Mermer Nasıl Parlatılır ve Temizlenir

Mermer, ana bileşeni kristalize camsı kalsiyum karbonat olan ve çoğu durumda estetik kontrastlar yaratan karakteristik çizgiler veya sıçramalar oluşturan safsızlıklar içeren kireçtaşı kökenli bir taştır.matlaşmış mermer nasıl parlatılır , siyah mermer nasıl parlatılır , evde mermer nasıl parlatılır , mermer yüzeyi nasıl parlatılır , mermer mutfak tezgahı nasıl parlatılır , mermer nasıl temizlenir parlatılır , eski mermer nasıl parlatılır , siyah granit mermer tezgah nasıl parlatılır , granit mermer nasıl parlatılır , mermer nasıl parlatılır evde,

Bu malzeme eski çağlardan beri kullanılmaktadır, şu anda iç dekorasyonda, duvar ve zemin kaplamasında ve aynı zamanda sertliği ve estetik çekiciliği nedeniyle tezgah ve süs eşyalarının imalatında kullanımı için aynı öneme sahiptir.

Ancak tüm materyaller gibi, olumlu ve olumsuz özelliklere sahip, bazı ipuçlarını açıklamaya geçmeden önce bilmenizi ilginç buluyoruz. mermer nasıl temizlenir veya mermer nasıl cilalanır. MERMER NASIL TEMİZLENİR VE PARLATILIR

Mermer parlatma ve cilalamanın avantajları ve dezavantajları

Kompakt bir taş olduğu için bu işlemleri iyi bir şekilde destekler, aynı zamanda özellikleri arasında yumuşak ve kırılgan bir malzeme olmasıdır.

Asit ve alkali gibi birçok ajanın etkisiyle güzel görünümü bozulabilir. Sirke veya limon damlalarının dökülmesi yeterlidir, idrar da orijinal görünümünü veya yanan bir sütunun temasını bozarak çirkin bir leke bırakacaktır.

Bu nedenle, aşağıdakilere yüklenmemelidir:

➨ Mutfak tezgahı: Tezgahüstü veya Diğerleri İÇİNDE, bileşimlerinde bunları içeren sirke veya soslar gibi asidik ürünleri sürekli kullandığımız yerlerde, aynı zamanda, doğrudan yüksek sıcaklıktaki tavaların olduğu yerlerde, malzemeyi aşındıran yiyecekleri doğrudan kesmek için çelik bıçaklar veya çelik bıçaklar kullanıyoruz.

Onları kullan Basamak katları: Araç geçiş zeminlerine veya kedi ve köpeklerin dışkılarından kaçınmak için erişebilecekleri yerlere de kurulmamalıdır.

 • Temizlik için kullanmayın Ürün:% s Mermer sprey temizleyiciler veya kireç önleyici temizleyiciler olarak, görünümünü bozduğu için, bileşiminde taşa nüfuz eden ve onu lekeleyen kimyasal ürünler içerdiğinden, başlangıçtaki parlaklığını giderek yok eder.
 • Mermer yüzeyi nemli neme maruz kalırsa kolayca parçalanır veya asidiktir ancak sürekli su ve yağmurdan korunan kuru ortamlarda dayanıklıdır.
 • Ortak kullanımda, mermer duvarlar ve zeminler genellikle karıştırılır Bu nedenle, bileşimleri kalsit içermese bile, benzer bir dokuya sahip ve cilalamaya iyi dayanabilen diğer doğal taşları genel olarak adlandırır.
 • Mermer parlatmadan önce , gerçekten bu malzeme olduğu dikkate alınmalıdır, çünkü birçok durumda görünüşü kalsiyum bileşimli diğer kompakt olmayan taşların görünümü ile karıştırılır, ancak daha ekonomiktir, gözenekler ve delikler mevcut olduğu için işlenmiş, cilalamadan önce deliklerin doldurulması, parlaklığın ardından şeffaf bir reçine astarı ile parlatma sistemi ve bakımı . Bu kayaların arasında Traverten mermeri de olacaktı.
 • Lekeleri önlemek ve zorunda kalmamak için mermeri cilala sık sık, gözenekli yüzeyinizi korumanın en iyi yolu, mermer balmumu karatahta.
 • En beğenilen mermer çeşitleri arasında, heykel yapımında kullanılan, daha kolay çalışılan ve harika güzelliğe sahip, ancak atmosferik etkenlere ve neme karşı çok hassas olan Carrara ve Pentelikon mermerleri bulunmaktadır.

Mermerin cilalanması ve cilalanması için birkaç prosedür vardır:

Ancak parlatma işlemine geçmeden önce Mermer zeminler her zaman tüm lekeleri çıkarmalı ve yok etmeliyiz, cila kullandığımız için cilalar lekeleri emen gözenekleri kapatacak, malzemenin bir parçası olarak iki katına çıkacak, orijinal renkleri daha kesin olarak bozacak, bu yüzden daha önce açıklamıştık. sen mermer nasıl temizlenir.

MERMER ADIM ADIM TEMİZLEME

Mermer üzerindeki son lekelerin temizlenmesi

son lekeler nemli bir sünger veya biraz sabun içeren bir bezle kolayca temizlenebilirler. Ardından sabun kalıntısını gidermek için durulayın ve alanı kurulayın. Leke yerde ise işlemi paspasla da yapabilirsiniz, ancak belki de bu kadar kesinlikte sınır yoktur.

cila mermeri
matlaşmış mermer nasıl parlatılır , siyah mermer nasıl parlatılır , evde mermer nasıl parlatılır , mermer yüzeyi nasıl parlatılır , mermer mutfak tezgahı nasıl parlatılır , mermer nasıl temizlenir parlatılır , eski mermer nasıl parlatılır , siyah granit mermer tezgah nasıl parlatılır , granit mermer nasıl parlatılır , mermer nasıl parlatılır evde,

Mermerde daha dayanıklı lekelerin temizlenmesi

Lekeler daha dirençliyse, kizelgur kullanarak birkaç damla amonyak veya hidrojen peroksit kullanarak bir karışım yapın ve temiz bir bezle lekenin üzerine uygulayın.

Lekenin üzerine yayılan karışımı plastikle kapatıp havalandırmak için bir delik açın ve bunu bantla zemine sabitleyin. Bileşiğin tamamen kurumasına izin verin.

Ürün tamamen kuruduğunda nemli bir bezle çıkarın, durulayın ve kurulayın.

Leke çok inatçı ise işlemi üç defaya kadar tekrarlayın.

Yüzey tamamen temizlendikten sonra, aşağıdaki işleme devam edeceğiz:

Gönderiyi beğendin mi? Sosyal ağlarınızda paylaşın!

“Bu işlem, mermer zeminlerin cilalanmasında mükemmel bir şekilde uygulanabilir”

cila mermeri
matlaşmış mermer nasıl parlatılır , siyah mermer nasıl parlatılır , evde mermer nasıl parlatılır , mermer yüzeyi nasıl parlatılır , mermer mutfak tezgahı nasıl parlatılır , mermer nasıl temizlenir parlatılır , eski mermer nasıl parlatılır , siyah granit mermer tezgah nasıl parlatılır , granit mermer nasıl parlatılır , mermer nasıl parlatılır evde,

Mermerin Mekanik Cilası

Ürünlerimizde tek tip ve yoğun bir parlaklık elde etmek için en etkili, hızlı ve konforlu sistemdir. Mermer zeminler, Granit ve mozaik zeminler.

Bu sistemle arıtma, normal olarak, ürünün uzman operatörleri tarafından gerçekleştirilir. Temizlik hizmeti şirketleri , çünkü özel aksesuarlara sahip makineler ve bunların kullanımı hakkında bilgi sahibi olmak ve cilalama ve cilalamanın her aşamasında en spesifik ürünler gereklidir.

İçin cila mermeri tüm aşamalara müdahale ettikleri için yüksek parlaklıkta dönen makineler en iyi seçenektir:

 1. Fırçalama
 2. Sıyırma
 3. Cilalı
 4. Kristalize mumlu.

dönen makineler Çelik yün, yün veya fiber diskler ve naylon dairesel fırçalar için değiştirilebilir tutuculara sahip döner bir plaka ile donatılmıştır.

Kendinden cilalı ve kaymaz mumlar, sızdırmazlık malzemeleri ve kristalleştiriciler gibi sıvı ürünlerin kullanımı için birçok tank düzenlemesi. Kullanımını kolaylaştırmak için ayarlanabilir bir kolun bazı özellikleri.

Mermer zemini cilalamak ve yumuşatmak için bu cilalayıcıyı emme işlevi ve üç çeşit fırça ile de kullanabilirsiniz.

Amazon.es’den Electrolux ağda

 • Fiyat: € 155.99
 • 4-5 gün içinde kargoya verilir.
Lehçe-mermer
matlaşmış mermer nasıl parlatılır , siyah mermer nasıl parlatılır , evde mermer nasıl parlatılır , mermer yüzeyi nasıl parlatılır , mermer mutfak tezgahı nasıl parlatılır , mermer nasıl temizlenir parlatılır , eski mermer nasıl parlatılır , siyah granit mermer tezgah nasıl parlatılır , granit mermer nasıl parlatılır , mermer nasıl parlatılır evde,
cila mermeri

Mermer zeminlerin korumasız veya parlatılmadan parlatılması

Ne zaman Mermer zemin ya yoğun trafik ya da zamanın geçişi nedeniyle koruyucu tabakasını ve parlaklığını neredeyse tamamen kaybetmiş, devam a döner makine ile asitleme işlevi olacak bir sıyırma sıvısı uygulayarak dönerek hareket eden gözenekleri aç ve temizle , yüzeyi bir sonraki adım için hazırlamak.

Mermer zeminlerin daha iyi durumda parlatılması

Toprak daha iyi durumda ise kristalize edici sıvı ile püskürtülebilir ve çok kalın olmayan çelik yünü kullanılabilir İstenilen cilayı elde etmek için gerektiği kadar pres ile.

Dönen makinelerle kristalleştirme veya parlatma tekniği parlak, doğal ve dayanıklı bir yüzey elde eder, çünkü kristalizasyon ve mühürleme sürecinde sürtünme ve kristalleşme sıvısının kullanılmasıyla bir kalorik işlem üretilir. Mermer zemin Günlük aşınma ve yıpranmaya karşı daha fazla direnç sunarken parlaklığını daha uzun süre korur.

Mermer zemin cilalama

İçin en son profesyonel prosedür Mermer zeminlerin cilalanması, ağda işlemidir.

Parafinleme işlemi, parafinli ve polimerli ürünlerin yüzeye uygulanmasından oluşur. gözeneklerinizi parlak, doğal bir görünüm için kapatın.

Gönderiyi beğendin mi? Sosyal ağlarınızda paylaşın!

MERMER CİLALANACAK ÜRÜNLER

O zaman öneriyoruz bazı ticari ürünler başlamadan önce satın alabileceğiniz mermer zeminlerinizi temizlemek ve cilalamak:

K5 Temizleyici ve Parlatıcı

Temizleyici-parlatıcı: K5, sadece temizleme ve cilalama için geçerli bir üründür. Mermer zeminlerama aynı zamanda mozaik zeminler ve granit zeminler. Bu zeminlerin günlük bakımı, temizliği, cilalanması ve renginin yeniden canlandırılması için endikedir ve kaymazdır.

Uygulaması için çok sallamanız gerekir ve doğrudan zeminde kullanılabilir veya paspasla yayılarak malzemenin gözenekliliğine bağlı olarak suda seyreltilebilir.

Parlaklığı artırmak istiyorsanız, kuruduktan sonra beyaz kağıt veya paspas ile ovalayabilirsiniz.

Mermer, Terrazzo ve Granit Zemin Temizleyici

Zing Stone Polich mermer, mozaik ve granit zeminler için. Bu profesyonel temizlik ürünü, parlaklık yoğunluğunu parlatırken ve birleştirirken yüzeyi sertleştirir tüm yüzey boyunca.

Bu ürün hem düşük hem de yüksek hızlı makinelerde kullanılmak üzere üretilmiştir ve bu nedenle temizlik şirketleri büyük yüzeylerde Mermer zeminlerveya diğer benzer taşlar.

Temizleme ve kristalleştirme ürünü

Kleever K2, kaplamaya gerekli zemini sağlayan bir sızdırmazlık kristalleştiricidir. mükemmel kristalize, gözenekleri kapatır ve temizler olası kir artıkları.

Üç veya dört metrekareye az miktarda kristalleştirici dökün ve çelik yünü ile dairesel geçişlerde eşit olarak dağıtın, önce paralel ve sonra tamamen kuruyana kadar çaprazlayın.

Mermer parlatma için katı kristalleştirici

Leopard katı toz kristalleştirici cila mermeri ve kireçtaşı. Parlaklığı aktive eden parçacıklardan oluşan formülü, kaplamaya kristal bir görünüm ve yüksek sürtünme gücü verir.

Mükemmel geleneksel sıvı kristalleştiricilerle uyumluBunlar, daha önce katı kristalleştirici ile işlem görmüş zeminlerde bakım olarak kullanılabilir.

kullanım yolu Uygulama yapılacak yüzeye bir miktar su katılarak yaklaşık 20 gr./m2 dökülür.

İle çelik yün diskli döner makine İstenilen parlaklık elde edilene kadar geçişler yapın, suyla durulayın ve kuruduktan sonra, kalıntıları çıkarmak için vakumlayın.

cila mermeri
matlaşmış mermer nasıl parlatılır , siyah mermer nasıl parlatılır , evde mermer nasıl parlatılır , mermer yüzeyi nasıl parlatılır , mermer mutfak tezgahı nasıl parlatılır , mermer nasıl temizlenir parlatılır , eski mermer nasıl parlatılır , siyah granit mermer tezgah nasıl parlatılır , granit mermer nasıl parlatılır , mermer nasıl parlatılır evde,

MERMERİ İYİ DURUMDA TUTMAK İÇİN İPUÇLARI

Gönderimizi bitirmek için işte size bazı iyi ipuçları mermer tezgahınızı veya zeminlerinizi lekesiz tutun:

 • Şunlardan kaçınmak için korumaları kullanın: Herhangi bir mermer yüzeyde leke ve çizilmeyi önlemek için koruma kullanın.
  • Masada bardak altlığı kullanın,
  • Mutfak tezgahınız mermerden yapılmışsa daima gemide kesin,
  • Ve istersen geçidi kilimle ört mermer zemininizi iyi durumda tutun.
 • Korumak için dolgu macunu: Zemini lekelerden korumak için ara sıra bir sızdırmazlık maddesi kullanın.
 • Sıcağa dikkat edin: Sıcak tencere gibi kapları veya örneğin saç düzleştiriciyi üzerinde asla mermer tezgah üzerinde bırakmayın.
 • Nem lekeleri: Nem lekelerini önlemek için tencere altında tabak kullanın.
 • Mümkün olan en kısa sürede lekeleri temizleyin: Kalitesine bağlı olarak az ya da çok kireç içerdiğinden dökülen sıvıyı ve hatta suyu mümkün olan en kısa sürede temizleyin, bu da lekeler bırakıp parlaklığı bozar.

Eğer sen mermer zemin parlaklığını kaybetti ve ne kadar temizlerseniz temizleyin temizlik yok, Bazılarını kullanmanızı tavsiye ederiz. temizlik şirketlerisadece ev temizlik şirketleri biliyorlar mermer nasıl cilalanır Etkili bir şekilde, zemini orijinal görünümüne geri yüklemek için en uygun prosedürleri kullanın.

Ve elbette, her zaman önerdiğimiz gibi üç veya dört alıntıyı karşılaştır , çünkü fiyatlar bir tekliften diğerine oldukça belirlendi.

Ve sen, mermerin nasıl temizlenip cilalanacağını biliyor musun?

Gönderiyi beğendin mi? Sosyal ağlarınızda paylaşın!