Langkawi ve turistik önemi | Kültürel bilgiler

Langkawi ve turistik önemi Hazırlamak Langkawi Malezya’nın en güzel turistik şehirlerinden biridir ve bunun nedeni, zengin bir antik kültürel mirasa sahip olmasıyla, çok sayıda güzel ve berrak plajları ve çok sayıda vahşi parkın yanı sıra dağ doğası ve gözleri ve kalpleri yakalayan doğal şelaleleri ve her grup ve zevke uygun çok sayıda alışveriş alanı olmasıdır.

Langkawi Adası

 • Langkawi Adası coğrafi olarak Andaman Denizi’nin gelgit dalgaları tarafından tespit edilen 99 büyük ada ve 5 adayı içeren bir “takımada” olarak kabul edilir.
 • Aile gezileri için harika bir yer, unutulmaz bir balayı geçirmek isteyen yeni evliler için en özel ve harika yer ve muhteşem doğanın en harika resimleri arasında dinlenmek isteyenler için çok tenha bir yer.

Ayrıca bakınız: Priştine’deki turistik yerler

Langkawi’nin en önemli turistik yerleri

Langkawi teleferiği:

 • Langkawi Adası’ndaki turizm sırasında ziyaretçinin yapması gereken en önemli aktivitelerden biri, çeyrek saatten fazla sürmeyen gezisi sırasında adadaki en harika doğa manzarasını görebilecek ve en güzel fotoğraflarını çekebilecek “dağ teleferik” deneyimi.
 • Teleferik, adanın en önemli turistik yerlerinden biri olan “Doğu Köyü” nden yola çıkarak, 708 metre rakımdaki “Mat Senkiang” dağına ulaşana kadar, ziyaretçinin “Endonezya Sumatra” adasının sınırlarına kadar uzanan geniş bir panoramik manzaranın keyfini çıkarabileceği Mt.’nin tepesindeki gözetleme kulesi yolu.
 • “Langkawi Teleferiği” için giriş biletleri fiyatları: 33 ila 83 RM arasında değişiyor ve Langkawi Teleferiği’ni ziyaret etmek için tahmini süre: 25 dakika.

Langkawi Gökyüzü Köprüsü:

 • Köprü, Langkawi’nin en önemli, ünlü ve en harika turistik yerlerinden biridir ve çok şiirsel ve romantik zamanlarıyla, birkaç Langkawi adasının, kırsal alanlarının ve içlerindeki en önemli turistik yerlerin nefes kesen manzarasıyla yeni evliler için en özel ve idealdir.
 • Langkawi Gökyüzü Köprüsü, “Mat Senkiang” ve “Yedi Kuyu” dağ zirvesine yakın 125 metre uzunluğunda uzun bir yaya köprüsüdür, köprüye ulaşmanın tek yolu “teleferik” bağımsızlığından geçer ve yolculuğun güzelliğini tamamlayan “Langkawi Köprüsü” “Üçlü izleme platformu, etraftaki en harika manzaralara yayılıyor.

Eagle Square Langkawi:

 • Eagle Meydanı’nın merkezi konumu sayesinde Langkawi’deki simge yapılardan ve eğlence, yürüyüş ve rekreasyon alanlarından dünyanın dört bir yanından adayı ziyaret eden çok sayıda turisti ağırlayan Langkawi adasının en ünlü ve öne çıkan turistik bölgelerinden biridir.
 • Adanın en ünlü ve öne çıkan şehri Kuah’ın kenti olan ve her yerde etrafını saran çok sayıda köprü, çeşme ve pitoresk doğa manzarası nedeniyle yerden 12 metre yüksekliğe ulaşan uçan kartal heykeliyle ünlü olan Kartal Meydanı, yerin en iyi kafe ve restoranlarıyla varlığının yanı sıra.

Sanat Cenneti Sergisi, Langkawi:

 • “Sanat Cenneti Müzesi”, adada benzerinin Malezya’nın tüm ülkesinde rekabet etmediği turistik bölgelerden biri olarak kabul ediliyor.Sergi, Malezya yarımadasında benzersiz bir üç boyutlu sanat müzesi olup, fotoğrafın tadını çıkarmak ve üç boyutlu yapıtlardan 200’den fazla eser görmek mümkün. Burası, çeşitli “plastik sanatlar” sevenler ve hobileri için ziyaret etmek için harika bir yer yapar.
 • Malezya eyaletinde dokuz salona bölünmüş türünün tek örneği olduğu unutulmamalıdır: Bunlardan ilki “model kale”, ikincisi safari alanını, üçüncüsü Malezya medeniyetini ve kültürünü ve dördüncüsü eski Mısır medeniyetini tasvir ediyor.
 • Çocuklar için sergi giriş biletleri fiyatları: RM28 ve yetişkinler için sergi giriş biletleri fiyatları: RM38.

Nagkawi’nin en önemli parkları

Kilim Karst Rezervi:

 • Ve bu rezerv, Malezya eyaletinin en harika ve en önemli turistik bölgelerinden biridir, sadece büyüleyici güzelliği ve büyüleyici kalpleri nedeniyle değil, adadaki turizm ziyaretleri sırasında onu favori bir nokta haline getirdiği gibi, aynı zamanda ülkeler için çevreye sağladığı fayda ve ayrıca MS 2004 tsunami kazasından sonra. Sel ve gelgit suları için tampon görevi görür.
 • Ayrıca teknelere binerek, yoğun “mangrov” ormanlarını, engebeli mağaralarını ve içindeki kaplıcaları iki ila üç saat süren ilginç bir ziyaret için geçerek pitoresk Kilim Karst Rezervinin cazibesini yaşayabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Münih ve çevresindeki turistik yerler

Langkawi vahşi yaşam parkı:

 • Langkawi Adası’nın en güzel ve harika turistik bölgelerinden biri, özellikle çocukların da bulunduğu aile ziyaretlerinde, herkesin görebileceği, fotoğraflayabileceği ve besleyebileceği 150’den fazla renkli su kuşu ve parkta yaşayan diğer birçok farklı memeli ve sürüngen türü sanki öyleymiş gibi. Doğal ortamlarında bulunurlar, böylece çocuklar da bu hayvanlara büyük bir güvenle yaklaşabilirler.
 • Ayrıca, Langkawi Adası’na seyahat süresi boyunca ve park ziyareti sırasında, bölgeden ziyaretçilerine sunulan en iyi doğal resimlerin tadını çıkarabilirsiniz: yapay çeşmeler, göletler, şelaleler, su gölleri ve diğerleri.

Langkawi’nin sualtı dünyası:

 • Adayı karakterize eden deniz yaşamının büyüsüne, özellikle de “Cenang” sahili bölgesine 15 metre uzunluğundaki ve içinde bulunan tünelden yürüyerek yakın zamanda eğlenmek mümkün olduğundan, çocuklarla aile gezileri yapmak için adanın en güzel turistik bölgelerinden biridir. Bir dizi su havzası.
 • Su aygırları, kayalık penguenler, deniz kaplumbağaları, köpekbalıkları, vatozlar ve diğerleri gibi 500’e kadar türden oluşan yerel sucul organizma ve balık türlerini içerir.
 • Paradise Zone Shopping ve Cocoa Village ile tüm uluslararası lüks ve yerel ürünlerin satışını yaptığı ticari kompleks ile park içinde muhteşem alışveriş turları yapmak da mümkün.
 • Yetişkinler için sualtı dünyası biletleri RM43, su altı dünyası bilet fiyatları ise: RM33.

Langkawi Timsah Parkı:

 • “Timsah Parkı” Malezya’da, tüm Asya kıtasında ve tüm dünyada, çocuklu aile gezilerine uygun olarak en popüler turistik yerlerden biridir.En iyi fotoğraflar çekilirken ve çeşitli, nadir ve devasa türlerin beslenmesi sırasında görülebilen adadaki tüm turistik mekanlar arasında eşsiz bir parktır. Dört bin türe kadar olan timsahlar.
 • Park, 20 dönümlük bir arazi üzerinde yer almaktadır ve içindeki en ünlü timsah türleri arasında 1000 pound ağırlığa sahip dev “Yang Lang”, üzerinden geçip küçük timsahları görebilen bir köprü olduğu için “Altomstoma”, “Simaice” vardır. Ve büyük olan da havuzda yüzen ve yemeğini yiyen bir dev.
 • Ayrıca çeşitli eşyalarını timsah şeklinde alan park içerisinde yer alan mağaza sayısından tüm aile ve arkadaşlar için bölgenin özel doğasına referansla pek çok hediyelik eşya ve hediyelik eşya alabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Yunanistan’ın başkenti ve içindeki en önemli turistik yerler neresidir

Bu yazımızda sizlerin yararlanması ümidiyle Langkawi Adası, önemi ve içindeki turistik yerler hakkında bazı bilgiler anlattık.