Mısır’da bugün bir ton arpanın fiyatı

Pirinç, buğday ve mısırdan sonra dünya genelinde tüketilen dördüncü gıda ürünü olması ve kullanıma göre bolca tüketilmesi nedeniyle dünyada bolca üretilen önemli tarımsal ürünlerden biri olan arpa, günümüzde Mısır’da bir ton arpa fiyatını etkiliyor. Arpanın güvenilir bir gıda ürünü olarak öneminin yanı sıra arpanın yıl boyunca önemini de öğreneceğiz Bugün Mısır’da bir ton arpanın fiyatı?

Bugün Mısır’da bir ton arpa ne kadar?

Orta Doğu Haber Ajansı, Mısır’da bir ton arpanın işlem gören fiyatının farklı pazarların lokasyonlarına göre 3600 pound ile 4600 pound arasında değiştiğini belirttiği için bugün Mısır’da bir ton arpa fiyatı üretime göre değişiyor. Yıl boyu ve istikrarsız ancak stok 2020 yılına kadar iç tüketim için yeterli.

Ortaya çıkan Corona virüsü krizinin başlamasıyla birlikte büyük bir miktar tüccarlar tarafından depolandığından, pazarlarda ve tüm tüketicilerle birlikte depolanan büyük miktarlar nedeniyle Mısır’da arpa ve pirinç fiyatlarının düşmesinin önemli bir nedeni budur ve bu, yerel pazarlarda büyük bir fazlalığa katkıda bulunan yerel pazarlarda alımların oranında bir azalmaya neden olmuştur. Üretim.

Ayrıca bakınız: Raftaki arpanın zararları

Bu yıl yerli arpa üretimi

Pirinç bölümünün başkanı, yerel üretimin bugün Mısır’da bir ton arpa fiyatını etkilediğini ve her yıldan daha fazla üretim fazlası olması nedeniyle, emtianın tüm tüketicilerle biriktirilmesi nedeniyle fiyat yıllık dolaşımdan daha düşük hale geldi, ayrıca uzun süre yeterli stok ve miktar mevcut. Önümüzdeki günlerde hasat edilen sonraki mahsulün büyük miktarı.

Mısır’da yaklaşık 8 milyon ton arpa var ve bunlar 4 milyon ton arpa ve 500 bin ton pirinç tahsis edilerek üretiliyor.Mısır’daki pirinç bölümü başkanı da tüm verilerin, stokta istikrar durumu ve üretim fazlası nedeniyle Mısır halkını rahatlattığını doğruladı. Her yıldan 2022’ye kadar.

Arpanın besin değeri

Arpa, tuzluluğa ve susuzluğa tolerans gösterdiği için daha az gübre tüketerek toprağın iyileştirilmesine yardımcı olan önemli bir gıda ürünüdür ve yıl boyunca büyük oranda tüketilmesini sağlayan besin değerinin yanı sıra her türlü arazide yetiştirilebildiği gibi ıslah edilebilir. Bu değer:

Arpa, vücudun günlük ihtiyaç duyduğu oranı telafi etmek için fosfor, kalsiyum, potasyum ve demirin yanı sıra en ünlüleri B vitamini olan önemli vitamin ve besinlerin yüksek bir değerini içerir.

Arpa aynı zamanda karbonhidratlar ve diğer önemli besin maddelerine ek olarak büyük oranda protein, tuz ve yağ içerir, çünkü antik çağlardan beri insanoğlunun bildiği tarımsal ürünlerden biridir.

Arpa, karaciğere tonik olması, kandaki zararlı kolesterolü düşürmesi ve doğal bir müshil olması nedeniyle kabızlık durumlarında kullanılabilmesi nedeniyle farklı durumların tedavisinde yardımcı olan tıbbi kullanımın yanı sıra çeşitli tıbbi özellikler de içermektedir.

Arpa, çok genç ve yaşlıların bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olurken, kalbi ciddi hastalıklardan koruyan doğal antioksidanlar içermesinin yanı sıra yaşlanma belirtilerini geciktirmeye yardımcı olduğu için çeşitli sağlık yararlarına sahiptir.

Farklı arpa türleri

Arpa formlarındaki çeşitlilik, her bir türün fiyatının diğerinden farklı olduğu Mısır’da, yerel veya küresel ticari piyasalarda bugün bir ton arpa fiyatında çeşitliliğe yol açmaktadır ve bu türler arasında şunlar yer almaktadır:

Arpa otu

Arpa çimi, arpa bitkisinin birkaç inç uzunluğunu geçmeyen küçük bir sürgün olması, çeşitli vitamin, protein ve mineraller içermesi ve kalbi korumaya yardımcı olan doğal antioksidanların yanı sıra büyük oranda koruyan klorofil içermesi nedeniyle sağlık açısından yüksek yararlar içerir. Çeşitli toksinlerin gövdesi.

Kabuklu arpa

Bu ikinci tür arpa, dış kabuğu çıkarıldıktan sonra yenildiği için soyulmuş arpa olarak adlandırılır.Çim arpasına göre pişirilmesinin uzun sürmesi, yüksek oranda lif içermesi ve kabızlık çekenlerin bağırsak hareketini kolaylaştırmaya yardımcı olması nedeniyle “saksı” olarak adlandırılır. .

Ayrıca izleyin: Malt likörü içmek için en uygun zaman ne zaman?

İnci arpa

Bu arpa türü piyasada en yaygın olanıdır ve en çok kullanılanı dünyanın her yerinden farklı ülkelerde kahvaltıda veya çeşitli atıştırmalıklarda yenebilir.Dış kabuğu ayırmak için öğütme işlemine tabi tutulan bu arpa, harika bir tadı ve kendine özgü aroması ile karakterizedir, farklı salatalara eklenebilir. .

Yeşil arpa

Bu tür, çeşitli tıbbi faydaları olan toz formunda kullanılır.Buğdaya benzer şekilde yapılır.Yüksek oranda mineral ve vitamin içerir, herhangi bir mağazadan veya yerel pazardan satın alınabilir ve çözünür, suya katılarak kendine özgü bir tada sahip bir meyve suyu türü olarak tüketilebilir. .

Arpa unu

Arpa, dış yapısı içinde kaldığı ve birçok vitamin içerdiği için, diğer arpa türlerine göre yüksek oranda lif ve genel besin içeren diğer un türlerine alternatif olması nedeniyle, tam öğütme işleminden sonra bir tür un olarak kullanılabilir.

Arpa suyu

Arpa suyu böbrek hastalığı ve mesane enfeksiyonu olan hastalar için tedavi edici özelliği olduğu için arpa tohumlarını uzun süre suda bekletmek suretiyle tadı güzel bir meyve suyu olarak tüketilebilen önemli türlerden biridir ve arpa suda dakikalarca kaynatılarak soğuyana ve tüketilene kadar bırakılabilir. Böbrekleri tedavi etmek için günlük.

Hayatının herhangi bir aşamasında yenilebilen tek bitki olması ve her aşaması onu ayıran faydaları ve özellikleri ile birbirinden ayrılması ve bu durum Mısır’da bugün bir ton arpanın fiyatında farklılık yarattığı için her an kullanıma uygun olan farklı arpa türleri.

Ayrıca bakınız: saç ve cilt için arpa

Yıllık arpa tüketimi

Bolca tüketilen gıda ürünlerinden biri olan Mısır’da yıllık arpa tüketimi bir ton arpanın fiyatını etkilemektedir.İnsanların kullandığı bir tür un ya da farklı aromalı içecek olarak tüketilebilen, tıbbi özellikleri ve diğer kullanım alanlarına sahiptir. Bir çeşit hayvan yemi olarak kullanılır.

Bu, Mısır’da yıllık 2,5 milyon tona ulaşan tüketim oranını etkilemekte olup, yıllık tüketimi etkileyen bir diğer faktör ise, bir arpa fidanı yıllık yaklaşık dört ton ürettiği için üretim alanıdır.Mısır’da üretim alanı ne kadar fazla olursa, miktarın artması nedeniyle yıl içinde tüketilen yüzde o kadar yüksektir. Mahsulden kaynaklanan.

Tarım Bakanlığı’nın bu yılki arpa stoğunun tüm tüketiciler için yeterli olduğu ve bu yıl içinde arpa ekili alanların artması nedeniyle iki katına çıkan üretim artışı nedeniyle bugün Mısır’da bir ton arpanın fiyatını etkilediği ve bu da tüm tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamaya itiyor Yerel.