Kuş tüyü yorgan basit bir şekilde nasıl yıkanır

Kullanmak kuş tüyü yorgan soğuk gecelerde yataklarımızda yatmak hepimizin yapmaktan hoşlandığı bir şeydir. Ancak yıkanması gerektiğinde, doğru şekilde nasıl temizleneceğini bilen çok az kişi vardır. Bu yüzden size öğrenebileceğiniz bu yazıyı getiriyoruz kuş tüyü yorgan nasıl yıkanır en iyi yollarla, ki bu da oldukça basittir.kaz tüyü yorgan yıkanır mı

İnsanların kuş tüyü yorgan kullanmayı sevme nedenleri arasında ve daha fazlası, yılın soğuk döneminde sıcaklık ne sağladıkları ve ne ışık ve nefes alabilirler. Onları mükemmel durumda tutmanın ne kadar kolay olduğunu ve yatakların üstünü yapmanın ne kadar kolay olduğunu söylemeyi unutmayalım.

Şimdi, onları temizlemek gerçekten çok basit, yapmanız gereken tek şey dikkat Bu yazıda daha sonra detaylandıracağımız belirli yönlerle. Öte yandan, size çok şey vereceğimizi de tahmin ediyoruz. yararlı ipuçları Kuş tüyü yorganınızı çok daha uzun süre iyi durumda tutmanız, tüyler arasında birikebilecek tozlardan olası solunum koşullarının önlenmesine yardımcı olacaktır.

Kuş tüyü yorgan ne sıklıkla ve nasıl yıkanmalıdır?

Kuş tüyü yorganın nasıl yıkanacağını bilmeden önce, yorgan tipi Nordic’e sahipsiniz, çünkü yorganlar için tek bir dolgu türü yoktur. Aslında iki tane var: Sentetik elyaflar ve dolgular tüylü, bu yazıda odaklandıklarımız. Bunun önemi dolguya bağlı olarak bakımın farklı olmasından kaynaklanmaktadır.

Kuş tüyü dolu bir yorganın sentetik bir elyafın aksine düzenli olarak yıkanması gerekmez. Üstelik maksimum yıkamanız tavsiye edilir. yılda bir kez, e dahil her iki yılda bir. Buna uyulmaması size zarar verebilecek ciddi bir hatadır. Sıcak mevsimin gelmesi nedeniyle temizliğin kaldırılmadan hemen önce yapılmasını öneririz.

Yıkamaya gerek kalmadan süreyi uzatmak için kuş tüyü yorganın bir bez ile kapatılması tavsiye edilir. NevresimKir, ter ve lekelere karşı ekstra koruyucu bir tabaka görevi görür. Söz konusu örtü, gerekli görüldüğünde (genellikle haftada bir) düzenli olarak yıkanabilir.

Bir çamaşır makinesinde kuş tüyü yorgan nasıl yıkanır?

Kuş tüyü yorgan yıkamak için çamaşır makinesindeDaha önce de bahsettiğimiz gibi, birkaç faktöre dikkat etmelisiniz. Ancak endişelenmeyin, hatasız, doğru ve mükemmel bir temizlik yapmak için aşağıda sunduğumuz adımları izlemeniz yeterlidir:

1.- Doldurma sızıntısı olmadığını doğrulayın

Kuş tüyü yorganınızı çamaşır makinesine götürmeden önce yapmanız gereken ilk şey, yorganınızın hiç dikişsiz yok Dolgusunun sızdığı. Varsa, bir terziden yardım isteyin veya bir iplik ve iğne yardımıyla kendi başınıza düzeltmeye devam edin.

2. – Yorganın sorunsuzca sığabileceği büyüklükte bir çamaşır makinesi alın

Bir sonraki şey, evinizdeki çamaşır makinesinde çamaşır makinesi olup olmadığını kontrol etmenizdir. yeterli kapasite yıkayacağınız yorganın boyutunu desteklemek için. Bu, kuş tüyü yorganın tek kişilik yatak veya çift kişilik yatak olmasına bağlı olarak değişecektir. Böylece çamaşır makinesinde gerekli yük limiti 6 kg ile 9 veya 10 kg arasında değişebilir.

Çamaşır makinenizin yorganı sorunsuz bir şekilde yıkayabileceğini bileceksiniz, içine koyduğunuzda tamburda yer varsa. Bu alan, İskandinavların sahip olması için gereklidir. biraz hareket özgürlüğüdoğru ve zarar görmeden veya çamaşır makinesinde yıkanabileceği. Değilse, daha yüksek kapasiteli endüstriyel ekipmana sahip bir çamaşırhaneye götürmek en iyisidir. Diğer bir seçenek de, yorganı kuru temizleyiciye götürmektir, bu size en profesyonel sonuçları verir, ancak daha yüksek bir parasal maliyetle.

3.- Yorgan üreticisi tarafından verilen endikasyonları inceleyin ve bunlara uyun

Yorganınızı çamaşır makinesinde yıkamaya başlamadan önce, etiketi kontrol et üretici tarafından verilen yıkama talimatları ile. Burada yıkama için yıkama için program ve uygun sıcaklık ve ayrıca kullanılabilecek deterjan türü gibi bilgileri bulabilirsiniz.

Endikasyonları bulamazsanız veya bunlarla ilgili şüpheleriniz varsa, tavsiyeler:

kuş tüyü yorganla ilgilen

Her şeyden önce, en iyisi bir yumuşak deterjan. Ağartıcı veya diğer güçlü bileşenlerden birini kullanmayı düşünmeyin, bu sadece yorganınıza zarar verir. Aynı şekilde, herhangi bir yumuşatıcı kullanmayı bırakın.

Tüm kuş tüyü yorganı eşit şekilde yıkamanın en iyi yolu, çamaşır makinesine suyla iyice seyreltilmiş bir deterjan karışımı eklemektir.

Çamaşır makinesinde seçeceğiniz program ile ilgili olarak şüphesiz en iyisi özel olanı kullanmaktır. hassas giysiler veya malzemeler için. Buna karşılık, 50 ° C’yi geçmeyen, başka bir deyişle, bir sıcaklık seçtiğinizden emin olmalısınız. orta sıcaklık. Ya da şansı denemek istemiyorsanız düşük sıcaklık.

Ayrıca seçin düşük devir nazik olmak için çok önemli olan eğirme için.

Yorgan dolgusunun iyi dağıtılması için, çamaşır makinesinde kuş tüyü yorganın yanında her biri bir çoraba sarılmış iki ila üç tenis topu birleştirmek çok iyi bir fikirdir.

Ek olarak, kuş tüyü yorganın üzerinde deterjan kalıntısı kalmamasını sağlamanın mükemmel bir yolu da iki ek durulama döngüsüne kadar, tabii ki düşük yoğunluklu bir dönüşle.

Uygun bir çamaşır makinesi bulamazsanız, kuş tüyü yorganı elde nasıl yıkarsınız?

Kuş tüyü yorganın bazı ev tipi çamaşır makinelerine göre çok büyük olduğu ve çift kişilik yatak yorganlarında bu ihtimalin arttığı yaygın bir durumdur. Onu götürme imkanınız yoksa bir çamaşırsorun yok, mümkün küvette yıka. Bu formun çok fazla çaba ve zaman gerektirdiğini unutmamalısınız, ancak bunu nasıl yapacağınızı aşağıda anlatacağız:

Öncelikle şunların yüzeyinin küvet tamamen temiz. Ardından küveti olabildiğince ılık suyla doldurun; Bu, yorganı kapsamalıdır. Her zaman kumaşlar üzerinde yumuşak olan bir deterjan veya sabun kullanın. Yeterince ekleyin, böylece yıkarken fazla köpüklenmezsiniz.

Kuş tüyü yorganı suyun içinde sabunun kumaş üzerinde çalışacak şekilde yeterince hareket ettirin, 15 dakikada bir. Yaklaşık üç kez yapabilirsiniz. Bu işlemden sonra sabundan kurtulmak için yorganı tekrar suya batırın. Oluşabilecek hava ceplerini çıkarmak için hafifçe itin.

Bitirmek için suyu boşaltın ve başlayın yorganı boşalt küvetin dibine karşı. Küveti tekrar suyla doldurun ve tekrar boşaltmak için çıkarın. Yorganın içindeki su kristal berraklığında ve sabun izi kalmadan çıkana kadar işlemi tekrarlayın.

Kuş tüyü yorganınız temiz ve kuru olduğunda yatağınıza geri koyabilir veya kaldırabilirsiniz.

Yıkandıktan sonra kuş tüyü yorgan nasıl kurutulur?

Yorganınız temizlendiğinde ve kuruma zamanı geldiğinde kurutmaya karar verebilirsiniz. açık havada veya çamaşır kurutma makinesiyle, eğer varsa. Şunu da belirtmek gerekir ki, yorganınızın daha pürüzsüz göründüğünü fark ederseniz, onu bu kadar karakterize eden kabarık yönü olmadan endişelenmenize gerek yok, tamamen normal bir şey.

Yorganınız beyaz ise içindeki dolguyu görebildiğinizi fark edeceksiniz. Aslında, onu dolduran tüylerin kahverengi rengini ancak grimsi de olsa fark edebileceksiniz. Bu, yorgan hala ıslakken olur. Kalıcı olmayacak: yorgan kuruduktan sonra içerdiği tüyleri artık görmeyeceksiniz.

Çamaşır kurutma makinesi ile

Kuru takla atmayı seçtiyseniz, gerçekten farkında olmalısınız. sıcaklık yorganı kuruturken sahip olacağı. Kuruturken yüksek sıcaklık kullanmaktan kaçınmak en iyisidir. Koyabilirsin orta sıcaklık. Kurutucunun tüyler için bir modu varsa, o kadar iyidir.

hileler nordic tüyleri yıkar

Yorganın birbirine yapışmasını önlemek için, çamaşır makinesi bölümünde belirttiğimiz gibi, yorganın yanına iki veya üç tenis topu yerleştirildiğini duymak yaygındır.

Üremek için nemli ortamları kullanan bakteri veya diğer mikroorganizmaların çoğalmaması için, Yorgan tekrar takmadan veya kaldırmadan önce tamamen kurumuş olmalıdır.

Hava ile kurutma

Yorganınızı kurulama imkanınız varsa dış mekan, yap. Bunu yapmanın bu yolu, gezegen için çok daha saygılı ve güvenlidir, böylece kuş tüyü yorganınızın dolgusu aynı özellikleri sağlam tutar. Kurutma işlemi kesinlikle daha uzun sürer, ancak karşılayabiliyorsanız, bu sizin bir numaralı seçeneğiniz daha iyidir.

En iyisi, yorganınızı havayla kurumaya bıraktığınızda, boş bir çamaşır ipi ve büyük ölçü Geniş. Bu, yorganınızda kötü bir kokuya neden olan nemli boşlukları önleyecektir. Islak olması nedeniyle yorganın daha kolay lekelenmesi nedeniyle alt uçlarının yere değmemesi de önemlidir. Her zaman giy olabildiğince gerginDolgu aşırı uçlardan birine gidebildiğinden ve bu şekilde yorgan homojen şeklini kaybeder.

Mümkün olduğunca ona bir göz atın, yorganı salla dolgu tüylerinin homojen kalmasına yardımcı olmak için biraz.

Güneş doğrudan ona ulaşmadığı veya hava sıcak olmadığı sürece, sıradaki bir çamaşır ipine koymayın, ancak bu pek tavsiye edilmemektedir. yorgan üzerinde lekeler görünebilir. Bu öneri, eğer bu koşullar mevcutsa, kuruma süresinin daha uzun olacağı ve bu nedenle çok uzun ıslak olduğunda kumaş üzerinde küf oluşabileceği gerçeğine dayanmaktadır.

Kuş tüyü yorganı mükemmel durumda tutmak için ipuçları ve püf noktaları

Kuş tüyü yorganı mükemmel durumda tutmak için en iyisi faydalı ömrünü korumak. Üstelik, kendinize iyi bakarsanız, sık sık yıkamanıza gerek kalmaz.

Onunla ilgilenmek her zaman tavsiye edilir nevresim kullanın yorganın içine toz girmemesi için üstüne koyun. Örtünün her hafta yıkanması gerektiği, ancak kullanılması yorgan dolgusunu temiz tutacağı ve bu şekilde sık sık yıkanmayacağı ve kısa vadede zarar görmeyeceği dikkate alınmalıdır.

Nevresim yoksa tercih edebilirsiniz. sık sık salla. Bu şekilde iç kısmını oksijenlendirirsiniz ve tüyler ayrılır, böylece ona bir daha kabarık görünüm yorgana.

Aynısını şuraya yerleştirin havaya uçurmak İçerisindeki nemi önlediği ve kötü kokulara karşı koruma sağladığı için de tavsiye edilir. Bu şekilde sık sık yıkamanıza gerek kalmaz.

Sıcak mevsim geldiği için dolapta saklamaya gelince, orijinal kapağının içine yerleştirin veya yoksa pamuklu bir örtü içine koyun. Böylelikle tüyler toz birikmesiyle kirlenmeyecektir.

Bu gönderiyi bitiren kuş tüyü yorgan nasıl yıkanırSizleri, vaktiniz yoksa veya bunu yapamayacağınızı düşünüyorsanız, bizim gibi profesyonel bir temizlik şirketinden en iyi hizmeti almaya davet ediyoruz. İlginiz varsa veya şüpheleriniz varsa, Bize Ulaşın.