Küçük dikdörtgen apartman planları

İster inşa etmeye hazır olalım, ister taşınacak olalım veya sadece mobilyalarımızı evin içinde yeniden yerleştirmek istiyor olalım, danışmak çok önemlidir. apartman planı. Tasarım bize alanın nasıl kullanılacağını anlatabilir ve eğer öyleyse fonksiyonel ve orada yaşayacak olanlar için uygun olabilir.

Sıfırdan başlıyorsanız ve en çok beğendiğiniz tasarım türünü seçebiliyorsanız şansınızın daha yüksek olduğunu bilmelisiniz.

Bu nedenle bugün size bir liste göstermek istiyoruz bir, iki ve üç yatak odalı daire planları. Bunlar hem iki kişi hem de küçük bir aile için çok iyi olabilir. Ayrıca, bir daireyi paylaşmakta sorun yaşamayan öğrenciler veya genç çiftler için de iyi bir seçenek olabilirler. Bir göz atalım dikdörtgen apartman planları size bir sonraki göstermeliyiz.

Dikdörtgen tek yatak odalı daire planı

Turumuza size en basit tasarımı ve aynı zamanda en küçüğünü ama daha az hoş olmayan tasarımı göstererek başlayacağız.

küçük daire planları ile ölçümler

Görüntüyü gözlemlediğimizde onun bir tek yatak odalı daireBu yatak odası sayısına sahip çoğu tasarımda sadece bir banyo var, ancak bu tasarımda bir buçuk banyonun varlığını görüyoruz. Bu, şüphesiz hem ziyaretçiler hem de mal sahipleri için konforu artıracaktır, çünkü ana banyo mal sahiplerinin özel kullanımı içindir ve ikincil yarı banyo, odaya girmek zorunda kalmadan ziyaretçiler tarafından kullanılabilir. Odadan bahsetmişken, elbette en-suite banyonun alanını hesaba katmadan toplam 11 m büyüklüğündedir.

Bu daire, mutfak, yemek odası ve oturma odasının yer alacağı yaklaşık 18 metrekare açık plan alana sahip olacaktır. Bu tasarımın aynı zamanda ızgaralı küçük bir balkona ve tamamen ayrı bir çamaşır odasına sahip olacağından bahsetmeye değer.

Bu yapının sahip olduğu küçük metrekareleri de göz önünde bulundurarak, içinde büyük rahatlık sağladığı için harika bir tasarım olduğunu değerlendirebiliriz.

Tek yatak odalı dairelerin daha fazla modelini görmek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Dikdörtgen İki Yatak Odalı Daire Tasarımları

Şimdi bu dairelerin sahip olduğu yatak odası sayısını artıracağız ve bu yüzden bu iki tasarımı öneriyoruz.

küçük-2 yatak odalı daire planları
İlk model açıkça ikiye bölünmüştür, üst kısım iki yatak odası için ayrılmıştır, alt kısımda mutfak, yemek odası ve en solda tam banyo yer alır.

Daha önce paylaştığımız modelden farklı olarak bu daire, binanın tüm genişliğini kaplayan geniş ve cömert bir ön balkona sahip olacak, bu da ona çok ilginç bir ışık verecek.

küçük dikdörtgen daire planları

İki yatak odalı dairenin ikinci kat planı, daha önce paylaştığımızdan biraz daha geniş, iki yatak odası, iki tam banyo, küçük bir çalışma alanı, ayrı bir çamaşır odası, barlı bir mutfak ve oturma odası ve geniş yemek odası.

Bu belki de üç ila dört kişilik aileler için daha uygun bir tasarımdır ve iki banyonun varlığı birlikte yaşamayı çok daha kolaylaştıracaktır.

Dikdörtgen üç yatak odalı daire tasarımları

Biraz daha fazla alan istiyorsak, aşağıda gösterilen gibi dikdörtgen üç yatak odalı bir daire düşünebiliriz.

inşa edilecek küçük departman modelleri
Bu özel yerleşim düzeninde en-suite banyolu ana yatak odası, iki ikincil yatak odası ve ek bir banyo bulunmaktadır. Burada mutfak bağımsızdır ve arkasında hizmet sektörünü buluyoruz. Bu nedenle ön kısmın tamamı oturma odası ve ana girişe çok yakın olacak yemek odası için ayrılmıştır.

küçük dikdörtgen daire planları

Son olarak, bu beşinci dikdörtgen apartman tasarımını düşünmekten vazgeçemeyiz, çok ilginç bir dağılımı var. En-suite banyolu bir yatak odası, iki ikincil yatak odası ve ek bir banyosu olmasıyla önceki tasarıma benzer. Ancak bu durumda odalar biraz daha geniştir ve bu da onları daha konforlu hale getirir.

Oturma odası balkona çok yakın olduğu için çok keyifli bir manzaraya sahip olacak, burada da yemek odası ana girişten hemen sonra, ancak mutfak sol alt köşede yer aldığından daha özel ve sektöre sahip. arkada yıkanır.

Hala daha fazla tasarım bilmek istiyor musunuz? Bu diğer modern daire modellerini ziyaret ettiğinizden emin olun.

Gördüğünüz gibi tüm bu dikdörtgen apartman tasarımlarının uygun fiyatlı ve erişilebilir alternatifler sunduğunu görüyorsunuz, biz geniş yüzeylerden değil, maliyet açısından işlevsel ve inşa edilmesi mümkün olan apartmanlardan bahsediyoruz.