Nasıl esnek vücut olabilirim | Kültürel bilgiler

Nasıl esnek vücut olurum? Fiziksel uygunlukta vücut esnekliğinin tanımı, vücutta bulunan eklemlerin kolaylıkla ve maksimum ölçüde ve ölçüde hareket edebilme yeteneğidir ve vücudun esnekliği, vücudun çevikliği, kaslardaki hızı ve gücü gibi vücuda özgü özelliklerle girer ve esneklik de insan kişiliğinin gelişimi için önemli özelliklerden biridir. Cesaretini ve özgüvenini şu şekilde güçlendirmek: Çünkü vücudun rahat hareket etmesini sağlar.

Vücut nasıl düzgün bir şekilde esnek hale gelir?

Vücudun düzgün ve düzenli bir şekilde eğitilmesiyle oluşan esnekliği, hem tendonların hem de bağların gerilmeyi gerçekleştirme olasılığını doğurur ve bunu; İnsan vücudundaki eklemlerden dolayı, ona ihtiyaç duyduğu esnekliği verir ve bu eklemlerin anatomik konfigürasyonu ile uyumludur.

Vücudun esnekliği, vücuttaki eklemler için uygun egzersizleri yapmak için düzenlilik yoluyla yapılsa da, vücuttaki bir grup kasla ilgili belirli bir hareket ve aktivitenin bir sonucu olarak ortaya çıkan negatif ve pozitif esneklik arasında bölünmüştür. Negatif esneklik, bireyin bir dış etkiden kaynaklanan maksimum sayıda hareket elde etme olasılığı ile ilişkili olsa da ve etkisinin yoğunluğu, örneğin: duvar gibi dış uyaranları kullandığı çok sayıda egzersiz yapmak veya birinin yardımıyla ve çoğu durumda olumsuz esneklik daha belirgindir. Olumlu olanlardan.

Ayrıca bakınız: Kardiyo Egzersizi Hakkında Sağlık Bilgileri

Esneklik türleri nelerdir?

Ayrıca, esneklik, genel esneklik veya genel esneklik arasında ve özel esneklik arasında değişir; örneğin, evrensel esneklik, vücuttaki tüm eklemlerin kapsamlı bir şekilde hareketidir; özel esneklik, jimnastiğin esnekliği veya bu özel esneklik gibi belirli bir spor faaliyetini uygulamakla sınırlı olmaya başlar. Sporcular ve engelli yarışanlarla.

Vücudu daha esnek hale getirme alışkanlıkları

 • Egzersiz yapan kişinin derin nefes almaya çalışması gerekir ki bu, vücudu daha esnek hale getirmek için nefes alma işleminin kaslardan daha çok nasıl yapıldığına odaklanılarak yapılabilir. Çünkü derin nefes alma vücuda derin nefes alma yeteneği kazandırmak, zihnin rahatlığını arttırmak ve vücutta özellikle kas bölgesinde varlığını ortadan kaldırmaya başlamaktadır.
 • Vücudunu daha esnek hale getirmeye çalışan kişinin arkasındaki amacı bilmenin önemi; Çünkü birincil hedef belirleme süreci, kişinin istediğini çok hızlı bir şekilde elde etme yeteneğini artıracağı için bu, vücudun performansını iyileştirmek veya egzersizi tamamladıktan sonra kaslara eşlik eden ağrıyı azaltmak veya iş için çalışmak olabilir. Kişinin hareket kabiliyetini iyileştirir, genel yaralanma riskini azaltır veya ağrıyı azaltır.
 • Doğru esnek gövdeyi elde etmek için uygun bir plan tanımlamaya ve ona uygun belirli bir şekilde takip etmeye başlamadan önce gereklidir ve bu plan, bireyin durumuna ek olarak içsel ihtiyaçlarına ve o plana ulaşma imkânına da alışması nedeniyle var olduğu için ayırt edilir, bu da onu esnekliğe daha fazla uyum sağlayabilir. .
 • Sadece 10 saniye ile 30 saniye arasında değişen bir süre boyunca ana kasların gerilmeye başlaması için çalışan statik esneme aktivitesini uygulamanın önemi, egzersiz bittikten sonra boş zamanlarında da uygulanabilir.
 • Esneklik aşamasına ulaşmanın doğru yollarını bilmek konusunda uzmanlaşmış bir kişiyi takip etmenin önemi ve bu kişi, esneklik egzersizlerini uygulamaya başlamadan önce iletişime geçilmesi gereken bir fitness uzmanıdır, çünkü size doğru tavsiyelerde bulunacak ve motor becerinizin kişisel seviyesini ve buna göre Bu egzersizler, stajyerin vücutta yüksek düzeyde kişisel esnekliğe ulaşmak için neye ihtiyacı olduğunu ve hareket kabiliyetinizi belirler ve buna göre, her bireyin ihtiyaçlarına ve zindelik düzeyine uygun tüm egzersizleri belirleyebilecektir.
 • Diyetle yürümek ve kişide esneklik sorununu çözen bazı yiyecekler olmamasına rağmen, vücut için sağlıklı ve faydalı yiyecekler yemek mümkündür ve bunlar vücudun kemik ve kaslarını güçlendirmeye çalışır ve bu, yemek yemenin yanı sıra çeşitli sonuçları ve farklılıkları fark etmeye başlamak için birkaç hafta sürecek. Normal öğünler yerine taze yiyecekler, vücudun dengesini koruma sürecini iyileştirir.

Ayrıca bakınız: Boyun egzersizlerinin faydaları

Esneklik egzersizleri nelerdir?

Vücudun daha esnek olmasına yardımcı olan ve:

 • Ayakların üzerinde sabit bir şekilde durun ve daha sonra vücudun önündeyken kolları sallamaya başlayın ve sonra onları çapraz keserek hareket ettirin ve sonra yanlara veya biraz daha uzağa geri döndürün ve bu nazik ve sıkı bir şekilde yapılmalı ve hiçbir varlık olmadığından emin olmak önemlidir. Hareket halindeyken elleri kesebilirler.
 • Geniş ve ferah bir yerde yere oturmak ve sağ bacağınız göğsün ortasına gelene kadar vücudun üst kısmını sağ bacağa doğru hareket ettirmek ve ardından yavaş yavaş ekshalasyon vermeye başlamak mümkündür ve ardından vücudun dize dokunması sağlanabilir. Yaklaşık 30 saniye bu şekilde kalmak minimumdur, tamamladıktan sonra bu hareketi sağ ayakla tekrar tamamladıktan sonra sol ayakla iki kez yapabilirsiniz.
 • Vücuttaki dengeyi sağlamak için büyük miktarda çalışma yapmanızı gerektiren bir ayak kaldırma egzersizi yapılabilir ve bu egzersiz bir parça bez getirip bir ucundan tutarak yapılabilir ve ayağın herhangi bir bacağı ortasına yerleştirilebilir. Ve sonra diğer ayakla dik açı yapabilmeniz için yukarı kaldırılır, ancak egzersizi tekrarlarken duruşun düz durduğu dikkate alınmalıdır.
 • Sağ el veya sol elin duvara sabitlendiği, ancak kişinin bakış açısının duvara dönük olması koşuluyla, daha sonra bir bez parçası getirilip ayak ucuna yuvarlanmaya başlandıktan sonra el arka arkaya sabitlenip kullanılabilir. Ayakların arkasındaki esnekliği artırmak için bezi yukarı doğru kaldırmaya çalışmak.
 • Omuzlarda esnekliği arttırmak için ellerin sıkılaştırılması sırt arkasından iyi sabitlenmeli ve daha sonra bir bez parçası tutularak iki el aynı pozisyonda sabitlenmeli ve bu egzersiz, egzersiz yapmadan önce ısınmak için tasarlanmış egzersizlerden biridir.

Ayrıca izleyin: Kadınlar ve zararları hakkında şiddetli egzersizler

Nasıl esnek vücut olurum? Burada bugünkü deneme sorusu ile ilgili tüm bilgileri kültürel bilgilerle cevapladık.Umarız bizden fayda sağlamışsınızdır ve ilginizi çeken tüm arkadaşlarınıza konuyu yayarak her zaman daha sağlıklı ve aktif hale gelmelerini rica ederiz.