Nescafe boğulmuş mu yoksa ucuz mu?

Nescafe boğulmuş mu yoksa ucuz mu? Nescafe kahve veya kahve genel olarak enerjiniz bittiğinde tam olarak ihtiyacınız olan şeydir, ayrıca hızlı ve kolay bir şekilde her yerde, her zaman kırbaçlanabilir, bu ferahlatıcı ve enerji artırıcı iksir en çok saygı duyulan içeceklerden biridir; Güne başlamanın en iyi yollarından biri olarak kabul edilse de, vücudunuza kalorileri doldurmakla da suçlanıyor; Fakat kilo almak için makul bir sebep ne olabilir? Bilmek için bir kültürel bilgi sitesini takip edin Nescafe boğulmuş mu yoksa ucuz mu?

Nescafe ağırlığı artırır veya azaltır

 • Nescafe kahveye süt ve şeker eklemek kilo alımına neden olabilir.
 • Sade kahve (Nescafé Black) daha az kaloriye sahiptir.
 • American Journal of Clinical Nutrition’da yayınlanan bir araştırmaya göre, diyetinizde daha fazla kafein içmek genellikle kilo alımından çok kilo vermede bir faktördür.
 • Bunun nedeni, kafeinin sindirimi biraz artırabilmesidir, bu da yediğiniz kalori miktarını azaltır; Journal of Obesity’de yayınlanan bir araştırmaya göre, orta miktarda kahve içen araştırma katılımcıları, daha az kahve içenlere kıyasla gün içinde daha az kahve içti.

Ayrıca izleyin: Nescafe dezavantajları ve riskleri

Nescafe Black’in (sade kahve) ağırlığa etkisi

 • Bir beslenme uzmanına göre, Nescafé Black kahve gibi siyah kahve, vücudun metabolizmasını ve kalori yakma oranını artırarak kilo kaybına neden olabilir. Kafein, daha uzun süre daha çok çalışmanıza yardımcı olan bir enerji arttırıcıdır; Yemekten sonra kalori yakan bir etkidir ve vücudun büyük gıda parçacıklarını daha küçük parçalara ayırma kabiliyetidir, bu da kilo kaybına yol açan yağ oksidasyonu olarak bilinir.
 • Bununla birlikte, siyah kahvenin sahip olabileceği tek dezavantaj, temel bir bileşen olarak kafein bakımından zengin olması, tadı çok acı olması ve insanları onu dengelemek için şeker ve süt eklemeye zorlamasıdır. Bu da kafeinin sahip olabileceği olumlu etkileri tamamen tersine çevirebilir.
 • Her halıdaki denklem şöyledir: – Daha fazla şeker eklemek yalnızca daha fazla kalori ve tabii ki kilo alımı anlamına gelir.

Şeker ve diğer aromalarla karıştırılan Nescafe’nin (Nescafe 3’ü 1 arada) ağırlığa etkisi

 • Kuşkusuz Nescafe veya şeker ve toz beyazlatma ile karıştırılmış kahve, özellikle bol miktarda tüketerek kilo vermeye yardımcı olmuyor.

Yağ yakma, harcadığınızdan daha az enerji tükettiğinizde meydana gelir, bu nedenle nasıl kilo vereceğinizi öğrenmek için aşağıdaki noktaları izleyin, yani:

 • Günlük harcamalarınızı öğrenmek için kalori hesaplayıcıyı kullanın.
 • Yağ kaybı için günlük kalori alımınızın% 5-20’sini çıkarın ve uzun bir süre bunu aşmayın.
 • Basit karbonhidratlardan (nişastalar ve şekerler) kaçının çünkü bunlar kan şekerini bozar ve hayatı zorlaştıran hormonal reaksiyonlar yaratır.
 • Fazla keklere ve çikolataya çekilmeden önce, günün erken saatlerinde içinizde “yer kaplayacak” yumurta, havuç ve elma yemek gibi, kaloriyi azaltacak çok fazla yiyecek yiyin.
 • Bütün bunlara rağmen şekerli ve tatlı tatlar açısından zengin olan Nescafe yemek mümkün olduğu için belirli bir sistem yoktur, ancak gününüzden kalan kalorileri hesaplayarak ve günün geri kalanında onlara yapışarak bu durumda şeker ve tatlı tatlar bakımından zengin Nescafe kilo alımına yol açmaz. .

Gün içinde içmek için ideal kahve miktarı

 • Bir beslenme uzmanına göre kafein aşırı dozda verilmemelidir; Günde iki ila üç fincan kahveye bağlı kalmak önemlidir. Aslında enerji seviyenizi artırmak için güne sade kahve ile başlayabilirsiniz.
 • Gıda ve İlaç İdaresi’ne göre, kafein alımınız makul bir miktarla, günde yaklaşık 100 ila 200 miligram arasında sınırlandırılmalıdır çünkü aşırı kafein alımı kusma, sinirlilik, mide bulantısı, baş ağrısı, şişkinlik ve uykuluğa neden olabilir.

Kilo almanızı sağlayan gizli şeyler

 • Kotların neden birdenbire bu kadar sıkı hissettiğinden emin değil misiniz? Günlük hayatınızda yaptığınız seçimler gizlice kilo almanıza neden olabilir; İşte diyetin kalıntılarını nasıl tespit edeceğiniz:

Premium kahveli içecekler

 • Köşedeki kafeden alacağınız günlük bonusunuz diyetinize büyük miktarda kalori ekleyebilir; Örneğin, Starbucks’taki Grande Strawberries and Crème Frappuccino, Tam Yağlı Süt ve Krem Şanti ile 370 kalori ve 15 gram yağ içerir.

Yürürken veya koşarken yemek yemek

 • Koşarken yemek yemek genellikle çok hızlı yemenize neden olur, bu da açlık ve doyum göstergelerine ayak uydurmanıza ve dolayısıyla daha fazla yemek yemenize ve dolayısıyla kilo almanıza neden olur.

Ayrıca izle: Aç karnına Nescafe içmenin tehlikeleri

Hafta sonları daha fazla yemek yiyin

 • Araştırmacılar, insanların daha fazla yağ tüketme eğiliminde oldukları için hafta sonları daha fazla yediklerinin farkında olmadıklarını buldular; Bu ekstra kaloriler hızla kilo verebilir.

Sert Diyet

 • Sert diyet, yiyeceği bir besin ve refah kaynağı değil düşman yapar, buna yo-yo sistemi tarafından kilo kaybı denir, yani kilo vermek ve tekrar geri koymak, tekrar kaybetmek vb. Sağlığınız için zararlıdır; Besin alımınızı aniden azaltırsanız, vücudunuz enerjiyi daha verimli bir şekilde depolamak için metabolizma hızınızı yavaşlatır, çünkü hayatta kalmak için tasarlanmıştır.

Yemeklerden kaçının

 • Öğün atlamanın metabolizmanız üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir, çünkü vücudunuz daha fazla öğün kaçırma beklentisiyle fazla yağ depolamaya başlayabilir. Daha az yemek yemek yerine, küçük, besleyici yoğun atıştırmalıkları ve öğünleri daha sık tüketin – her üç saatte bir mükemmeldir – ve metabolizmanızın en yavaş olduğu akşam 7’den sonra yememeye çalışın.

Sıkıcı egzersizler

 • Fitness planı ne kadar iyi olursa olsun, her gün aynı rutine bağlı kalmak zor ve sinir bozucu; Bu nedenle, haftanın her günü için, her biri vücudun farklı bir bölümüne odaklanan farklı bir egzersiz yapmanızı öneririz.

Ayrıca izleyin: kahve ile Nescafe arasındaki fark ve dezavantajları

sonundaNescafe egzersizle birlikte kilo vermenin ve sağlıklı bir diyet izlemenin iyi bir yolu olsa da, ona süt veya şeker eklemeniz (veya Nescafe gibi üçü bir arada Nescafe gibi ek maddelerle birlikte yemek yemeniz) tavsiye edilmez; Bu yüzden, kafeininizi aşırıya kaçmadığınızdan emin olun, çünkü kesinlikle kendinizi şişkin görmek istemiyorsunuz!