Nesli Tükenmekte Olan Afrika Fili | Kültürel bilgiler

Nesli tükenmekte olan Afrika fili, Böylelikle sevgi dolu orman devi, muazzam boyutuna rağmen onu Afrika devi, nesli tükenmekte olan Afrika fili olarak adlandırmasına neden olan muazzam boyutuna rağmen onu tanımlıyor, görünüşü hassasiyet ve nezaket gösteriyor, böylece başka bir yaralı hayvanı görür görmez ağlamaya sempati duyabilir, yolundaki küçük bir hayvana ayak basmaz, ama o Güçlü hortumuyla sürüyor, onu yavaşça yolun kenarına doğru itiyor ve sonra yürümeye devam ediyor.

Nesli Tükenmekte Olan Afrika Filinin ve Asya Filinin Özellikleri

 • Bu dev filum ailesine aittir. Ünlü İngiliz zoolog John Edward Gray, onu 1821’de sınıflandırabildi ve daha sonra hermafrodit sıralamasında taksonomik sıralara yerleştirildi ve sonraki on yıllar boyunca, uzmanlar ve bilim adamları filumu diğer nesli tükenmiş türleri dahil etme ve hariç tutma açısından rafine etti. Soyu tükenmiş bir “mamut” hayvan.
 • Afrika orman fili, çalı filleri veya sözde “savan fili” gibi fil türleri bulunurken, Afrika filleri diğer fillerden, özellikle Hint filinden daha büyük boyutlarıyla ayırt edilen Hint fillerinden ayrılır. Hint filinden farklı olarak dışbükey bir sırt ile eğik bir şekil.
 • Her ne kadar Afrika fili masumiyet ve nezaketle nitelendirilse de, en vahşi olduğu kabul edilir ve bu nedenle eğitilmesi kolay değildi ve anavatanı kıtanın çoğu bölgesinde, özellikle Sahra altı Afrika’da olan Hint filinin yaptığı gibi eğitimi için dikkat çekmedi. Orta ve Batı Afrika ve yağmur ormanlarında ortalama yaşam süresi vahşi doğada 70 yıla kadar ulaşabilir, uzunluğu 2,5 metre ile 4 metre, ağırlığı 2268 ile 6350 kilogram arasında değişmektedir.
 • Dişi Afrika fili, genç dişilerden oluşan bir sürü şeklinde yaşarken, erkek fil tek başına dolaşmayı tercih ediyor, Afrika dişi filinin hamilelik süresi 22 aya kadar çıkıyor ve tüm hayvanlar arasında en uzun gebelik süresidir ve büyük olasılıkla bir bebek doğar ve dişi bir kez doğum yapar. İki ile dört yıl arasında değişen bir süre, doğumda doğan bir filin ağırlığı yaklaşık 90 kg ve uzunluğu bir metreyi bulur.

Ayrıca bkz: Fil Bilgileri ve Nitelikleri

Bir filin günlük hayatı Afrikalı

 • Afrika fili, ormanın devi olarak adlandırılsa da, suyu çok seven, içinde yıkanmaktan hoşlanan utangaç bir hayvandır, fil uzun hortumuyla su çeker, sonra vücudunun her yerine püskürtür ve genellikle fil daha sonra bir katman oluşturmak için vücudunu püskürtür. Onu sıcak güneşten koruyun.
 • Her gün 150 kilo kadar otla beslenir, filin ormandaki ağır basamaklarında kuru bitkilerin ayaklarının altında çıtırdamasına neden olur ve ağırlığına rağmen saatte 48 kilometre hızla yürüyebilir.

Afrika filinin fiziksel özellikleri

 • Afrika fili, 40 bin kas içeren güçlü ve devasa hortumuyla karakterizedir, bu da onu yeryüzünde yaşayan bir canlının sahip olduğu en güçlü organ yapar, böylece bir ton ağırlığındaki yükleri kaldırabilir veya bir yetişkini taşıyıp 40 metre mesafeye fırlatabilir.
 • İlk kez yerden yiyecek aldığından, banyodan ve diğer kullanımlarından itibaren tüm günlük amaçları için hortumuna güvenir, çünkü birçok nedenden dolayı yemeğini yakalamak için bükülmeyen tek nesne olarak kabul edilir, bunlardan ilki ayaklarının düz olması ve bükülmesini sağlayan hiçbir diz ekleminin olmamasıdır.
 • İkinci neden, bu devasa başın zayıf bir boyuna dayanması ve üçüncü neden, filin yiyeceğe ulaşmasını engelleyen uzun yıllara sahip olması ve bu nedenle filin hortumunun, yiyeceği kapıp içtiği veya vücuduna serptiği suyu yudumlayan el pozisyonunda olmasıdır.
 • Erkek ya da dişi Afrika filleri, fillerin kazma, yabani otları sökme ve su ararken ve ağaç dallarını kesmede kullandıkları uzun dişlere sahiptir.
 • Erkekler de dişlerini kendileriyle diğer erkek akranları arasında meydana gelen kavgalarda kullanırlar ve bu dişler, avcılar fili kıymetli dişlerini ele geçirmek ve satmak için öldürdükçe fillerin insanlarla bir takım sorunlarına neden oldu ve şimdi bu ticaret yasadışı hale geldi, çünkü öyle. Afrika filinin neslinin tükenmesine tehdit oluşturuyor.
 • Afrika filinin görme yeteneği zayıftır ve bu nedenle koku alma duyusu güçlüdür ve 2,5 kilometre ötede bir insan kokusunu alabildiği için tehlikeleri algılayabilmesini sağlar ve kocaman kulakları hassas, hassas işitme duyusuna yardımcı olur ve damarlarında akan kanı soğutmasına da yardımcı olur. Sıcaklığını düşürmek için.

Afrika fili arkadaşlar

 • Afrika filinin kuşlardan pek çok arkadaşı vardır, onları korumak için sırt üstü durmalarına ve filin önden ve arkadan görüyormuş gibi görmediği yöne bakmalarına izin verir ve aynı zamanda büyük gövdesine yapışmış olan sinek ve böcek gibi en şiddetli böcekleri yakalar. Özellikle sıcak günlerde filin düşmanları ve bu onu vücudunu çamurla örtmeye zorladı.

Ayrıca izle: Filin sesini Arapça olarak tanımlama

Fildişi ticareti yok olmanın en büyük nedenlerinden biridir

 • Afrika ormanlarında aşırı avlanma, bunu Tehlike Altındaki Organizmalar Kırmızı Listesinde ele almanın ana nedenlerinden biridir, çünkü araştırmalar 2010 yılından bu yana 100.000’den fazla filin öldürüldüğünü göstermiştir, ancak filler insanlar için bir tehdit oluşturmazlar ve onlara saldırmaya çalışmazlar. hiç.
 • Ancak filler, başarısız av girişimlerine maruz kalırlarsa, özellikle de bu girişimden dolayı acı verici bir şekilde yaralanırlarsa, zihinleri ilgisiz hale geldiği ve onları kontrol etme girişimleri, doğrudan kafasına kurşun sıkmak dışında, işe yaramaz hale geldiği için ormanları cehenneme çevirebilir.
 • Ayrıca filin fildişi dişleri için sürdürdüğü sürekli öldürme operasyonları sonucunda bir yüzyıl içinde neslinin tükenme tehdidi altında olduğu ve bu nedenle, nesli tükenme riski altındaki bitki ve hayvanların uluslararası ticaretini yasaklayan bir antlaşma uyarınca uluslararası fildişi ticaretinin 1990’dan beri yasaklandığı ve çoğu ülkenin imzaladığı bildirildi.
 • Singapur’da Milli Parklar Konseyi, Uluslararası Fil Günü ile bağlantılı olarak yaptığı açıklamada, Singapur’un fildişi iç ticaretini yasakladığını duyurdu ve açıklamada, yasak kanunun fil dişinin yanı sıra fildişi ürünlerinin satış ve kar amacıyla halka satışını önleyeceği de yer aldı.
 • Kaçak avcılar, et ve fildişi elde etmek için her gün 100 kadar Afrika filini öldürüyor ve çevre uzmanları, bu tür fillerin kalan sayısının sadece yaklaşık 400.000 olduğunu söylüyor.
 • Araştırmacılar ayrıca, fillerin maruz kalacağı gerçek bir çile olduğunu ve yasadışı avlanmaya yönelik mevcut eğilimlerin sürekliliği nedeniyle bir felaket olasılığının arttığını doğruladı ve bir çalışma, 2011 yılında yaklaşık 40 bin filin avlanmasına neden olduğu için yasadışı cinayetlerin sayısının korkutucu hale geldiğini ekledi. Türler yüzde 3 küçülür.
 • Afrika ve Asya filleri sorunu, dünyanın dört bir yanındaki fildişi tüccarlarının elinde ayrım gözetmeksizin öldürülme riskiyle karşı karşıya kaldıkları için daha da ağırlaşıyor.Dünya Yaban Hayatı Koruma Örgütü’nden Afrika’daki fil sayısının 5 milyondan 300 bine düştüğü açıklandı.

Ayrıca izleyin: Fil gibi görünen soyu tükenmiş bir hayvan nedir?

Makalenin sonunda, nesli tükenmekte olan Afrika fili, özellikleri ve özellikleri ve neslinin tükenmesine neden olduğu riskler hakkında birçok bilgi vermiş olacağız, umarız beğenirsiniz.