Mısır kulübü Zamalek’in merkezi nerede?

Mısır Zamalek Kulübü’nün merkezi nerede bulunuyor? Zamalek kulübü veya Beyaz Kale, futbol maçında uzun ve büyük bir geçmişe sahip önemli kulüplerden biri olup, birçok şampiyonluk ve Afrika ve Arap şampiyonlukları kazanmış, Zamalek kulübü, şu anda Mısır’ın en büyük kulübüdür. Gücü ve zekası ile tanınan, ona (Beyaz Şövalye) denir ve yazımızın sonraki satırlarında Zamalek Kulübü’nün bulunduğu yerdeki genel merkezi ve Zamalek Kulübü ile ilgili tüm bilgileri siz değerli okuyucunun memnuniyetini elde etmek için bileceğiz.

Zamalek kulübü

 • Zamalek kulübü, Mısır Arap Cumhuriyeti’nin geniş bir taraftar kitlesine sahip eski kulüplerinden biridir.19 Ocak 1911’de kurulan takım, en yetenekli ve en zeki oyuncular arasında yer alan on bir oyuncudan oluşmakta olup, kulüp başkanı ve antrenörler tarafından çok özenle seçilmektedir.
 • Taraftarların unvanı, Beyaz Kale ve Yüzyıl Kulübü adına antik Zamalek kulübüdür ve taraftarların bu antik kulübe her zaman sevgisi ve takdiri vardır ve Zamalek Kulübü adına bir basketbol takımı, voleybol ve hentbol takımı vardır ve şu anda Zamalek kulübüne Profesör Mortada Mansour başkanlık etmektedir.
 • Zamalek Kulübü, Şubat 2003’teki İngiliz futbol istatistiklerine göre dünyanın en iyi kulübü seçildi ve bu, İspanya’daki FIFA Kulüpler Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanan ilk Mısır takımının taç giyme töreni oldu.

Ayrıca şunu okuyun: Zamalek Futbol Kulübü Tarihi

Mısır Zamalek Kulübü’nün merkezi nerede?

Zamalek kulüp merkezinin birçok yerde varlığı ve konumu, üzerindeki koşullara göre farklılık gösterdi ve sonraki satırlarda Zamalek kulübünün bulunduğu yerlerden bileceğiz:

1- Qasr al-Nil Kulübü

Zamalek kulübünün ilk merkezi Qasr al-Nil kulübü idi ve bu kulüp kuruldu ve kültürel ve sosyal aktivite gibi birçok faaliyette bulundu ve birkaç yıl kulübün genel merkezi oldu ve 1913’te kulüp 26 Temmuz Caddesi’ndeki ikinci bir genel merkeze taşındı ve bu Saad Zaghloul’un servetinin günleriydi.

2- Farouk Kulübü

 • Kral Farouk döneminde Zamalek Club, Kral Farouk adına atıfta bulunularak Farouk Club olarak anılmış ve Dünya Kupası’nda Mısır ve Sudan maçı gibi birçok maç oynamış ve Zamalek Club o dönemde elde ettiği en önemli turnuvalardan biri olan altı sıfırı kazanmıştır.
 • Bir süre sonra, özellikle 1952’deki 23 Temmuz devriminde, Zamalek kulübü onu kesin olarak bu isimle adlandırarak, Sultana Partners Şampiyonası ve Mısır Kulüpler Yarışması gibi birçok turnuvada yarışmaya başladı ve Zamalek en güçlü futbol kulüplerinden biri olana kadar tüm yeni zorluklarla uğraştı ve başa çıktı. Şu anda ayak.
 • Bundan sonra kulüp kötü bir durumdaydı, o kadar çok iş adamı kulübün statüsünü benimsedi ve ihtiyaç duyduğu tüm masraflarla onu finanse etti ve oyuncuları eğitmek için tüm ekipman ve yeni yerleri sağladı ve en iyi antrenörlerle en iyi seviyelerde oyuncu yetiştirmek için sözleşme yaptı ve Zamalek Kulübü için geçen en iyi dönemdi ve içinde büyük bir şekilde ortaya çıktı ve oldu. O zamanlar Arap dünyasının en büyük kulüplerinden biri.

3- 1990’larda Zamalek kulübü

Doksanlı yıllarda Zamalek kulübü, mülklerini kaybettiği ve arka arkaya kayıplara uğradığı için birçok engelle karşılaştı. 1967’de Gençlik Bakanı, Zamalek kulübünün başkanını tüm işlerinden sorumlu tutmaya karar verdi ve kulüp için iç seçimler ve kulüp ile ilgili tüm konularda danışmak üzere konsey üyelerini aday gösterdi ve yeni bir bina inşa ettiler. Ve adı Zamalek Kulübü idi.

4- Zamalek kulüp merkezi şu anda

Zamalek kulübü şu anda Kahire’deki Al-Dawal Al-Arabiya Caddesi’nde, Giza Valiliği’nde, önünde Tersana Kulübü bulunuyor.

Zamalek kulübü için yeni bir merkezin açıldığına dair haberler var ve bu, Kufiç köyü yakınlarında ve El-Aşgar mahallesi olarak bilinen bölgede 6 Ekim bölgesinde yazıyor.

Ayrıca izleyin: Kulüpler Genel Kurulu nedir

Antik Zamalek kulübünün başarıları

Zamalek kulübü, Mısır Arap Cumhuriyeti’nin en güçlü kulüplerinden biri olması, sanat ve mühendislikle öne çıkan Century Club olan White Castle ve Zamalek Club’ın gerçekleştirdiği turnuvalar arasında çağlar ve zaman içerisinde pek çok turnuvaya imza atmıştır:

 • Zamalek kulübü Mısır Kupası’nı yirmi üç kez kazandı.
 • Zamalek kulübü Mısır Ligi’ni on üç kez kazandı.
 • Zamalek kulübü bir zamanlar Arap Kulüpler Kupası’nı kazanmayı başardı ve yüzyılın en iyi kulübü seçildi.
 • Zamalek Club, kazandığı en önemli turnuvalardan biri olan Afrika Süper Kupasını üst üste üç kez kazanmayı başardı.
 • Zamalek kulübü, Afrika Şampiyonlar Ligi’ni beş kez kazanmayı başardı ve bu, Nani Zamalek’in hak ettiği en önemli turnuvalardan biri.
 • Kulüp bir kez Federasyon Kupası’nı kazanmayı başardı ve bir kez Aşk Mısır Kupası’nı aldı ve Zamalek bir kez Ekim Kupası’nı ve bir kez Mısır Suudi Süper Kupası’nı kazandı.
 • Dostluk Kupası olarak adlandırılan Bağımsızlık Kupası’nı Zamalek kulübü iki kez kazandı.
 • Zamalek Kulübü, 2001 yılında FIFA Kulüpler Dünya Kupası Finallerine katılmayı başaran ilk Mısır uyruklu kulüp olarak taçlandırıldı.
 • Zamalek Club’ın ulaştığı turnuvalar arasında pek çok takımın ulaşamadığı turnuvalardan biri olan Ürdün Uluslararası Ligi bulunuyor.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Arap dünyasının en büyük futbol stadyumu nerede?

Mısır kulübü Zamalek’in nerede olduğu ile ilgili gezimizin sonunda Zamalek Kulübü’nün, Beyaz Kale’nin tarihteki en iyi kulüplerden biri olduğunu teyit ediyoruz.Sevgili okuyucu, Zamalek kulübü ve kulübün şu anda nerede olduğu ve en iyi futbol kulüplerinden biri olana kadar gelişim aşamaları hakkında tüm bilgileri sizlere verdik. Tüm Afrika kıtasında Mısır Arap Cumhuriyeti’nde.