Mısırlı Arap tavşanı hayvanı | Kültürel bilgiler

Arap tavşanı Mısır’da yaygın olarak biliniyor, ancak Arap tavşanın şeklini bilmeyen birçok insan bulabiliriz, çünkü onu aynı tür ve özelliklere sahip diğer hayvanlardan ayıran kendine özgü bir fiziksel şekle ve vücuda sahiptir. Bir sonraki konumuzda Mısırlı Arap tavşasını birlikte tanıyacağız, bu yüzden her zaman ayrıcalıklı kültürel bilgi sitemizde tüm bunları ve daha fazlasını bizimle takip edin.

Arap tavşanın doğası

 • Arap tavşanı, gece boyunca yiyeceklerini aramak için aktivitesinde aktif olan ve vahşi doğada yaşayan kemirgenlerden biri olduğu için gün içinde ortaya çıkmayan bir gece çöl kemirgenidir.
 • Bu Arap tavşanı, rengi çöl toprağı ile aynı olduğundan, uzunluğu 13 ila 25 cm arasında değişen çok sayıda Arap ülkesinde bulunur ve bu da onu bir tür kamuflaj yapar.
 • Zürafalar, fare, kemirgen ve sincap ailesine aittir.Asya, Afrika ve Doğu Avrupa’da çöllerde ve kurak yerlerde yaşarlar.Böcekler, tohumlar ve bitkilerle beslenirler ve yuvalarda yaşarlar ve kış uykusu durumunda içlerinde kalırlar.
 • Bu Arap tavşanın rengi, dipten açık beyaz bir kısmı olan ve yiyecek depolamak için kullanılan yaklaşık 40-75 cm derinliğindeki yuvalarda yaşayan çöl ceylanlarının rengi gibi soluk kahverengidir.
 • Bu yuvaları yiyecek depolamak ve ayrıca doğururken bebeklerini içeri koymak için kullanıyor ve ayrıca onları bebek yetiştirmek ve onları beslemek için kullanıyor.
 • Bu beslenme sırasında bebekler yaklaşık beş hafta boyunca gözleri kapalı, ancak dokuz haftalık doğumdan sonra büyük ölçüde kendilerine güveniyorlar.
 • Yerabi, yaklaşık 25 günlük bir gebelik süresiyle yılda yaklaşık üç kez doğum yapar.

Ayrıca bakınız: tek hücreli bir proto-hayvan mı?

Arap tavşanın biçimsel nitelikleri

 • Gerbillerin fiziksel ve fiziksel özellikleri farklı türlerine göre farklılık gösterir, çünkü bazılarının arka ayağı için üç ila beş parmağı olan, kısa ve uzun arka bacakları olanları buluyoruz.
 • Kulakların boyutu, aynı gerbil türüne bağlı olarak küçükten büyüğe değiştiğinden ve şekil olarak farklı olduğundan, yuvarlak şekle sahip türler bulduğumuz ve diğer türlerin dikdörtgen bir şekle sahip olduğunu ve tavşan kulağının şekline benzer şekilde uzun olabileceğini veya geniş ve büyük olabileceğini .
 • Tüyleri açık renktedir ve kuyrukları türlere bağlı olarak engebeli ve yoğundur, dokunulduğunda ipeksi ve hatta kadifemsidir.
 • Kuyruklarının oldukça uzun olduğu biliniyor, kuyruklarının uzunluğu yaklaşık 5 ila 15 cm ve Asya’da yaklaşık 22 tür buluyoruz.

Jerboat hareketi

Bu Arap tavşanın hareketi, tüm vücudun denge sürecinde önemli bir rol oynayan uzun kuyruğu ile ön ekstremitelerin uzunluğunun, katının uzunluğuna sahip olan arka bacakları başta olmak üzere uzuvlarından atlama sürecinden geçer.

Arap tavşanı, ayaklar üzerinden dikey veya yatay olarak zıplayarak temsil edilen ve ayrıca düzensiz hareketiyle temsil edilen üç tür hareket ve avcılardan hızlı ve net bir şekilde kaçabilmeleri için çok iyi olan üçüncü hareket olan sarma yolu. Gizli ve belirsiz yerlerde bulunan yiyecekler.

Arap tavşanı için yemek

 • Gün boyunca dinlendikten sonra gece boyunca meydana gelen yiyecek arama sürecine gelince, bitkilerin içindeki böcek ve tohumlar olup, gerbil vücudunun ihtiyacı olan suyu yediği gıdalardan alır ve bu nedenle su yememekte ve vücudu bu duruma hazırlanmıştır. Uzun süre su içemediği yer.
 • Su, gerbilin metabolizması ile de üretilir, bu da gün boyu yuvalarında büyük ve net bir şekilde kaldığı ve sadece gece yiyecek aramak için dışarı çıktığı için hayatının uzun süreleri boyunca hiç su yememesini sağlar. Onların kendi.
 • Yuvanın nemini korumak ve içine ve içine sıcak havanın girmesini önlemek için, yuvalarının girişlerine toprak koymak için çalışan sardunya türleri vardır, amacı, bulundukları yuva ve çukurları tıkamaktır.

Arap tavşanın yuvalarının şekli

 • Arap tavşanı, gece yiyecek aramak için dışarı çıkana kadar gündüzleri uzun saatler geçirdiği için birkaç farklı alanda kendisine hizmet etmek için kullandığı toprağı içeren kendi yuvasını tutuyor.
 • Arap tavşanı, iki geçici yuva ve diğer kalıcı yuvalarla temsil edilen birbirinden ayrı dört yuva inşa eder; bunlar, gece boyunca avcıların yanından geçici olarak kaçmak için tüp şeklindeki geçici yuvalar.
 • Bu yuvaların her birinin derinliği, korunmasız hatta kamufle edilmiş yaklaşık 10 ila 20 santimetredir, bu kalıcı yuvalar için, yuvanın içindeki nemi ve aynı zamanda ısıyı koruyabilmek için kum kullanılarak sıkıca kapatılırlar. Uzunluğu yaklaşık 50 cm’dir.

Gerbil türleri

Uzun kulaklı Arap tavşanı

Vücudundan daha geniş ve net olduğu için, vücudunun üçte ikisine kadar ulaşan uzun bir kulağı vardır.

Ayrıca bakınız: Siyah beyaz hayvan?

Arap tavşanı orta büyüklükte

Boyutu çok orantılıdır ve diğer gerbillerin geri kalanı gibi beş ayak parmağı yerine her bir pençesinde yaklaşık üç ayak parmağı olduğu bilinmektedir.

Cüce Arap tavşanı

Diğer gerbil türlerine kıyasla oldukça küçük ve nettir ve bu nedenle, her ayağında üç parmak yerine yaklaşık beş parmağı olduğu için cüce adı olarak adlandırılır.

Arap tavşanı hakkında gerçekler koleksiyonu

 • Bir yerden başka bir yere kolaylıkla atlayarak çevreye göre hareket eder.
 • Dünyada yaklaşık 33 türde bulunur.
 • Su içmeyen ve hiç susamayan en önemli kemirgenlerden biridir.
 • III.Dünya Savaşı’nda İngiltere’ye şans getirmek için kullanıldı.
 • Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Karantina Ekibi ve Sınır Sağlık Hizmetleri’ne göre maymun çiçeği bulaştırdığı için evcil hayvan olarak kabul edilmiyor.

Ayrıca izleyin: Evde yaşamayı harika bir alışkanlık haline getiren hayvanlar ve kuşlar

Mısır gerbiliyle ilgili konuşmamızın sonunda, bu farklı gerbil türlerinde, özellikle de Mısır çöllerinde bulunan ve onları ayırt edici bir hayvan yapan kendine has özelliklere ve özelliklere sahip olan en önemli fiziksel ve fiziksel özelliklerin bir takımını sizlere sunduk. Bu konudan çok faydalandın ve iyi olduğun açık.