Otellerin mükemmel temizliği

Turizm, İspanya’da her zaman en önemli sektörlerden biri olmuştur ve 2016’nın sonunda tüm kayıtlı rakamları aşmış olacaktır. Geçen yıl yeni bir yabancı turist rekoru kırılarak 68 milyon ziyaretçiye ulaştı. 2016 yılı sonunda 75 milyonun elde edildiği tahmin edilmektedir. otel temizlik , otel temizlik personeli,,Böylece İspanya, dünyada en çok ziyaret edilen üçüncü destinasyon olmaya devam ediyor, sadece  tarafından geride bırakılıyor. Bu rakamlar, ülkemizde turizmin önemini ve dolayısıyla otel ve rezidans temizliğinin önemini doğrulamaktadır.

Yolcuların genellikle seyahat ederken birçok talepleri olur ve bir gezide yapacakları turizmden beklentileri, kişiliklerine ve gezinin hedeflerine göre değişir. Ancak otel temizliği herkesin şüpheleri arasında. İyi hizmet iddia edilir, ancak temiz, tozsuz bir oda, temiz çarşaflar ve tamamen temiz bir banyo ana noktalar arasındadır. Bu sebeple bu yazımızda otel temizliği ve çevreleyen ve önemli olan tüm yönleri inceleyeceğiz.

Otel temizliğinin önemi

Oteller ve rezidanslar birçok insanın yaşadığı ve dolaştığı yerlerdir, bu nedenle kapsamlı ve detaylı temizlik gerçekten önemlidir. Çoğu zaman, belirli bir ortamda veya yüzeyde etkileyebildiğimiz tüm bakterileri ortadan kaldırmak için otelin bir bölümünü dezenfekte etmek gerekir.

Bir kişi bir otelde kaldığında, hizmetten iyi bir ilgi beklenir, fotoğraflar sözleşme yaptıklarına ve evde hissettiklerine karşılık gelir. Bu iddialar arasında oda, banyo ve otel tesislerinin temiz, düzenli, düzenli ve hijyenik olması yer alıyor. Otel temizliği gerçekten çok önemli. Otel resepsiyonda olağanüstü ilgi görse de, banyo parlak değilse ve hijyenik görünüyorsa, müşteri bir daha asla o otelde kalmayacaktır.

Ana Avrupa medyasından oluşan bir konsorsiyum olan otel temizlik , otel temizlik personeli, tarafından yayınlanan en son anket, otel temizliği, konakladıkları otelin kategorisi ve yıldızlarından bağımsız olarak konukların en çok değer verdiği yöndür. Dolayısıyla bu durum turistik apartmanları, konutları, pansiyonları veya kamp alanlarını da etkiler. Bu ankette, beş yıldızlı bir otelde kalmayı seçenler, en önemli hususların temizliği, odaların ve ekipmanlarının korunmasını vurgulamaktadır.

Buna karşılık, otel temizlik , otel temizlik personeli, otellerinde banyo reformu konusunda Roca ile birlikte bir çalışma gerçekleştirdi. Bu belgede İspanyolların banyolarda otel temizliğine verdiği ortalama puanın 7,8 olduğu ortaya çıkmıştır. Kötü bir şey yok. Bu nedenle, on müşteriden yeni banyonun durumunu ve temizliğini çok önemli görüyor.

Otel temizlik acentelerinin özellikleri

Otel temizliğine odaklanan temizlik ajansları, otellerde veya turistik apartmanlarda hijyen ve düzenin önemi nedeniyle çok net hedeflere sahip olmalıdır. Konukların rahat bir durumda olması ve yeterli bir konaklamanın keyfini çıkarması için otellerin kusursuz bir düzeni, temizliği ve dezenfeksiyonu olmalıdır.

Ajanslar, müşterilerin odalarını boş bıraktıkları saatlerde kendi çalışanlarının programlarına konsantre olma yükümlülüğüne sahiptir. Ayrıca temizlik acenteleri, oteldeki işin doluluk düzeyine göre arttığını veya azaldığını bilmelidir, bu nedenle haftalık doluluk tahminlerinin ölçülmesi gerekir.

Gönderiyi beğendin mi? Sosyal ağlarınızda paylaşın!

Otel temizliğinde gereklilikler ve standartlar

Otel temizliği, iyi uygulama kılavuzlarında önceden belirlenmiş bir dizi koşula uymalıdır ve normalde kamu kurumları ve özel şirket ortamları tarafından tesis edilen alanlar sterilize edilmiş ve her türlü kirden arındırılmış olmalıdır.

 • Temizlik görevlerinin, müşterilere en az rahatsızlık vereceği zamanda yapılması gerekir. Bu nedenle, odaların ve ortak alanların misafir tarafından işgal edilmediği veya frekansın düşük olduğu günlerde performans gerçekleştirilmelidir.
 • Otel temizliği sabah veya gece ilk iş olarak yapılıyorsa, gürültü yapmayacak ve misafirleri rahatsız etmeyecek şekilde yapılmalıdır. Bununla birlikte, temizlik için en yaygın zaman sabah ortasıdır.
 • Konukların odalarını temizleyecek personeli her zaman ayırmaları gerekir, bu nedenle odanın boş olduğunu doğrulamak için girişlerini birkaç kez duyurmaları gerekir.
 • Otel temizliği sabah veya gece ilk iş olarak yapılıyorsa, gürültü yapmayacak ve misafirleri rahatsız etmeyecek şekilde yapılmalıdır. Bununla birlikte, temizlik için en yaygın zaman sabah ortasıdır.
 • Konukların odalarını temizleyecek personeli her zaman ayırmaları gerekir, bu nedenle odanın boş olduğunu doğrulamak için girişlerini birkaç kez duyurmaları gerekir.
 • Müşterilerin kişisel eşyaları otellerin temizliği sırasında bulunursa, her zaman kayıp eşya hizmetinden sorumlu olanlara teslim edilmelidir.
 • Otelleri temizlemek müşteriler için bir risk oluşturduğunda, örneğin yerleri fırçalarken doğru şekilde işaretlenmelidir.
 • Otel temizlik personeli tarafından kullanılan temizlik unsurları kontrol edilmeli ve misafirler için herhangi bir risk oluşturmamalıdır.
 • Oteller daha önce doğrulanmış ve toz birikmesini önleyen kaliteli ürünler kullanılarak günlük olarak temizlenmelidir.
 • Oteller periyodik olarak dezenfekte edilmelidir. Buna karşılık, en az yılda bir kez, herhangi bir vebadan kaçınmak için bir dezenfeksiyon ve deratizasyon sürecinden geçmeleri gerekir.
 • Sıhhi teftişler, bir otelin hijyen ve sağlığının doğrulanmasından sorumludur.
 • Otel temizliği her zaman SIL Cleanings gibi kendileri için onaylanmış şirketler tarafından yapılmalı ve yürütülen işin tarihlerini belirleyen bir sertifika ve sözleşme düzenlemelidir.
otel temizliği otel temizlik , otel temizlik personeli,
otel temizlik , otel temizlik personeli,

Bir oda nasıl temizlenir

Odalar, büyük güvenlikli, otellerde ve otel rezidanslarında en temiz ve hijyene sahip odalardır. Nedeni açık. Bir misafir, odada diğer otel odalarına göre daha fazla zaman geçirecek, bu yüzden odalarına diğerlerinden çok daha fazla dikkat ediyorlar. Ayrıca önümüzdeki birkaç gün yaşayacağınız yer burası olduğu için odanın tamamen temiz ve hijyenik olması gerçekten önemlidir.

Bir misafirin bir otel odasına girerken sahip olması gereken duygu, odanın şu anda açık olduğudur. Otel temizliği gerçekten önemlidir ve diğer temizlik türlerine göre büyük farklılıklar içermese de, bunun için önerilen adımların ne olduğunu bilmek önemlidir.

1. Havalandırın oda. Bir müşteri ile diğeri arasında oda değiştirirken, odanın belirli bir süre havalandırılması çok önemlidir. Bu nedenle otellerin detaylı bir şekilde temizlenmesi süreci boyunca pencerelerin açık tutulması tavsiye edilir.

2. Çarşafları değiştir. Kullanılmış tüm yatak takımları çıkarılmalı ve kapsamlı bir temizlik için çamaşırhaneye gönderilmelidir. Kullanılmış havlular da aynı işlemi takip eder. Odalarda bulunan çarşaf ve havlular, sıcak su programlı otomatik çamaşır makinesinde deterjan ve dezenfektan ile yıkanmalıdır.

3. Odayı kontrol et. Temizlemeden önce, odanın tüm unsurlarının hala düzgün olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Aynı zamanda, önceki müşteri odada çalışmayan bir şey bıraktıysa, ayrıntılı olarak bakmanız gerekir. Değerli bir şey bulunursa, kayıp mal olarak teslim edilmelidir, yoksa atılabilir.

4. Temiz banyo . Mümkün olduğu kadar uzun süre ayrılabilmek için odanın pencereleri açıkken banyoyu temizleyerek başlamanız önerilir. Kullanılmış tüm teneke kutular çıkarılmalıdır. Temizlik için her şeyin temiz ve mikropsuz olmasını sağlayan bir dezenfektan kullanılması tavsiye edilir. Özellikle tuvalet, oldukça güçlü bir ürün kullanmanızı ve temizlemeden önce birkaç dakika etki etmesine izin vermenizi gerektirir. Her şey sabunlandığında ve durulandığında, tüm metal elementler onları parlak hale getirmek için revize edilebilir.

oda otel temizlik , otel temizlik personeli,
otel temizlik , otel temizlik personeli,

5. Nasıl temiz oda: Aynaları ve camı temizleme . Cam temizleyici ve düzgün sıkılmış bir bezle. Otel temizliği ayrıca cam ve pencere temizliğini de içerir.

6. Tekniği dairesel otel temizliği. Banyo bittikten sonra, odanın temizliğinin daima odanın bir ucundan başlayarak dairesel yönde yapılması tavsiye edilir. Mobilyaların, dolapların ve çekmecelerin, lambaların ve bir otel odasında bulunabilecek diğer öğelerin tozları. Öğeler temizlenirken bulundukları yerin yerini değiştirmek çok önemlidir.

7. Yeri temizle. Bu, odadaki döşeme tarzına bağlıdır. Halı ise güçlü bir elektrik süpürgesi ile temizlik yapılır. Öte yandan ahşaptan yapılmışsa, süpürge veya paspas ve iyice sıkılmış bir paspas ile temizlenebilir.

Otel temizliği hakkında bilmeniz gereken her şeyi biliyor musunuz?

Gönderiyi beğendin mi? Sosyal ağlarınızda paylaşın!