizlerken iz bırakmamak ve pencerelerden iki kez geçmek zorunda kalmamak için son görevi pencereleri temizlemeye bırakıyoruz.cif ile pimapen temizliği

Pencerelerimizin çerçevelerinin yapıldığı malzemeye bağlı olarak onlara zarar vermeyecek şekilde farklı ürünler kullanılmalı ve leke kalmamaktadır.

Alüminyum pencerelerin temizlenmesi
pencere silme aparatı , çift taraflı pencere temizleyici , pencere temizleme aparatı , cif ile pimapen temizliği , pencere camı silme aparatı , mıknatıslı pencere temizleme aparatı , mıknatıslı cam pencere silme aparatı , mıknatıslı çift cam pencere silme aparatı , pimapen temizlik ürünleri,

Alüminyum pencerelerin temizlenmesi

Alüminyum pencereleri temizlemek için, alüminyum türüne bağlı olarak bu 2 işlemi uyguluyoruz. Fazladan bir yardım olarak, size birden fazla seferde kesinlikle kullanışlı olacak şekilde alüminyumu kolayca temizlemek için bazı püf noktaları bırakıyoruz.cif ile pimapen temizliği

Gri Alüminyum Temizleme cif ile pimapen temizliği

İçin temiz gri alüminyum pencerelerAşındırıcı ürünlerden kaçınmalıyız, çünkü onları temizlemek yerine kullanırsak, silinmesi çok zor olan çizgiler ve opak izler bırakacağız.

2 ana seçeneğimiz var:

 1. var olmak gri alüminyum pencereleri temizlemek için özel ürünler bu çok iyi çalışıyor ve bize iyi bir sonuç verecek.
 2. Ayrıca kullanabiliriz su ile karıştırılmış deterjan aşağıdaki oranla: her litre su için bir çorba kaşığı deterjan.

Temizleme işlemi çok basittir:

 1. Tozu temizliyoruz
 2. Pencereden, deterjan veya alüminyum temizleyiciyle suya batırılmış yumuşak, tüy bırakmayan bir bez geçiyoruz.
 3. Durulamak için başka bir nemli bezi (sadece suyla) geçiririz ve son olarak emici kağıtla kuruturuz.

Bu işlemden sonra çok belirgin lekeler varsa, su ile seyreltilmiş amonyak ile yeniden temizlenebilir. Her litre su için yarım bardak amonyak ekliyoruz. Aşındırıcı bir ürün olduğu için, ellerin zarar görmemesi için eldiven kullanmayı kabul etmeliyiz.

Lekelerin yağlı olması durumunda, boyalar veya yağlar ve amonyakla çıkarılmazlar, ev yapımı bir karışım kullanabiliriz: sirke ve tıbbi alkollü su. Bu karışımla işlemi tekrarlıyoruz: yumuşak bir bezle silin, başka bir bezle durulayın ve emici kağıtla kurulayın.

Alüminyum pencerelerdeki çizikleri gidermek için çerçeveleri zımparalamak ve cilalama cilası ile cilalamaktan başka seçeneğimiz olmayacak.

Gri alüminyum pencerelerin lekelenmesini ve temizliğini kolaylaştırmanın bir çözümü, bunları sentetik emaye veya sentetik oksit dönüştürücü emaye boyayla boyamaktır.

Beyaz Alüminyumun Temizlenmesi cif ile pimapen temizliği

İçin temiz beyaz alüminyum pencereler bakımı için doğru ürünleri kullanmalıyız. Saf olmasını istiyorsak, hafif bir deterjan ve suyla seyreltilmiş sodyum bikarbonat kullanın.

İşlem, gri alüminyum pencerelerle aynıdır:

 1. Karışımla yumuşak bir bez geçiyoruz.
 2. Başka bir nemli bezle kururuz
 3. Emici kağıtla kurutuyoruz.

Tüm lekelerin çıkarılmaması durumunda, su ile seyreltilmiş amonyak kullanabiliriz, her zaman plastik eldiven giymeye dikkat ederiz. Lekeler boya veya gres ise tıbbi alkol, sirke ve su karışımı kullanabiliriz.

Önceki çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa ve lekeler kaybolmazsa, pencereleri beyaz cila ile temizlemek için lekelerin üzerine kabartma tozu ile beyazlatıcı diş macunu sürüp bir süre etki etmesine izin verin ve karışımı nemli bir bezle silin.

PVC pencerelerin temizlenmesi cif ile pimapen temizliği

PVC pencereler aşınmaya karşı çok dayanıklıdır ve renkleri zamanla değişmeden kalır, ancak onları temiz tutmak için biraz özen göstermeleri gerekir.

Kaçınılmalıdır pencerelerimizin çerçevesini çizebileceğimiz için kuru bezler veya ovma süngerleri kullanın. Hafif bir deterjanla nemli bir bez veya bez kullanılmalıdır.

Beyaz PVC pencereleri temizleme adımları:

 1. Bezi tüm yüzey ve pencere profillerini deterjanla silin.
 2. Deterjanı durulamak için nemli bir bezle silin ve kurumaya bırakın.
 3. PVC pencerelerin camını tutan kauçuklarda, kurumaması ve esnekliğini koruması için yılda bir kez talk pudrası serpilmesi uygundur.

Gönderiyi beğendin mi? Sosyal ağlarınızda paylaşın!

2) Panjurları temizleyincif ile pimapen temizliği

İçerideki panjurların temizlenmesi kolaydırAlçaltmak ve biraz deterjanla nemli bir bezle silmek yeterlidir.

Fakat onları dışarıdan temizlemek çok karmaşıkPanjur tamburunun kapağını çıkarabilirseniz, merdivende tamamen kaldırabiliriz (her zaman pencere kapalıyken), açarken panjuru temizleyebiliriz.

“Bunları temizletmek için bir tavsiye, yağmur yağdığında panjurların tamamen indirilmesi, böylece temizlenecek ve bu sırada pencerelerin kirlenmesini önleyeceğiz.”

3) Cam pencereler nasıl kolayca temizlenir cif ile pimapen temizliği

Pırıl pırıl temiz kalmaları için doğru pencere temizleme ürünlerine ve aksesuarlarına ihtiyacımız var.

Cam ve pencere temizleme ürünleri cif ile pimapen temizliği

Çoğumuz pencereleri temizlemek için neyin iyi olduğunu merak ediyoruz, çünkü var pencere ve cam temizliği için özel ürünler, ama hepimizin evde sahip olduğu genel temizlik ürünlerini de kullanabilirsiniz.

Pencereleri ve camları temizlemek için önerilen ürünlerin listesi:

Amonyak

Amonyak, camları temizlemek için kullanılabilir. mükemmel yağ giderme ve temizleme etkisi. Su ile azaltmalıyız ve kullandığımız zaman daima eldiven giymeliyiz çünkü çok aşındırıcı bir üründür.

Mutfak camlarını temizlemek ve gresi kolaylıkla temizlemek için çok kullanışlıdır.

Sirke

Kristallere parlaklık verir. Kullanmak için sadece sıcak veya ılık suyla seyreltmeli ve karışımı bir püskürtücüye koymalıyız. Kokuyu yumuşatmak için karışıma birkaç damla limon veya yeşil limon ekleyebiliriz.

Nişasta

Hazırlamak için suyla seyreltmeliyiz, her yarım litre suya yarım kahve yemek kaşığı nişasta eklemeliyiz. Uygulamak için bir sünger kullanmalısınız.

Karışım kuruduktan sonra sirke emdirilmiş kağıtla karışım çıkarılmalıdır. Tam güneşte temizlenmemesi tavsiye edilir, böylece nişasta çok fazla kurumaz ve çıkarılması daha zor olur.

Video: Cam bölmeler nasıl temizlenir

Video: Bir direk ile cam nasıl temizlenir

pencere silme aparatı , çift taraflı pencere temizleyici , pencere temizleme aparatı , cif ile pimapen temizliği , pencere camı silme aparatı , mıknatıslı pencere temizleme aparatı , mıknatıslı cam pencere silme aparatı , mıknatıslı çift cam pencere silme aparatı , pimapen temizlik ürünleri,

Sürgülü pencereler nasıl temizlenir

Eğer ulaşamazsak sürgülü pencereleri temizleyin tamamen dışarıdan, kullanmamız gerekecek camın köşelerine ulaşmak için uzatılabilir çubuklu şerit. Pencerelerimizin dış yüzeyinin tamamını hala temizleyemezsek, pencereleri raylardan çıkarmaktan başka seçeneğimiz kalmayacaktır.

Alüminyum sürgülü pencereleri çıkarmak için yapmamız gereken Çok büyüklerse dikkatli olun, çok ağırlarsa kazaları önlemek için bize yardım edecek birine ihtiyacımız olacak. Çıkarmak için sağdan sola hareket ederse, yanlarından tutup yukarı çekip raydan çıkarmanız gerekir.

Alt kısım çıkarıldıktan sonra, dikkatlice çevirerek üst kısmı çıkarmanız gerekir. Bazı sürgülü pencerelerde, raylardan çıkarılmadan önce çıkarılması gereken bir güvenlik klipsi vardır.

Diğer bir olasılık, aşağıda tartışacağımız mıknatıslı pencere temizleme maddelerini kullanmaktır.

Pencere temizleme aksesuarları

Cristalero takımı

Temizlik için en sık kullanılan aksesuarlar pencere temizleme şeritleri veya lastiklerdir. Bunları kullanmak için önce temizlik ürünü ile birlikte ıslak bir sünger veya koyun geçmeli ve ardından şeridi yukarıdan aşağıya geçerek suyu uzaklaştırmalıyız.

Kurutmak için emici kağıt veya eski gazete kullanabiliriz, böylece mürekkep kristalleri lekelenmez.

Şeridi her geçtiğimizde bir bezle kurutmalıyız ki su birikmesin. Ayrıca zeminin damlamaması için çerçeveyi kurutmalıyız.

Çok uzun pencereler ise, pencerelerin en yüksek kısımlarına ulaşmak için bir tarafında lastik, diğerinde sünger bulunan uzatılabilir şerit veya direkleri kullanabiliriz.

Camı temizlemek için mıknatıs

Şeritler gibi bir kauçuk ve bir süngerle manyetik iki eşit parçaya sahip bir kaptır. Biri pencerenin dışına, diğeri içeriye yerleştirilerek mıknatısla birleştirilir. İç kısmı hareket ettirdiğinizde dış kısım hareket eder ve böylece camın her iki tarafı da temizlenir.

Mıknatıslı pencereleri temizlemek için bu malzemeler, özellikle sürgülü pencereler için çok kullanışlıdır, çünkü bu şekilde ulaşamadığımız dış kısımları temizlemek için bunları raylardan çıkarmak zorunda kalmayacağız.

Pencere temizleme robotu

Bu robotlar, vantuz ile cama yapıştırılarak çalışan pencere temizleme cihazlarıdır. Camı temizlemek için bir ürünle nemlendirilmiş bir mikrofiber paspas ve yüzeyi kurutan başka bir paspas geçirerek cam boyunca bağımsız olarak hareket ederler.

Birçoğunda pencere çerçevelerini algılayan ve yüzey boyunca hareket eden düşme önleyici sensörler bulunur.

Evde kolayca temizlemek için bir robot cam temizleyicisine sahip olmak o kadar da karmaşık değil. Diğer manuel yöntemlerden çok daha hızlıdır ve büyük pencerelerde beğenilir.

Amazon.com: Robot Pencere Temizleyici

 • Fiyat: € 379
 • 1 günde ücretsiz kargo.
pencere temizleme robotu
pencere silme aparatı , çift taraflı pencere temizleyici , pencere temizleme aparatı , cif ile pimapen temizliği , pencere camı silme aparatı , mıknatıslı pencere temizleme aparatı , mıknatıslı cam pencere silme aparatı , mıknatıslı çift cam pencere silme aparatı , pimapen temizlik ürünleri,

Pencereleri temizlemek için elektrikli süpürge

Pencere temizleme elektrikli süpürgelerinin birçok modeli ve modeli vardır, ancak en yaygın olanı üç işlevi yerine getiren, cam temizleyici püskürten, lastikle temizleyen ve her türlü kiri emen bir kafaya sahiptir.

Kullanımı basittir, elektrikli süpürgeyi su ve cam temizleyici ile şarj etmeniz gerekir ve yukarıdan aşağıya pencerelerden geçer.pencere silme aparatı , çift taraflı pencere temizleyici , pencere temizleme aparatı , cif ile pimapen temizliği , pencere camı silme aparatı , mıknatıslı pencere temizleme aparatı , mıknatıslı cam pencere silme aparatı , mıknatıslı çift cam pencere silme aparatı , pimapen temizlik ürünleri, Kullandıktan sonra sadece kirli su tankını boşaltmamız gerekiyor.

Kablosuz cihazlardır ve ne kadar hafif ve kompakt olursa o kadar iyidir, bu nedenle evdeki pencereleri ve camları temizlemek daha az maliyetli olacaktır. Bazı modellerde büyük pencerelerde temizliği kolaylaştırmak için kamış bulunur.

cif ile pimapen temizliği

Ve siz, pencereleri ve camları parlamaları için nasıl temizleyeceğinizi zaten biliyor musunuz?