Kaka ve eşi İslam’ı nasıl kucakladı | Kültürel bilgiler

Kaka ve eşi nasıl Müslüman oldu? Real Madrid oyuncusu Brezilyalı oyuncu Ricardo Kaka, meseleyi birçok Arap ve yabancı ülkede araştırıp inceledikten sonra sekiz yıl sonra İslam’a dönüştüğünü ilan etti.Kaka ve karısı, Emirlikler’de bir camide İslam üzerine bir konferansa katılırken görülmüşlerdi, ancak O sırada, İslam’a döndüğünü bildirmeden sadece dersi dinlemeye katıldığını ve hâlâ Hıristiyan olduğunu doğruladı.

Oyuncu Ricardo Kaka hakkında

22 Nisan 1982 AD doğumlu Brezilyalı oyuncu Ricardo Ezixon Dosantos Leite, futbol kariyerine 2001 yılında Sao Paulo kulübünde başladı.

İlk sezonunda 27 maçta 12 gol attı, ikinci sezonda ise 22 maçta 10 gol atarak Avrupa kulüplerinin dikkatini çekti, ardından 2003 yılında AC Milan’a geçti ve ilk sezonunda 10 gol attı. İtalyan liginde 30 maç ve İtalyan liginin en iyi oyuncusu ödülünü kazandı ve MS 2004 ve MS 2005 yıllarında İtalyan Süper Kupasını kazanan takımının kredisini aldı.

Ricardo Kaka, Brezilya milli takımı içinden Japonya ve Güney Amerika’daki 2002 Dünya Kupası’na katılmak üzere seçildi ve 2003’te Ricardo Kaka, Altın Kupa’ya katılmak üzere Brezilya milli takımının kaptanı oldu.

Ve Kaka, Brezilya milli takımının Meksika milli takımının ardından ikinci sırayı kazanmasına liderlik etmeyi başardı ve 2005’te Brezilya milli takımı Konfederasyon Kupası’nı kazanmayı başardı ve Kaka bu turnuvada Brezilya milli takımının en iyi oyuncusu olarak kabul edildi.

Ayrıca okuyun: FIFA sınıflandırmasına göre tarihteki en hızlı oyuncu

Kaka İslam’ı övdü ve karısı başörtüsü taktı

Brezilyalı oyuncu Ricardo Kaka, kendisi ve eşinin Dubai Emirliği’ndeki turistlere adanan Açık Cami’yi ziyaretinde İslam’a övgüde bulundu.

Ricardo Kaka hutbe katıldı ve vaazın içeriğine büyük ilgi gösterdi ve bittikten sonra Ricardo Kaka, Arapların ve İslam’ın düşündüklerine karşı daha hoşgörülü olduğunu açıkladı ve Müslümanların birbirlerine muamelesine olan büyük hayranlığından dolayı İslam hakkında daha çok şey öğreneceğini vurguladı.

Kaka’nın İslam’la hikayesi

Birçoğu Kaka ve eşinin nasıl Müslüman olduğunu bilmek istiyor ve daha önce ne zaman ve ne zamandan beri İslam’a dönüşünü gizleyip gizlemediğini öğrenmek istiyoruz, tüm bunları sonraki satırlarda Kaka’nın İslam hikayesini sunarak öğreneceğiz:

Kaká’nın İslam yoluna yolculuğu, Kaka’nın babasının oğlunu iyilik yoluna yönlendirmek istediğinde, tam babasının ölümü anında başlar. Ateizmin yolu, İslam’ı aramalısın.

Bu sözler, Hristiyan olmasına rağmen babasını gördüğünde kulaklarında yankılanıyordu, ancak Kur’an-ı Kerim’in bir nüshasına sahipti ve bazen bunu okudu.

Kaka, babasının elinde bulunan bu Kuran nüshasını aramaya başladı, ancak onu kardeşi daha önce kimseye verdiği için bulamadı ve Kuran’ın anlamlarını Portekizce’ye çeviren nüshalardan birini almaya çalıştı, ancak başaramadı.

Sonunda, Kuran’ın anlamlarını çeviride satan bir web sitesi buldu ve bir nüshasını satın alarak Kur’an-ı Kerim’i inceleme yolculuğuna başladı.

Ayrıca bakınız: En Ünlü Futbolcuların İsimleri

Kur’an-ı Kerim ile Kaka’nın başlangıcı

Kaka, Kuran’ı birden fazla okudu ve inancı yavaş yavaş değişmeye başladı, ancak yine de onu çevreleyen ve onu rahatsız eden bazı şüpheler var ve internet sohbetlerine girmeye başladı ve diğer dinlerdeki bazı çelişkileri İslam’ı savunmak için aydınlatmaya başladı ve diğer genç Brezilyalıların din değiştirmesi için bir neden oldu. İslam dini.

Daha sonra Ramazan ayında Guarulius Camii’ne geldi ve Teravih namazının ardından Şeyh Halid Takiuddin onu camide bulunanlarla tanıştırdı.

Kaka’nın Müslüman olmadan önce camide Müslümanlar için söylediği söz

Ricardo Kaka şunları söyledi:

O şimdi bir Hristiyan ama Müslümanlara dünyadaki en büyük mücevhere sahip olduklarını ve bununla her zaman gurur duymaları gerektiğini söylemek istiyor, Kuran-ı Kerim.

Sonra ekledi:

Kuran’ı bir kereden fazla okuduğunu ve bunun insanlar tarafından yapılmadığına tanıklık ettiğini ve Brezilya’da, İsa’nın doğum günü kutlamaları sırasında, yeni Müslümanlar için bir rota izlemek için Guarulius Camii’nde bulunduğunu, şüphelerine bazı cevaplar aradığını ve bir refakatçinin şahit olduğunu söyledi. O gün İslam’a döndüğünü kamuoyuna açıklıyor ve o gün vaktinin henüz gelmediğini söylüyor.

Şeyh Taki el-Din, bir sabah camiye vardığında, Kaka’yı neşeli, hareketli ve canlı bir yüzle beklediğini, bugün İslam’ı duyurmak için geldiğini ve bu haberi duyunca kalbinin sevinçle attığını söyledi. Halka açık.

Böylelikle, Yüce Tanrı’nın “Din Tanrı için İslamdır” demesine yetecek şekilde, geçtiğimiz sekiz yıldaki uzun şüphe yolculuğuna son verdi. Ricardo Kaka’nın İslamı, Brezilyalı kızlardan birinin yüreğine açılan bir açılıştı, bu yüzden de tanıklığını beyan etmek için başvurdu.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Şu anda dünyanın en iyi futbolcusu kim?

Böylelikle, Kaka ve eşinin nasıl İslam’a dönüştüğü, futbol hayatına dair kısa bir açıklama, Arapları ve İslam’ı nasıl övdüğü açıklandıktan sonra, Allah onu doğru yola yönlendirene ve İslam’a dönüşünü ilan edene kadar makalenin sonuna geldik ve umarız bu yazı sizi etkileyecektir.