Orijinal Çin Hamilelik Takvimi | Kültürel bilgiler

Orijinal Çin hamilelik programı, Pek çok insan, özellikle hamileliğin erken dönemlerindeki kadınlar için gelecekte pek çok şey bilmek ister ve fetüsün cinsiyetini tespit etmemize yardımcı olan, röntgen çekildiğinde olanlar da dahil olmak üzere birçok yöntem ortaya çıktı, ancak bir süre önce Çin hamilelik programı olarak bilinen şey ortaya çıktı. Fetüsün cinsiyetini bilmeye yardımcı olur ve bu yazıda bunun hakkında konuşacağız.

Çin Hamilelik Çizelgesinin Kısa Tarihi

 • Yüzlerce yıl önce ortaya çıkan Çin masası, Çin kraliyet mezarlarından birinde bulunduğu ve eski zamanlarda Çinliler tarafından cenin cinsiyetinin belirlenmesinde çağlar boyunca kullanıldığı söyleniyor ve Çin tablosu fetüsün cinsiyetini bilmedeki gerçek başarısını kanıtladı ve bu Çin tablosu değişmesine rağmen Bilimsel olarak doğrulanmış, erkek ya da kadın çocuğun cinsiyetini tahmin etmenin kabul edilen yöntemlerinden biridir ve bu tablo dünyanın birçok ülkesine yayılmıştır ve bunun nedeni sonuçları tahmin etmedeki dürüstlüğüdür.
 • Dünyanın içinden geçtiği teknolojik gelişmeye rağmen, Çin tablosu ve onu kullanma yöntemi, fetüsün cinsiyetini belirlemede şimdiye kadar çok ilginç antik yöntemlerden biridir ve Çin tablosu ve haritasını kullanabilmek için, annenin hamileliğin meydana geldiği ay yaşı ve ayı gibi bazı bilgilere sahip olmamız gerekir. Hamileliğin zaten gerçekleştiği Ay.
 • Ve Çin tablosunun sonuçlarının fetüslerin türünü belirlemede doğruluğu ve geçerliliği konusunda bilimsel bir kanıt olmadığını bilmeliyiz, ancak test eden birçok kişi bunun çok doğru sonuçları olduğunu doğruladı ve ayrıca onu eğlence ve zevk için kullanan ve artık eğlenceli vakit geçirmeyen birçok kadın var. Yani.

Ayrıca izleyin: Cinsiyet hangi haftada ne zaman belirlenir?

Çin hamilelik programı

 • Çin hamilelik programı, zamanımıza kadar hala kullanılan eski ve ünlü yöntemlerden biridir ve bu tablo, hamile kadının hamilelik sırasında çocuğunu sağlıklı olarak görmeyi beklediği ve tabii ki fetüsünün cinsiyetini bilmek istediği için, fetüs hakkında birçok bilgiyi tanımlamasına yardımcı olur.
 • Bu, herhangi bir anne için bir tür tutku ve merak olarak kabul edilir; bu da, doktora gitmeden önce fetüsün cinsiyetini bilmesine yardımcı olmanın en iyi yollarını aramasını sağlar, çünkü Çin hamilelik programı, birçok kadının hamilelik sırasında başvurduğu fetüsün cinsiyetini bilmek için kullanılan en popüler yöntemlerden biridir.
 • Çin tablosu, fetüsün erkek mi kadın mı olduğunu göstermek için Çin takvimine göre annenin doğum tarihi ile Çin aylarındaki hamileliğin başlangıç ​​tarihi arasındaki kesişme noktasının basit bir hesaplamasına dayanmaktadır ve tabloda 12 sütun (yılın ay sayısı) ve 28 yatay sütun 18’den 45’e annelerin yaşlarını içermektedir ve bu yapılır ve bu yapılır Çin güneş takvimine dayalı hesaplama.
 • Ay aylarına dayalı bir takvimdir, ay takvimi ile güneş modifikasyonu arasındaki fark, artık yıllara tam bir ay ekleyerek, böylece Çin ay yılı, normal takvim ile tamamen ay olarak kabul edilen İslami takvim arasındaki fark olan güneş takvim yılına benzer hale gelir, güneş ay takvimi birçok yerde kullanılır. Medeniyetlerin.
 • Çin, Tibet, Japonya ve diğer Asya ülkelerinde kullanılmaktadır ve İbrani takvimi benzer hesaplamalara dayanmaktadır.Ayrıca bu takvimin kökleri eski Babil ve Yunan uygarlıklarına dayanmaktadır.

Çin hamilelik programı ne zaman kullanıldı?

 • Çin hamilelik çizelgesinin fetüsün cinsiyetini tahmin etmek ve bilmek için kullanılması için belirli bir tarih belirlenmedi, ancak imparatorluk ailelerinden biri olan (Qing Hanedanı) Çin’in hamilelik programını ve kullanımını ortaya çıkardığını ve bunun 1912’de bir Tayvan gazetesi tarafından yayınlandığını gösteren bazı tarihi hikayeler ve kayıtlar var.
 • Ancak, eski kraliyet saraylarından birinde keşfedilen Çin hamilelik takvimi için planlar olduğunu gösteren başka romanlar ve hikayeler var, ancak şu ana kadar bu hesaplara inanılmadı ve Çin hamilelik programının ortaya çıkması ve keşfi için belirli bir tarih bilmiyoruz.

Çin hamilelik programının amacı

 • Çin hamilelik programını kullanmanın temel amacı, fetüsün doğum ve hamilelikten önceki cinsiyetini tahmin etmektir, bu nedenle bu program, fetüsün cinsiyetini bulmak için gebe kaldığı sırada yapılır.
 • Çin hamilelik tablosu, annenin doğduğu yıl ile sonucunu vermek için çocuğun doğacağı ay arasında bir karşılaştırma yapar ve Çin hamilelik programının hesaplanmasını kolaylaştırmak için zaman zaman güneş takvimini ve takvim aylarını takip eden yıllık tablolar düzenlenir.

Ayrıca bakınız: Çin tablosunda doğum tarihi nasıl hesaplanır

Çin Hamilelik Masası nasıl kullanılır?

Bu tablo, birkaç adımda doğumdan önce fetüsün türünü tahmin etmek için kullanılır, yani:

Ay zamanında gebe kalma zamanının belirlenmesi:

Ay zamanlaması, ayın dünya etrafında döndüğü dönemdir ve bu, çocuğun doğumundaki yaşına 9 ay ekledikleri Çin takviminde kullanılır, ancak başlangıçta gebe kalma zamanı ay saati kullanılarak belirlenmelidir.

Ay zamanında yaşın belirlenmesi:

Ay zamanındaki yaşı belirlerken, şu anki yaşınıza yalnızca bir yıl eklemelisiniz, yani şu anki yaşınız Çin takviminde 25 ise, 26 yaşındasınız, ancak bu, Şubat veya Ocak’ta doğduysanız, yani 22 Şubat olan Çin Yeni Yılı’nın başlangıcından önce ve dolayısıyla doğumunuz önceden gerçekleşmişse gerçekleşir Birkaç gün içinde Çin yılı ve yaşınıza göre yeni yıla girersiniz, böylece mevcut yaşınıza bir yıl değil iki yıl ekleyebilirsiniz.

Ay zamanlamasına göre gebe kalmanın gerçekte gerçekleştiği ayı belirleyin:

Ayın yeniden yüklemesi ile ay yaşının eşleşip eşleşmeyeceği ay belirlenmelidir ve ay yaşınız yatay sırada yani tabloda çapraz ise ve hamileliğin ay ayları dikey iken, tersi B veya Boy kelimesi veya mavi kutu ise, bu bir erkek çocuğa hamile olduğunuz anlamına gelir. G veya Kız ise veya pembe ise, bu bebeğin kız olduğu anlamına gelir.

Ayrıca izleyin: Gebelik Süresi Nasıl Hesaplanır?

Doğru Sonuçlar için Çin Hamilelik Programı Yönergeleri

Bu tablodan doğru sonuçlar almak istemeniz durumunda en iyi izlenecek bazı yönergeler vardır ve bu ipuçları şunları içerir:

 • Çin hamilelik programından iyi, doğru ve dürüst sonuçlar elde edildiğinde, gebelik tarihinin belirlenmesinde kullanılan ay ve ay yılı kutularının yanında annenin hamileliğin meydana geldiği yaşı da belirtilmelidir.
 • Ay takvimine bağlı olmayan Çin tablolarının doğru olmadığı bilinmeli ve miladi takvimi kullanan tablolara uyarı verilmelidir.
 • Tarihleri ​​gebe kalma tarihine göre belirttiğinizden emin olun ve yaş, mevcut yaş değil hamilelik döneminde belirlenmelidir.
 • Çin hamilelik takvimi için belgelenmiş ve kanıtlanmış bilimsel bir dayanak olmadığının farkında olmalıyız ve bunun nedeni, Çin hamilelik programının geçerliliğini ve elde ettiğimiz sonuçların doğruluğunu kanıtlayan bu bilimsel kanıta henüz ulaşmamış bilim adamlarından kaynaklanmaktadır, bu nedenle Çin gebelik programının sonuçlarına mutlak doğrulukla inanılmamalıdır. Fetüsün cinsiyetini bilmek ve tahmin etmek.