Kısa romantik evli hikayeler | Kültürel bilgiler

Kısa romantik evlilik öyküleri, evlenmek üzere olan bazı insanlar, bu öykülerden ve romantik evlilik ilişkilerinden, bu öyküler ister mutlu, hatta hüzünlü sonlar olsun, yararlanabilmek için, kısa romantik evli öyküleri arayabilir, ancak önemli ders onlardan.

Kısa romantik evli hikayeler

 • Evlilik, Allah’ın hayatı üzerinde yarattığı sünnettir ve bu yüzden insanları evlenmek ve çoğalmak için yaratmıştır, bu da insanlar arasında yaşamı büyük ölçüde devam ettirir, bu yüzden aşk ve evlilik bu hayatın temelidir.
 • Evlilik, amacı sadece yaşamın devamı ve üremeyi amaçlayan iki taraf arasında bir ilişki olmamalı, eşler arasında bir sevgi, şefkat ve romantizm durumu olmalıdır.
 • Bu nedenle, yeni bir evlilik hayatına gelenlerin birçoğu, hayatlarında yaşadıkları durumlarda onlardan faydalanabilmek için çoğunlukla kısa romantik evlilik hikayeleri arıyor.
 • Aşk, şefkat ve romantizmi olan eşler arasında uzun yıllar bu hayat nasıl devam ediyor ve sevgi ve şefkatten yoksun birçok hikaye bulacağız, böylece herhangi bir ilişki aşk ve romantizmden yoksun olduğunda ne olacağını herkes bilir.

Ayrıca izleyin: Yazar ve yazar Ihsan Abdel Quddous’tan romantik alıntılar ve alıntılar

Bir çiftin aşk hikayesi

 • Bu hikâyede, aşkın evlilikten önce, sadece ondan sonra devam etmek zorunda olmadığını keşfedeceğiz, ancak hikayenin kahramanı ailesinden kendisine bir eş seçmesini istediğinde olduğu gibi, evliliğin geleneksel olarak gerçekleşmesi ve sevgiye sahip olması mümkündür.
 • Oğulları için kendisine yakışan akrabalarından birini seçtiler ve ailesine başvurdular ve onaylandı ve kısa sürede evlendiler ve şu anda bu şekilde evlenecek kimse olmadığı için tüm arkadaşları bu evliliğin başarısızlığını bekledi.
 • Aynı şekilde karısı, arkadaşlarının kendisiyle evlenmeden önce yaşamak zorunda olduğu bu aşkı bulamayacağına dair konuştuğunu ancak bu evliliğin onu çevreleyen tüm beklentilerle çelişmesi tuhaftır.
 • Bu evlilik yıllarca sürdü ve Cenab-ı Hak onları iki çocukla kutsadı ve her durumda birbirleriyle ortaya çıktıklarında herkes aralarındaki sevginin boyutunu fark etti.
 • Ve herkes onlara bunca yıldır aralarında bu aşkın nasıl gittiğini soruyordu, bu yüzden bunun birbirleriyle kalıcı olarak uğraştıkları nazik muamele, sevgi ve romantizm yüzünden olduğunu söylediler.

Çılgın aşk hikayesi

 • Bu hikayede, eşler arasında kalıcı olarak zafer kazanan şeyin aşk olduğunu, koşullar ne olursa olsun, kimsenin göremediği bir kız olduğunu ve güzelliğinden dolayı ona aşık olduğunu ve biri onu sevdi ve ona hayran olduğunu göreceğiz.
 • Onunla evlenmeyi teklif etti ve uzun yıllar birlikte yaşadı, bu sırada kocası ülke dışına seyahat etti ve ona sevgiyle davrandı ve evde veya işte tüm günlük ayrıntılarıyla ilgilendi.
 • Kocanın seyahat ettiği gün karısı, seyahatleri sırasında yüzünü bozan bir kazaya uğradı ve her zaman güzelliğini kaybettikten sonra onu terk edip etmeyeceğini düşündü ve geri döndüğünde ona kapıyı açtı ve ona bakmaya ve ağlamaya başladı.
 • İşyerinde geçirdiği bir kazada görme yeteneğini kaybettiğini ve işten ayrıldığını, karısının kendisine vurduğu için üzüldüğünü ancak onu terk etmeyeceği için mutlu olduğunu, yıllar sonra karısı hastalandı ve komşuları onu hastaneye götürmelerine yardım ettiğinde hayatını kaybetti.
 • Başsağlığı dileklerinde, kocası bayıldı, sonra eve tek başına yürümeye gitti ve komşusu ondan korktu ve ona şöyle dedi: Bekle, körken yalnız yürürken sana yol göstereceğim, görüyorum ve gözümü kaybetmiyorum ama güzelliğine olan güvenini kaybetmesin diye söyledim.

Yaşlı bir adamın dileğini yerine getiren genç bir adamın hikayesi

 • Bu hikayede, bir erkekle bir kadın arasındaki herhangi bir evliliğin veya ilişkinin temelinin şefkat ve şefkat olduğunu açıklayacağız, bu nedenle bu hikayenin kahramanı, ülkelerden birinde yaşayan ve Suudi Arabistan’a okumak için seyahat eden genç bir adam.
 • Ve orada üniversitede okuyup ailesiyle birlikte dönüyordu ve bir gün bir kasabanın bir köyünde dolaşırken yaşlı bir kadının koyunlarına büyük zorluklarla baktığını fark etti, bu yüzden onu bir günden fazla izledi ve onu günlük olarak bu işi yaparken buldu.
 • Ve ona sorduktan sonra, çocuğu olmadığını ve yalnız yaşadığını öğrendi, bu yüzden gitti ve yerine getirmek istediği dileğini sordu ve ona hac için Tanrı’nın evini ziyaret etmek istediğini, ancak onunla seyahat edecek bir mahrem olmadığı için yapamayacağını söyledi.
 • Genç adam, onunla evlenmek için gelene kadar dileğini nasıl yerine getireceğini düşünmeye başladı, böylece öğrencinin karısı olarak onunla Suudi Arabistan’a seyahat edebildi ve yasak olduğu için Hac’a itaat edecekti.
 • Ona konuyu sunduktan ve isteğini yerine getirdikten sonra kabul edip Hac’dan döndükten sonra, genç adam ona boşanmasını söyledi, ancak bunu yapmamasını ve hayatını yaşamasını ve varlığını önemsememesini istedi, sadece karısı onu tuttu ve kabul etti.

Hikaye hayır işinin ödülüdür, hayır işidir

 • Yıllar geçtikten sonra bir arkadaşı ona durumunu sordu ve kendisi hakkında hiçbir şey bilmediğini söyledi, bu da onun haberini öğrenmek için gidip onu aramayı düşünmesine neden oldu, ancak onu bulamadı, bu yüzden komşularından birine sordu ve yıllar önce öldüğünü söyledi.
 • Ve iradesini bırakıp, sahip olduğu her şeyi sattığını ve bir arazi satın aldığını, onu kocasına verip adını yazdığını ve vasiyetle aralarındaki evlilik sözleşmesini teslim ettiğini öğrendi.

Ayrıca izleyin: Hüzünlü Arap romantik romanlarının isimleri

Bitmeyen bir pişmanlık hikayesi

 • Bu hikaye, kahramanın lisedeki başarısı ve rüyalarının kolejine girmesini sağlayan yüksek notlar almasının ardından başlar ve üniversiteye girdikten sonra başarmak istediği bir hayali ve güçlü bir hırsı vardır.
 • Çalışma süresi boyunca, meslektaşlarından birini tanıdı ve onları büyük bir aşk ilişkisine bağladı, ancak bu genç adam iyi durumdaydı ve hırsları gerçekliğini aşmıyor, bu yüzden gerçekçilikle uğraşmayı ve yaşamayı hayallerden çok tercih ediyor.
 • Dışarı çıktıktan sonra, ona evlenme teklif etti, ancak kendisinden daha yaşlı bir adam olduğu için onunla evlenmeyi reddetmesine şaşırdı, ancak hırslarına ulaşmak için parası, nüfuzu ve gücü olmasıyla ayırt edildi, bu yüzden hemen onunla evlenmeyi kabul etti.

Pişman bir kalbin hikayesi

 • Ve bu adamla güç ve parayla evlendikten kısa bir süre sonra işler biraz değişmeye başladı, ancak bunun kişiliğinin, özellikle de evliliğin hızlı bir şekilde gerçekleştiğinin bir keşfi olabileceğini düşünmeye devam etti.
 • Ancak bu adamın, ailesini ziyaret etmesine bile engel olacağını ve hırsını bastırmak için evde kaldığını ve aralarındaki farkların eski aşkını terk ettiği için pişman oluncaya kadar dayak olarak geliştiğini hayal etmedi.

Çocuksuzluğa galip gelen bir aşk hikayesi

 • Genç bir adam, büyük bir aşk hikayesi olan bir kızla evlendi, ancak zaman geçtikçe aile çocuk doğurma olmadığını fark etti, bu yüzden nedenini sordular ve üzerlerine psikolojik baskı uygulayarak nedenini öğrenmek için doktora gittiler.
 • Gerekli muayeneyi yaptıktan sonra, karısının hamile kalamadığı ve kocanın ailesinin onu boşamak için ısrar ettiği, ancak reddettiği için aile, istediği çocuğu doğurana kadar onunla evlenmesinde ısrar etti.
 • Ama ondan vazgeçmeyi ya da başka bir kadınla evlenmeyi reddetti, bu da ailesinin uzun süre ondan acı çekmesine neden oldu ve yıllar sonra karısı biraz yorgunluk hissetti ve doktor geldiğinde, çocuk sahibi olmamayı sevmeye yardım etmek için hamile olduğunu söyledi.

Ayrıca izleyin: Very Bold Romantic Stories Complete

Bu makalede, ilişkilerinin başarılı olup olmadığına dair pek çok dersin yer aldığı bir grup kısa romantik evlilik hikayesini birlikte öğrendik, çünkü eşler arasındaki romantik ilişki, ilişkilerin başarısının ya da başarısızlığının sırrıdır.