Partizion Beni Sekme İstifleme Kendimden Kurtardı – İnceleme Geek

Eğer sen Twitter’da beni takip edinMuhtemelen benim sadık “herhangi bir nedenle bir sekmeyi asla kapatma” şeklindeki umursamaz yaşam tarzımı zaten biliyorsunuzdur. Bu, çok uzun zamandır üzerinde ölmek istediğim bir tepe oldu, ancak son zamanlarda tarayıcımı kullanma biçimimi kesinlikle değiştiren bir araç buldum. Adı Partizion ve bu harika.

İşte olay şu. Herhangi bir zamanda, bilgisayarıma bakabilir ve her birinde 5 ile 30 arasında sekme bulunan 2 ile 4 Chrome penceresi arasında herhangi bir yerde açıklık bulabilirsiniz. İş araştırması için pencerelerim, hobilerim (gitar ve / veya bisikletler – bazen ayrı pencerelerde), daha sonra okumak ya da başvurmak istediğim şeyler ve diğerleri. Bu çılgınlıktı, ama o kadar uzun süredir kullandığım bir sistem ki benim için çalıştı.

Doğal olarak, bu, sistem kaynaklarına büyük bir darbe. Temelde tek başına bir RAM domuzu olarak bilinen Chrome’da yaşıyorum – o şeyi dört pencere ve 82 sekme gibi yükleyin ve ugh. Geniş sekme ordumun RAM istiflemesine karşı koymak için The Great Suspender gibi araçları uzun süredir kullandım, ancak bu, sekmeli ordunun kendisinin daha büyük sorununu ele almıyor.

Bölünme, Yer İmleri Gibi Bir Türdür, Ama İyi

Partizion’a girin. Birkaç hafta önce ZDnet’teki bu uzantı / web aracını okudum ve hayatımda kullanabileceğim bir şey gibi göründüğünü düşündüm. Temel olarak, daha sonra yer imleri, listeler veya birden çok pencere kullanmadan erişmek için sekmeleri toplamanın ve düzenlemenin bir yoludur. Dolayısıyla, elimde tutmak istediğim her şey için farklı Chrome pencerelerine sahip olmak yerine, artık Partizion’da yeni bir koleksiyon oluşturabilir, bu koleksiyona sekmeler ekleyebilir ve genel tarayıcı dağınıklığımı minimumda tutabilirim. Yeni yıl, yeni ben ve hepsi.

Partizion'da birden çok aktif koleksiyona sahip bir çalışma alanının ekran görüntüsü
Birden çok koleksiyon içeren Kişisel çalışma alanım.

Bölümlendirme birden fazla “çalışma alanına” bölünmüştür ve benim söyleyebileceğim kadarıyla sınırsız sayıda sahip olabilirsiniz – hatta her birine sevdiğim özel bir emoji bile atayabilirsiniz. İşleri basit tutmayı seviyorum, bu yüzden sadece iki kişiyle çalışıyorum: Kişisel ve İş. Bu çalışma alanlarında koleksiyonlar yaratırsınız. Bunları kesinlikle berbat olmayan yer imleri klasörleri olarak düşünebilirsiniz.

Partizion’a kaydolduğunuzda, bir hesap oluşturmanız gerekir, böylece tüm çalışma alanlarınız ve koleksiyonlarınız da cihazlar arasında eşitlenir. Bu, Partizion ile ilgili en sevdiğim şeylerden biri çünkü sık sık birden fazla bilgisayar arasında geçiş yapıyorum.

Normalde yeni bir tarayıcı penceresine sahip olacağım her şey için koleksiyonlarla başladım: iş araştırması, gitar işleri ve bisikletle ilgili şeyler. Koleksiyonlar, diğer herhangi bir sistemde kullandığımdan daha ayrıntılı bir organizasyonla hızla dallara ayrıldı. Artık daha sonra okumak istediğim şeyler için özel koleksiyonlarım var, kuvvet antrenmanı, bisiklet eğitimi, gitar ve iş ile kişisel çalışma alanları arasında başka birkaç tane daha var. Bu harika.

Koleksiyonları kendi küçük “tarayıcı pencereleri” olarak görüyorum. Ancak, çok sayıda kaynağı tam pencerenin alacağı kadar almıyorlar. Koleksiyonlar arasında atlayabilir ve ihtiyaç duyduğunuzda tek tek sekmeleri açabilir veya hepsini aynı anda çekmek için “aç” düğmesine basabilirsiniz. Her zaman birlikte açtığım üç sekmeden oluşan küçük bir koleksiyon için bu özelliği seviyorum. Partizion bunu üç tıklamadan tek bir tıklama yaptı. Basit.

Partizion'daki bir koleksiyonun ekran görüntüsü "açık" bu koleksiyondaki tüm sekmeleri açan vurgulanmış düğme
Tek bir tıklama ile tüm bir koleksiyonu açabilirsiniz.

Hala Beta’da ama Harika Olma Potansiyeli Var

Tüm söylenenler, Partizion mükemmel değil (hala erken geliştirmede olmasına rağmen, her zaman ilerleme kaydediliyor). Örneğin, bir koleksiyon içindeki bir sekmeyi tıklayıp o sekmeyi hemen açabilmek istiyorum – durduğu gibi, koleksiyon kutusunda herhangi bir yere tıklamak o koleksiyonu açar. Açmak istediğiniz girişin üzerine gelmeniz ve özellikle “aç” kutusunu tıklamanız gerekir. Yine de küçük bir huysuzluk.

Son olarak, maliyeti var. Anlamlı özellikler sunan bir şeyin ücretsiz olmasını asla beklemiyorum, ancak ortak bir yanı (ve kısaca yanlış) tarayıcı uzantılarının ücretsiz olması gerektiği düşüncesi. Partizion, iki haftalık ücretsiz bir deneme sunsa da ücretsiz değildir. Bundan sonra, kullanmaya devam etmek için ödeme yapmanız gerekecek.

Şu anda kaydolabilir ve ayda sadece 4 $ ‘lık beta fiyatlandırmasına kilitlenebilirsiniz (yıllık olarak faturalandırılır). Beta döneminin yakında biteceği ve fiyatın artacağı söylendi, ancak kesin fiyatlandırma modeli ve planları hala kararlaştırılıyor. Her iki durumda da, beta bitiminden önce kaydolursanız, aylık 4 dolarlık fiyatı kilitleyebilirsiniz.

Şimdiye kadar, bu kendi kendini ilan eden sekme istifçisi için, her kuruşuna değerdi.