İskandinav ev planları

Ev tasarım tarzları arasında bazıları diğerlerinin üzerinde öne çıkıyor. Bu durumda, mekanı iyi kullanırlar ve dışarıya geniş bir görüş verirler. Bu manada, İskandinav evleri iyi bir panoramadan yararlanmak için en iyi seçenektir. Çünkü güzel bir manzaraya neden olan büyük avantajlara sahip olmaları ile karakterize edilirler. Bunun başka faydaları da var, burada biraz İskandinav ev planları.

İskandinav tarzı ev cepheleri

İskandinav evleri nedir?

Bu, yıllar içinde popülerliği artan bir ev tasarımı tarzıdır. Çünkü dış mekanları büyük bir kolaylıkla görmenizi sağlayan hafif açık bir stildir. Çoğu, eve zarif ve seçkin bir görünüm kazandıran meşe ağacından tasarlanmıştır. Bu anlamda içeride büyük miktarda ışığa erişim sağlayan büyük cam pencerelere sahiptir.

kuzey cepheler

Bu tür evler, göze inanılmaz derecede çekici geldiği için modası geçmez. Her zevke uygun olmasa da, evin içinde çok fazla şey ortaya çıkardığı için. Bununla birlikte, büyük pencereler, kimsenin inkar edemeyeceği bir zarafet katıyor. İç tasarımının çoğunlukla minimalist olduğunu ve alanı büyük ölçüde kullandığından bahsetmiyorum bile.

İskandinav evleri

modern-İskandinav evleri

İskandinav mimarisi

İskandinav evleri nereden geliyor?

İskandinav evleri, toplumdaki görünümlerinden ve gelişimlerinden bu yana biraz tarihe sahiptir. Görünür stilleri, iç ve dışın tamamen görselleştirilmesine izin vermek için detaylandırıldıklarını gösteriyor. Ancak gerçek şu ki, bu tip evler ışıktan yararlanmak için bu stile sahip. Bu nedenle, gündüz aydınlatmasının çoğu zaman kıt olduğu ülkelerde ortaya çıkmıştır.

İskandinav evleri planları

Bunların arasında bulutlu havanın fazla ışığa izin vermediği İsveç, Finlandiya, Danimarka ve Norveç’i sayabiliriz. Böylelikle kıt olan doğal ışıktan en iyi şekilde yararlanma ihtiyacı altında büyük pencerelere yol verildi. Bu sayede hem gündüz hem de gece fazla elektrik kullanma ihtiyacı büyük ölçüde azaldı.

plano-ev-nordica İskandinav ev planları

İçeride bir İskandinav evi nasıldır?

Sizlere getirdiğimiz İskandinav evleri için planlarda da görülebileceği gibi zarif tasarıma sahip evler. Genel olarak şekilleri, kesişen ve örtüşen büyük karelerden kaynaklanır. Ortak olan, özellikle oturma odası ve mutfak gibi ortak alanlarda büyük pencerelere sahip olmalarıdır. Aslında, çatıda cam pencereler veya çatı pencereleri bulmak da kolay bir çeşittir. Işık girişinden en iyi şekilde yararlanmak için.

İskandinav tarzı ev iç dekorasyon

İskandinav-iç-mimari

Son olarak, tüm bunlara, tercihen beyaz olmak üzere açık renklerle kaplı bir iç mekan eşlik ediyor. Zemin bile ışıktan yararlanırken kaçmaması için beyazla kaplanmıştır. Bu amaçla dekorasyon aksesuarları ile renk dokunuşları verilmektedir. Bu tarz bir evin mükemmel bir referansı, ünlü Alacakaranlık destanındaki Cullen evidir. Çatalların düşük ışığından yararlanmak için büyük pencereler.