Kamyon için standart bir garajın ölçüleri

Bir evde veya konutta bir garaj çok önemlidir, ister küçük ister kamyon olsun, arabanızı saklamak için güvenli bir yer olduğu için.

Garajların ölçüleri her zaman aracın veya evin büyüklüğüne bağlıdır. Ancak, bir garaj inşa etmek için kullanılan ölçümler veya boyutlar vardır.

Bir araba için garaj ölçüleri

Garajlar, alanın bir veya iki araçlık olmasına bağlı olduğundan farklı ölçülere sahiptir.

Bir arabanın garajları, 2,8 m genişliğinde ve 6 m uzunluğunda standart bir ölçü ile yönetilirnormal boyutlu bir araba için olduğu gibi.

ölçüler-of-a-standart-garaj-for-truck-2

Bunlar yalnızca referans ölçümlerdir, yani yalnızca minimum veya standart ölçümlerdir. Bir motosiklet, bisiklet veya diğer aile aletlerini yerleştirmek için fazladan alan istiyorsanız, daha fazla konfor için biraz genişletilmelidir.

Çift garajın ölçüleri

Bu tip garajın sahip olduğu tek fark, genişliğin iki katına çıkarılması, yani 5,6 m genişliğinde ve 6 m uzunluğunda olmasıdır.

Bununla birlikte, bir kamyonetiniz veya büyük bir arabanız varsa, her şeyin çok daha rahat olması için garajın uzunluğu uzatılmalıdır.

ölçüler-of-a-standart-garaj-for-truck-1

Garajınızda herhangi bir değişiklik yapmadan önce, her hükümet tarafından belirlenen düzenlemelerin gözden geçirilmesi çok önemlidir. Son dakika değişikliklerinden veya cezalardan kaçınmak için herhangi bir inşaat yapmadan önce öğrenmek tercih edilir.

Evde garajın önemi

Ön cam sileceklerinin, antenlerin, navigatörlerin, telsizin veya aracın içinde bırakılan herhangi bir kişisel nesnenin çalınmasını veya hasar görmesini önlediği için garaj, otomobil için güvenli bir yerdir.

kamyon için standart garaj ölçümleri

Hırsızlık dışında hava koşulları da arabanın bozulmasına neden oluyor çünkü yağmur, kuşlar ve güneş evde garaj olması gerekip gerekmediğine karar verirken dikkate alınması gereken unsurlardır. .

Araç bütün geceyi geçirmek için sokakta park halinde bırakılırsa, bu yağlayıcı, fren hidroliği veya soğutucuların zarar görmesine neden olur. Yağmur aynı zamanda arabayı da etkiler ve ön cam silecek malzemesine zarar verir. Kauçukları da unutmamalıyız, yüksek sıcaklık onlara her zaman zarar verir.

Güneşin ısısı ve ışınları araçlar için ölümcüldür. Açıkça, araba gece garajda saklanacaktı, ancak gündüz ve gece hava koşullarının değişmesi iç ve dış parçaları bozabilir.

Öte yandan, bunu bilmek önemlidir. arabayı park etmeye gittiğinizde, en iyisi gölgede yapmaktır boyaya ve diğer faktörlere büyük zarar vermemek için. Güneşin etkisini azalttığı için şemsiye koymanız gerektiğini bilmek de güzel.

Çoğu insan, gölgenin arabayı serin tutacağını düşünerek arabaları ağaçların altına park eder, ancak reçine, polen ve kuş pisliği vücuda zarar verebileceği için bu ciddi bir hatadır. Onları bir çatı altına park etmek en iyisi olacaktır.

Bu ve daha birçok nedenden dolayı arabaları garajlarda veya garajlarda depolamak son derece önemlidir.