Kaplumbağa doğurur mu yoksa yumurta bırakır mı? | Kültürel bilgiler

Kaplumbağa doğurur Anne AğartmaKaplumbağa bir sürüngen olarak kabul edilir, çünkü soğukkanlı olan kordalılar bölümüne atfedilir ve kaplumbağa sırtındaki katı cisimle kendini korur ve kaplumbağa Dünya’da bizimle birlikte yaşayan en eski sürüngen hayvanlardan biri olarak kabul edilir ve jeolojik çalışmalar ve araştırmalar kaplumbağanın Dünya’da olduğunu kanıtlamıştır. 125 milyon yıldan fazla bir süre önce, bu, dinozorlar çağında mevcut olduğu anlamına geliyor.

Kaplumbağa doğurur Anne Ağartma

 • Kaplumbağa, yumurtlayan sürünen hayvanlardan biridir, bu nedenle kaplumbağa, her seferinde yaklaşık iki yüz yumurta bırakıldığında, yılda üç kez yumurtlayabilir ve yumurtaların türü, kaplumbağanın atfedildiği türün türüne bağlıdır.
 • Bu nedenle kaplumbağa yumurtalarının kuluçka süreci başlayana kadar yani farklı türlerde olmak üzere yılda yaklaşık iki ay ile üç ay arasında bir kuluçka süresine ihtiyaç duyarlar.Diğer türlerde olduğu gibi, kuluçka dönemini bir yıldan az olmamak üzere veya daha fazla çıkıncaya kadar sürebilirler.
 • İster kara ister su kaplumbağası olsun, kaplumbağa hakkında da konuşabiliriz ve kaplumbağa yumurtlayan sürüngenlerin geri kalanı gibidir, böylece kaplumbağa veya deniz kaplumbağası yumurta bırakmak için kazmaya başlayacak bir yer arayabilir.
 • Yumurtaların ısınması ve yumurtadan çıkma işleminin gerçekleşmesi için bu güvenli yerde olması gerekir, daha sonra içindeki içgüdüyle hareket eden küçük kaplumbağa, yumurtadan çıkma işleminden hemen sonra suya girer, böylece yaşam döngüsü suda tamamlanır ve yumurtaların çıkarılması dışında sudan çıkamaz. .

Ayrıca izleyin: Bir kaplumbağa evde nasıl yaşar? Kaplumbağa su içiyor mu?

Kaplumbağa morfolojik nitelikleri

 • Kaplumbağanın şeklinin ve genel özelliklerinin bazı sürüngenlerden farklı olduğunu söyleyemeyiz, bu nedenle kaplumbağa onu tehlikelerden koruyan ve kabuk adı verilen etli bir gövdeye sahiptir ve bu katı gövde birbirine yakın birkaç kemikten oluşur ve bu kemikler herhangi biri için zor olacak şekilde kompakttır. Güneş içeri girdi.
 • Bu kabuk, kaplumbağa için koruyucu veya koruyucu bir kalkan gibidir ve onu karşılaşabileceği tehlikelerden koruyandır.Bu koruyucu kabuk sayesinde kaplumbağanın yaşını da bilebiliriz ve kaplumbağa ister su kaplumbağası ister kara olsun, akciğerlerinden nefes alabilir.
 • Kaplumbağadan da bahsedebiliriz ve etrafındaki farklı ortama uyum sağlama yeteneğine sahip olduğunu, dişleri olmadığını ve gaga şeklinde ağzını andırabildiğini, yemek yerken yemek yemeden önce öğütme yeteneğine de sahip olduğunu söyleyebiliriz, yani diyebiliriz ki Ağız basıncının gücü yaklaşık 80 kg’dır, bu nedenle yemekten önce yemeği tamamen öğütebileceğini söylemeliyiz.

Kaplumbağa yemi

 • Kaplumbağa birçok yabani otla, taze sebzelerle beslenebilir ve bazı yeşil bitkileri de yiyebilir, böylece onları sahip olmamıza izin verilen evcil hayvanlar olarak evde yetiştirebiliriz ve bu yaban kaplumbağasından bahsediyor.
 • Deniz veya su kaplumbağasına gelince, birçok deniz yosunu ve ayrıca deniz yosunu ve denizanası ile beslenebildiğini ve etle beslenen bazı kaplumbağalar olduğunu söylüyoruz.

Kaplumbağa hakkında bilimsel gerçekler

Genel olarak kaplumbağa türleri hakkında bazı bilimsel gerçeklerden bahsedeceğiz:

 • Kaplumbağalar uzun ömürlü hayvanlardır, bu nedenle yaşam süreleri yaklaşık iki yüz yıl veya daha fazladır.
 • Eski çağlarda yaşamış olan kaplumbağaların ağızlarında dişleri vardı.
 • Sindirim sırasında eti kesebilmek için ağızlarında güçlü dişler bulunduğu için et yiyen kaplumbağalar arasında etli kaplumbağalar da bulunmaktadır.
 • Kaplumbağalar düşük sıcaklığa sahip bölgelerde yaşayabilir ve bu vahşi kaplumbağalar için geçerlidir ve bu çok düşük sıcaklığa dayanma yetenekleri ölmeden birkaç gün boyunca ulaşabilir.
 • Kaplumbağanın kuyruğu, dişiyi erkekten ayırt edebildiğimiz ayırt edici özelliklerden biridir, bu nedenle erkek kaplumbağanın kuyruğu dişi kaplumbağanın kuyruğundan daha uzun ve kalındır.
 • Bir kaplumbağanın cinsel yaşının beş yaşından yirmi yaşına kadar başladığını bilmeliyiz.
 • Erkek bir kaplumbağa, spermi dört yıldan az olmayan bir süre tutabilir ve artabilir.
 • Sıcaklık, kaplumbağa yumurtalarında embriyonun cinsiyetinin belirlenmesi ve belirlenmesi için temel ve yardımcı faktörlerden biridir.Yumurtaların sıcaklığı 28 derecenin altında ise fetüsün cinsiyeti erkektir.
 • Sıcaklık 28 derece ile 30 derece arasında değişiyorsa, o zaman embriyo dişidir, ancak alt katmandan, üst kat embriyonun tamamı erkektir, ancak sıcaklık 30 santigrat derece ise tüm fetüsler dişidir.

Kaplumbağa türleri ve isimleri

 • Dev Galapagos Adası kaplumbağası: 770 pound veya 356,5 kilo ağırlığındadır ve dünyada bilinen en eski türlerden biridir ve Harriet kaplumbağasından sonra anılır ve Avustralya bahçelerinde yaşar ve yaşı 175’e ulaşabilir.
 • Mısır yaban kaplumbağası: Bu tür sıcak yerlerde yaşar ve tüm vaktini yerde geçirir ve yeşil bitkilerle beslenir.
 • Deri sırtlı kaplumbağa: Yaklaşık 95 fit uzunluğa ulaşan ve yaklaşık bir ton ağırlığındaki, amfibilerdeki en büyük kaplumbağalardan biridir.Bu tür, engin okyanuslarda yaşar ve denizanalarının beslendiği yiyecek türlerinden biridir.
 • Renkli kaplumbağa: Kuzey Amerika göletlerinde, göllerinde ve nehirlerinde yaşar ve güneşte kayaların üzerinde yaşayabilir ve sonra yiyecek aramak için suya geri dönebilir.
 • Kırmızı kulak kaplumbağası: Kuzey Amerika’da sularda yaşayan türlerden biri olarak kabul edilir ve bu tür etle beslenir ve yaşlandığında bitkilerle beslenir.
 • Deniz kaplumbağası: Bu tür, denizde yaşayan yedi türden biridir ve kabuğunun arkasında sürtünmeden yan yana bulunan pullar bulunduğu ve bu türden bir dişi yaklaşık 242 yumurta acı olarak bırakabileceği için türünün nadir kaplumbağalarından biri olarak kabul edilir.
 • Çöl kaplumbağası: Çöllerde yaşayan türlerden biridir ve bu tür, sağlam bir kalkanla karakterize edilir ve orta büyüklükte olup, aynı zamanda yüksek sıcaklıklara dayanabilen ve bu tür kaplumbağaların yaşadığı çöle benzer kahverengimsi kum rengi ile ayırt edilen türlerden biridir.

Ayrıca izleyin: Erkek kaplumbağanın adı nedir?

Kaplumbağa türleri hakkında bilgi

Kaç tür kaplumbağa var?

 • Tüm tropikal ve ılıman bölgelere dağılmış, farklı alışkanlıklara, ortamlara ve farklı şekillere sahip iki yüze yakın kaplumbağa türü bulunmakta olup, vücutlarında kendilerini çevreleyen ortama göre su ve kara kaplumbağaları, dört ayaklı kara kaplumbağaları, deniz kaplumbağalarının bacakları dönüşmüş gibi gelişmeler vardır. Yarı yüzgeçler için yüzmek için kullanabilirsiniz.
 • Çamurda yaşayabilen bazı küçük kaplumbağalar var ve bu kaplumbağalar, daha önce konuştuğumuz gibi, deri sırtlı kaplumbağada olduğu gibi yaklaşık üç veya dört inç uzunluğa ulaşıyor, yedi ila sekiz fit uzunluğa ulaşıyor ve 1000 veya 1500 pound ağırlığa ulaşıyor.

Ayrıca bakınız: kaplumbağanın içi

Kaplumbağanın annesini doğurması, kaplumbağayı elbette bıraktığı ve ne tür olduğu, beslediği yiyecekler ve onu ilgilendiren her şey hakkında yararlı ve değerli bilgileri iletmeyi başardığımızı umuyoruz.