İş ve Demir Çelik Bakanı

İş ve Demir Çelik Bakanı, İş Dünyası Bakanı Hisham Tawfiq, zararlara maruz kalması nedeniyle şirketin kalıcı olarak kapatılabileceğini doğruladığı için, bakanlığın uğradığı kayıpların ardından Demir ve Çelik Şirketi’nde birçok adım attığını doğruladı. Şimdi yazılarımızla İş ve Demir Çelik Bakanı’nı tanıyor olacağız.

İş ve Demir Çelik Bakanı

 • İş ve demir-çelik sektörlerini devralan Mısırlı bakanlardan biri olan ve Mart 1960’ta doğduğu ve Mustafa Madbouly’nin bakanlığına göre Halid Badawi’nin halefi olarak görevini üstlenen İş, Demir ve Çelik Bakanı Hisham Anwar Tawfiq.
 • Bu, 14 Haziran 2018’deydi ve Hisham Anwar, Mısır projelerinde yenilenebilir enerjilerin gelişimini başlatan ilk kişi olduğu için, Hisham Anwar, yatırım alanında pek çok alışılmadık başarılar elde edebildi. Mısır’ın ekonomisi buna bağlı.

Ayrıca bakınız: Mısır’da bir ton demir ve çimentonun fiyatı

İşletme Bakanı ve Demir Çelik Profesyonelinin Hayatı

 • İş Dünyası Bakanı Dr.Hisham Tawfiq de bakanlığın bu arazilerin isminin konut olarak değiştirilmesi için özel yetkililerle işbirliği yaptığını, ekonominin oranlarını yükseltmek için iş sektöründe sürekli gelişim için çalışırken bu arazilerin yatırım getirilerinden maksimum fayda sağlamak amacını taşıdığını açıkladı. Ve geçmiş yıllardan bu yana ulusal kayıpların yaşadığı zorluklardan kurtulun ve uluslararası ekonomideki durgunluktan kurtulun.

İş Bakanı, Demir Çelik

 • Ekonomi Bakanı, birçok zarara uğradığı için sektörde bir takım gelişmeler ve işler gerçekleştirdi, ancak Cumhurbaşkanı’nın yaptığı açıklamanın ışığında, devletin ekonomi oranlarını yükseltmek için çalışmak için iş şirketlerine ve bu çalışmalar arasında dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

İşletme Bakanı, Demir-Çelik ve demir fabrikalarının kaderi

 • Bakan Dr. Hisham Tawfiq, demir ve çelik fabrikalarının ve şirketlerin kaderinin, şu anda test edilebilecek cevher yoğunlaştırma deneyiyle hiçbir ilgisi olmadığını doğruladı.
 • Çünkü vahalardaki demir cevheri konsantrasyonunu artırma olasılığını araştırıyorlar.Ayrıca cevherin vahalarda yoğunlaştırılması için bir fabrika kurulmasını talep etti.Fabrikaların kurulum masrafları 35 milyon dolara mal olabilir ve sektörle birlikte demir pelet fabrikası kurduğunu belirttiği için yıllık 1,3 milyon ton nispeten yüksek konsantrasyonlu cevher üretim kapasitesi ile çalışabilir. Özel projeler 65 milyon dolara mal oldu.
 • Bir milyon ton pelet üretkenliği ile, bakanlık madenleri geliştirmek için bir proje üzerinde çalışırken bakanlığın şirkette madenlerden yararlanmak için mevcut tüm fırsatları aradığını vurguladığından, çalışacak birçok ithal makineye de ihtiyaç duyuyor.

İşletme ve demir-çelik şirketlerinin zorlukları

 • Demir ve Çelik İşletme Şirketi, fabrika kayıplarının artması nedeniyle birçok zorlukla karşı karşıya ve hammadde tedarikinde de zorluk çekiyor, ancak bir kısmından vazgeçmesi karşılığında borcunu kapatmaya devam etti.
 • Rapora göre, geçtiğimiz mali yılda 1,2 milyar liraya kıyasla yaklaşık yüzde 20’ye ulaşarak 1,4 milyar liraya ulaşan rapora göre, son mali yılda şirketin faaliyet gelirlerinde satış miktarındaki düşüş nedeniyle yüzde 23,2’lik düşüş yaşandı.

İşletme, Demir ve Çelik Bakanı’nın yeni kalkınma planı

 • Şirket sürekli gelişim içinde ilerlerken birçok zorlukla karşılaştıktan sonra, şirketin büyük ve büyük sorumluluklar üstlendiği haber dergilerinden birine açıklama yaptı.
 • Kayıpların çok sayıda şirkete ulaşması ve 26 şirketin zararla muhasebeleştirilmesi, maruz kaldığımız en büyük kayıplar arasında yer alırken, iş sektöründeki kayıp oranı% 90’a ulaşıyor.

Ekonominin gelişmesi için İşletme Bakanlığı’nın önemi

 • Cumhurbaşkanı Abdül Fettah El-Sisi, iş şirketlerini teşvik etmenin ve maruz kaldıkları zararları azaltmaya çalışarak ekonomiye fayda sağlayacak karlar elde etmelerini sağlamak için çalışmanın büyük önemini açıklarken, Bakan Tawfiq ulusal ekonominin ilerlemesi için çalışmaya olan ilgisini teyit etti.

Bakanın kalkınmayı gerçekleştirecek önemli dosyalardan bazılarına ilgisi

 • Bakan, eğirme ve dokuma, demir-çelik, kimya endüstrisi, gübre ve ekonominin gelişmesi için diğer önemli dosyalar ile ilgilendiği için iş şirketlerine olan ilgisinden bahsettikten sonra, bazı dosyalara olan ilgisini açıkladı.
 • Bakan Hişam Tawfiq, Mısır’ın zengin olduğunu ve binlerce yıldır birikmiş servete sahip olduğunu, yatırım için en cazip ülkelerden bazılarının da Mısır olduğunu, ancak Mısır’ı sıkıntıya sokan sorunun ekonomik değil finansal bir sorun olduğunu ve her yıl mali bütçe açığına neden olduğunu anlattı.

İş Bakanı ve işadamları için ortaklık fırsatı tanıdı

 • Kamu İşletmeciliği Sektörü Bakanı, bakanlık tarafından uygulanan reform ve kalkınma planını gözden geçirdiği ve özel sektörle ortaklığını yürütmek için birçok fırsat ve mevcut projeyi açıkladığı için kendisine dernek ve bakanlığa bağlı şirketler arasında ortak işbirliği sağladı. İş imkanlarının artmasına ve Mısır ihracatının artmasına neden olan Ticaret ve Sanayi Bakanlığı ile 21 milyar lirayı bulabilecek dev yatırımlara ihtiyaç duyan Kamu İşletmeleri Bakanlığı’na bağlı pamuk, eğirme ve dokuma şirketlerinin geliştirilmesi için kapsamlı bir plan sundu.
 • Modernizasyon, makinelerin kullanımını ve birçok gelişmiş ve modern yönteme ihtiyaç duyulmasını kapsıyor, pamuk çırçırlarındaki teknolojik gelişimini de netleştirdi.İlk çırçırlama tamamlandı ve yıl sonunda diğer ç çırçırların kurulumunun takibi devam ediyor.Ayrıca önümüzdeki yıl çırçır toplamının 7 çırçır yılı başında olacağını açıkladı. Yüksek üretim kapasitesi ile geliştirilmiş olup, mevcut kullanılan enerjinin 3 katını aşarak üretkenliğin artmasına yardımcı olur.
 • Mısır pamuğunun kalitesinin ve fiyatının yükseltilmesine de katkıda bulunur ve ihracat hacmini artırmaya ve ülke ekonomisini yükseltmeye çalışır.

Ayrıca bakınız: Demir Yoğunluğu Hakkında Bilgi

Makinelerde İş ve Teknolojik Gelişim Bakanı

 • İş ve Demir-Çelik Bakanı Hisham Tawfiq, en kaliteli ve en seçkin hammaddeyi sağlamak için iplik ve dokuma fabrikalarında kullanılan makinelerin modernizasyonu için sözleşme yaptığını doğrulayarak, South Valley Development Company’ye ait Toshka bölgesinde şirket için bir proje önerdiğini ve şirketin 450 dönümlük bir alan üzerine kurulduğunu açıkladı.
 • Opera Meydanı’ndaki Continental Oteli’ni canlandırmak için bir proje önerildi ve aynı zamanda kulübün ayırt edici markasını korumak için Ghazl Mahalla kulübünü 3 kuruluş aracılığıyla geliştirme projesine yaptığı yatırım nedeniyle spor alanında da geliştirme çalışmaları yapıyor.

İşletme Bakanı, Demir-Çelik ve Elektrikli Araçların Geliştirilmesi

 • Çalışmalarının bir kısmını yaparken, bakım çalışmaları, satış ve bakım hizmetlerini geliştirmek için Nasr Otomotiv Şirketi’nin projesini geliştirdiğini ve yıllık 25 bin arabalık geliştirme hacmini Çinli Dong Feng ile birlikte geliştirdiğini ve yeni işletmenin sektöre yolcu taşımacılığı için sunulacağını açıkladı. Özel ve bir nakliye şirketi kurun.

Ayrıca izleyin: Demirden daha güçlü ve paslanmayan bir metal mi?

Yazının sonunda İşletme Bakanı Demir Çelik’in çalışmalarını ve üstlendiği bazı gelişmeleri anlattık.