Microsoft 365’in Otomatik Olarak Yenilenmesini Durdurma

Microsoft Office logoları
Microsoft

Microsoft 365’e (veya Office 365’e) abone olursanız ve bunun size uygun olmadığına karar verdiyseniz, otomatik yenilemenizi kapatabilirsiniz. Bu, aboneliğiniz sona erene kadar Office uygulamalarını kullanmaya devam etmenizi sağlar, ancak gelecekte tekrar ücretlendirilmez.

Oturum açın ve Yinelenen Faturalandırmayı Kapatın

Microsoft 365 için otomatik yenilemenizi devre dışı bırakmak için Office 365 Oturum Açma sayfasını ziyaret edin ve Microsoft hesabınızda oturum açın.

Web sayfasının sağ üst köşesinde profil fotoğrafınızı veya baş harflerinizi tıklayın ve “Microsoft Hesabım” ı seçin.

Microsoft Hesabım'a tıklayın

Alternatif olarak, doğrudan Microsoft Hesap Hizmetleri sayfasında oturum açabilirsiniz.

Üstteki mavi gezinme çubuğunda “Hizmetler ve Abonelikler” i seçin. Ayrıca adınızın sağındaki “Microsoft 365 Hizmetlerini ve Aboneliklerini Yönet” seçeneğine de tıklayabilirsiniz.

Hizmetler ve Abonelikler'i tıklayın

Yenilemenizi en üstteki mavi bölümde ve abonelik adının altındaki ekranın ana bölümünde göreceksiniz. Üç noktadan herhangi birinde “Yönet” i tıklayın.

Aboneliğiniz için Yönet'i tıklayın

“Ödeme Ayarları” altında, yinelenen faturalandırma ifadesinin yanında abonelik tutarınızı göreceksiniz. Sağda, “Değiştir” i tıklayın ve “Yinelenen Faturalandırmayı Kapat” ı seçin.

Değiştir'i tıklayın ve Yinelenen Faturalandırmayı Kapat'ı seçin

Sonraki sayfanın en altına gidin ve “Yinelenen Faturalandırmayı Kapat” ı seçin.

Yinelenen Faturalandırmayı Kapat'ı tıklayın.

Fikrinizi değiştirirseniz ve Microsoft 365 (veya Office 365) aboneliğiniz için otomatik yenilemeyi yeniden etkinleştirmek isterseniz, yukarıdakiyle aynı adımları izleyin ve “Yinelenen Faturalandırmayı Aç” ı seçin. Ardından, ödemenizi ayarlamak için istemleri izleyin.

Yinelenen Faturalandırmanın Devre Dışı Bırakılmasına İlişkin Notlar

  • Microsoft 365 aboneliğiniz için yinelenen faturalandırmayı kapattıktan sonra, ilk yenileme tarihinize kadar uygulamaları kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • Aboneliğiniz için “Yinelenen Faturalandırmayı Kapat” seçeneğini görmüyorsanız ancak bunun yerine “İptal” seçeneğini görüyorsanız, iptal etmeyi seçebilir ve kullanılmayan süre için geri ödeme alabilirsiniz.
  • “Yinelenen Faturalandırmayı Aç” görürseniz bu, yinelenen faturalandırmanın zaten kapatılmış olduğu anlamına gelir.
  • Aile veya Bireysel yerine Microsoft 365 İş aboneliğiniz var mı? Seçenekleriniz değişiklik gösterdiğinde abonelikler, yenilemeler ve yinelenen faturalama ile ilgili yardım için İş için Microsoft 365 sayfalarını ziyaret edin.

Microsoft 365 harika bir hizmettir, ancak bunu kullanırsanız. Belki düzenli olarak Word veya Outlook gibi uygulamaları kullanacağınızı ve bir Microsoft 365 aboneliğinin harika bir satın alma olacağını düşündünüz. Ancak uygulamalardan herhangi birini kullanmazsanız, otomatik yenilemeyi kapatıp bazı Microsoft Office alternatiflerine göz atarak birkaç kuruş tasarruf edebilirsiniz.