Ölülerin mumyalanmasını ve adımlarını ilk öğrenen

Ölülerin mumyalanmasını ve adımlarını ilk öğrenen, bugün çok önemli ve ayırt edici bir konudan, ölülerin mumyalanması ve adımlarının ilk bilinmesi hakkında konuşacağız ve bundan detaylı olarak bahsedeceğiz.

Ölülerin mumyalanmasını ilk öğrenen ve adımları hakkında giriş

 • Bedenin ruh onu terk ettikten sonra yani ölümden sonra eski Mısırlıların bildiği bir şekilde, bedenin uzun süre bozulmadan kalması için korunmasıdır.
 • Ancak günümüzde belirli bir maddeyle enjeksiyonlar kullanırlar, böylece bakteriler ölür, böylece vücut küfsüz kalır veya vücudu soğumaya bırakırlar.
 • Mumyalama işlemi tıpta ve bilimsel alanlarda kullanıldığı için bu güne kadar hala kullanılmaktadır, ancak eski bilim adamları tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ayrıca bakınız: Lut halkının Ölü Deniz’in altındaki etkileri

Ölülerin mumyalanmasını ve adımlarını ilk öğrenen

Ölülerin mumyalanmasını ilk bilen

 • Antik Mısırlılar tarafından ilk bilinenler ve vücudun herkesin evi olduğuna inandıkları kimyasalların yanı sıra aromatik malzemeler de kullanıyorlardı, bu yüzden yaşamı sevdiler ve keyif aldılar ve ölümden sonra yaşayabilmek için ölüme hazırlanmaya karar verdiler.

Onun adımları

 1. Mumyalama işleminin amacı, dış görünüşünü herhangi bir değişiklik olmaksızın olduğu gibi yapmaktı.
 2. Daha sonra beyni boşaltmak ve burun deliğinden malzeme uygulamak için burun deliğine veya başın altından arkadan bir delik açarlar.
 3. Beyin kemiklerinin yanı sıra burun kemiklerini de kırarlar ve sonra beyin çatlaması sırasında üzerine keten bir bez sardıkları büyük ve uzun bir aletle gelirler.
 4. Daha sonra alt karın bölgesinde bir delik açarlar, böylece mumyalanmış kişi çürümeyi önlemek için tüm organlarından cesedi boşaltabilir.
 5. Vücudun geri kalan kısmı böbreklerdir çünkü onları mumyalayan kişi onlara ulaşamaz çünkü çıkarılması zor bir yerdedir.
 6. Daha sonra vücudu 300 metre uzunluğunda keten bir beze sardıktan sonra otuz gün tuza batırırlar.
 7. Daha sonra tuzla dolu derin bir deliğe koyarlar ve süre boyunca bu delikten tuz çıkarılır çünkü tüm vücut onu emer.
 8. Daha sonra gövdeyi bez, talaş, samanla doldururlar ve çivileri çıkararak yapıştırıcı sürerek yerine takarlar.
 9. Ayrıca başı tamamen traş eder, vücudu belli bir alçı ile örter, burun deliğini ve gözü kapatacak şekilde balmumu koyar, bedenine de bilgisini gösteren ve mesleğini gösteren bir şey ister evinden ister satın alır.

Mumyalama türleri

Üç tür mumyalama vardır:

 • Mumyalama basittir ve ya kurutarak ya da sıvılar yoluyla yapılır.
 • Bir maddeyi enjekte ederek veya soğutmaya koyarak günümüzde olan modern bir mumyalama.
 • Firavunlar tarafından yapılan mumyalama olan ve vücudun organlardan boşaltılması olan en büyük mumyalama ve sözleşmelerinden biri olarak kabul edilen eski bir mumyalama.

Ayrıca izleyin: Arkeoloji neden önemlidir?

Mumyalama araçları

 • Vatka, kumaş ve ahşap marangozluk için pamuk – tel kesmek için makaslar – çivi – zımba teli – iplik ve iğneler – yapay gözler – ahşap taban – formalin – ve narkotik madde.

Mumyalama için kullanılan malzemeler

Mumyalama sürecinde kesinlikle kullandıkları malzemelerden:

Natron

 • Vücudu dışarıda ve içte kurutmaya çalıştığı için su selinden çıkan ve mumyalama işleminin temellerinden biri olarak kabul edilen bir tuz olan sodyum bikarbonat maddesidir ve vücudun yanındaki saksılarda bulunur.

Zift

 • Asfalt adı verilen bu malzeme, vücudu çürümekten korumak ve parçalanmamak için çalıştığı ve eski Mısırlıların kendilerinden önceki çağların bedenlerinin bedenleriyle dolu buldukları için mumyalamada net bir şekilde kullanılmamıştır.

Sakız

 • Vücudun sarıldığı keten kumaşı sabitlemek için kullanırlar, böylece bez gevşemez ve bu malzeme haşlanan ağaçlarda bulunur ve şimdiye kadar hala mevcuttur.

Acı

 • Aynı zamanda bir sakız çeşididir ancak hoş bir koku alması ile karakterizedir ve boşaltmadan önce ve sonra vücudu silmek için kullanılır, ayrıca buharlaşma için kullanılır ve daha çok Taiba’da bulunur.

Balmumu

 • Mumyalanmış cesetlerin uyluklarında keşfedildiği gibi, göz ve burun açıklıklarını kapatmak için kullanıldığı, yaraları kapatmaya çalıştığı ve aynı zamanda bir tür izolasyon malzemesi olarak kullanıldığı yer.

bitkiler

 • Bunları mumyalamak için kullanılan bazı bitki türlerinin olduğu yerler (soğan – hurma şarabı – kına bitkisi – ardıç yağı).

İnsanların ve kuşların mumyalanmasına ilişkin karar

 • Mumyalama belirli bir amaç için ise, sorumlu delillerin kanıtlarını bulun ya da çürümeden önce dua etmek için bir süre yapın, buna izin verilir.
 • Ancak inandırıcı bir sebep olmaksızın ölen kişinin vücudundan bağırsak ve kalbin alınması gibi bir şey çıkarılırsa, bu ölen kişinin temsili olarak kabul edilir ve bu yasaktır.
 • Kuşlar böyleyken, o zaman caizdir ve Allah en iyisini bilir, özellikle de bilgi anatomi niyetine sahipse, ancak temsilde caiz değildir, Allah’ın Elçisi gibi, Allah’ın duaları ve esenliği onun üzerine olsun, şöyle dedi: “Kıyamet gününde kendisine dört sorulana kadar bir hizmetkâr gitmez.

Mumyalama işlemini yasaklayan kanıtlar

 • İslam dini, en büyük dinin ölüleri mumyalamasını yasaklamış ve onları gömme emrini vermiş, bize ölüleri gömme yöntemini de göstermiş, ölülerin kutsallığını gösteren ve gözden kaçırmayan ayet ve hadisler vardır.
 • Yüce Allah dedi: (Adem’in çocuklarını onurlandırdık, onları karada ve denizde taşıdık ve onlara güzel şeyler verdik ve onları, onun yarattıklarının çoğuna tercih ettik) tercih ettik.
 • Ayrıca Jaber’in yetkisi üzerine rivayet edildi, Allah razı olsun, Allah Reslü ile çıktım, Allah onu korusun ve huzur versin, cenazede, o da mezarın kenarına oturdu ve onunla oturduk. Mezar tarafı).

Ayrıca bakınız: ölülerin mumyalanmasının adımlarını bilen ilk kişi

Konumuzun sonunda ölülerin mumyalanması ve adımlarını ilk öğrenen, ölülerin mumyalanmasını ilk öğrenenler ve adımları hakkında faydalı bilgiler vermiş olmayı umuyor, yeni yazımızı da web sitemizden takip etmekten mutluluk duyuyoruz.