Mısır’da Amerikan Futbolu ve Tarihi

Amerikan futbolu ve Mısır’daki tarihi, Amerikan futbolu oyunu son dönemde Mısır’da ortaya çıkan oyunlardan biri ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yaygın olarak yayılan oyunlardan biridir ve Amerikan futbolu oyunu Mısır futbolundan önemli ölçüde farklıdır, yarışan iki takım hakkındadır. Yazımızda Mısır’daki Amerikan futbolu oyununun tarihini, nasıl uygulanacağını, yasalarının neler olduğunu ve onunla ilgili tüm bilgileri öğreneceğiz.

Amerikan futbolu oyunu

Amerikan futbolu, oyuncuların normal bir futbol oyununa benzemeyen elleri kullandığı MS on dokuzuncu yüzyılda ortaya çıkan oyunlardan biridir.Öğrencilerin bu oyunu uygulamak için özel takımlar ve oyun alanları kurduğu kolejlerde ve liselerde yaygın olarak biliniyordu ve üzerinde pratik yapmak için birçok yasa çıkarıldı Amerikan futbolu, bu spor çok meşhur ve katılan ve tüm maçları takip eden insanlar arasında çok popüler hale geldi ve son zamanlarda bu oyun Mısır’a taşındı, çok sayıda kişi onu takip etti ve Mısır’da uyguladı.

Ayrıca izleyin: Futbol Nedir ve Kanunları

Bir Amerikan futbol takımı kurun

Amerikan futbol takımı elliden fazla oyuncudan oluşur, sahada on bir oyuncuya ve geri kalanı yedek kulübesinde yer alır ve her takımın tüm oyuncuların işlerini önceden gören büyük bir kafası vardır ve bazı koçların oyunculara yardım eden ve eğiten ve katılacak oyuncuların isimlerini koyan yaklaşık beş koçu ve asistanı vardır. maç.

Amerikan futbolu oyununda kullanılan topun özellikleri

Amerikan futbolu maçlarında kullanılan futbol topu, normal maçta kullanılan toplardan nefret etmekten uzak, oval şekilli bir top olup deriden üretilmiş olup 425 gram ağırlığında ve beyazdır.

Amerikan futbolu oyuncusu üniforma

Amerikan futbolu maçlarındaki oyuncuların formaları, normal bir futbol maçındaki oyuncuların formalarından farklıdır. Kısa bir gömlek giyerler ve pamuk veya naylondan yapılırlar ve oyuncunun, dizlerinin üzerine koyduğu prezervatif gibi yaralanmasını veya çizilmesini önlemek için birçok ekipman giymesi gerekir. Başa yerleştirilen miğfer ve bileği ve kolları korumak için bir koruma, çünkü Amerikan futbolu oyuncuların ciddi şekilde çarpıştığı biraz şiddetli bir oyundur, bu yüzden oyuncunun kendini tam olarak koruyabilmesi için bu ekipmanı giymesi gerekir.

Amerikan futbolu nasıl oynanır

Amerikan futbolunun kanunları, maç süresi ve maçta kullanılan topun şekli ve gol atma yöntemi bakımından normal futboldan farklıdır.

1- Maçın zamanı

Amerikan futbolu maçı tam 60 dakika sürer ve 20 dakikalık bir ara da dahil olmak üzere dört oyuna bölünür.

2- Oyun nasıl oynanır

Maçın başında, iki takım, topa kimin başlayacağını bilecek şekilde kura çeker, ardından takım toplanır ve üst üste yığılır, böylece diğer takım bir topa ulaşmaz ve topa sahip olan her oyuncu, topu diğer takımın kale alanına yerleştirene kadar elle diğer oyuncuya teslim eder.

3- Nasıl gol atılır

Oyuncu takımla toplanarak diğer takıma ait kale alanına giderek topu kale direğine yerleştirir ve en çok gol atan takım maçta kazanan takım olur.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Yeni başlayanlar için futbol becerileri nasıl öğrenilir

Amerikan Futbolu ve Mısır’daki Tarihi

  • Amerikan futbolu oyunu yaklaşık on yıl önce Mısır’da ortaya çıkmaya başladı ve bu, 2009 yılında, bu oyunu okuyan, büyük deneyime sahip olan ve Mısır’da pratik yapmak isteyen yurtdışından genç bir adamın dönüşünden sonra bu oyunu oynamak isteyen bir grup genç aracılığıyla oldu.
  • Dicle Vadisi ile sözleşme yaptıktan sonra ilk takımı oluşturmaya başladı ve bunu Maadi Şubesi, 6 Ekim Şubesi, Beşinci Yerleşim Şubesi olmak üzere üç bölüme ayırdı ve kulüp, maç ve egzersiz yapmak için kullanılan tüm araçları temin etti ve çok sayıda kişinin takıma katılabilmesi için Wadi Degla’da bir akademi inşa edildi. Mısır’da Amerikan futbolu uygulamaları.
  • Ancak bir süre sonra pek çok sorun yaşandı ve akademi kapatıldı ama ekip akademi kapatıldıktan sonra pes etmedi. Genç.
  • 2013 yılında Moanis Naeem uydusu, Amerikan futbolu maçı için bir Mısır ligi yaptı ve takımı aldı, eğitti, tüm ekipman ve araçları sağladı ve takım için ligi kurdu ve yarışmaları için birden fazla normal takım oluşturdu.
  • Ve şimdi Mısır’da Amerikan futbolu maçında çalışan Alman Amerikan Üniversite Takımı, Ekim Üniversitesi Modern Bilimler Kadrosu, Amerikan Üniversite Takımı gibi birçok takım var ve Mısır Amerikan Futbol Ligi’ne ait beş takım var.

Ayrıca izleyin: Futsal Kanunları Nelerdir?

Amerikan futbolu ve Mısır’daki tarihi ile ilgili yazımızın sonunda, Mısır’daki Amerikan futbolu maçına ilişkin bilgilerden yararlanmış olmanızı umuyorum, yazıyı arkadaşlarınızla paylaşmanızı ve bundan faydalandığınızı umuyoruz.