lifestyle macbook side 13

İPhone’u Mac’e bağlama

İPhone’unuzu MacBook’unuza bağlamak genellikle çok basittir. Bunun istisnası, yalnızca USB-C sunan bir MacBook Air, MacBook Pro veya Apple’ın (artık üretilmiyor) MacBook’larından birine sahip olmanızdır. Bu makalenin ilerleyen kısımlarında bu Apple dizüstü bilgisayarlara bakacağız. Peşinde olduğunuz şey buysa, ileriye atlamaktan çekinmeyin.

Ancak karmaşık vakalara geçmeden önce, basit olanı yoldan çekelim.

İPhone’u Mac’e bir kabloyla bağlayın

İPhone’unuz bir PC veya Mac’e bağlanmak ve şarj etmek için bir kabloyla birlikte gelecektir.

İPhone 5 veya sonraki bir modeline sahipseniz, USB’den Yıldırım’a bir kablo olacaktır.

İPhone'u MacBook'a bağlama: Yıldırım kablosu

Bu Yıldırım kablosu biraz bozuk, ama anladınız

Bir iPhone 4s veya daha önceki bir sürümünü satın aldıysanız, bu bir USB-30-pin kablosu olacaktır. Bunların birçoğunun hala kullanıldığından şüpheliyiz, ancak asla bilemezsiniz!

İPhone'u MacBook'a bağlama: 30 pimli kablo

Hangisi olduğu önemli değil, çünkü dizüstü bilgisayarın içine giren uç, USB ucu aynı.

 1. Kablonun Aydınlatma ucunu iPhone’a takın. (Fiş eki hala kablonun diğer ucuna takılıysa, USB ucu açık olacak şekilde çıkarın). Şimdi bunu Mac’inizdeki USB bağlantı noktalarından birine takın.
 2. Bu noktada, ayarlarınıza bağlı olarak Mac’inizde çeşitli uygulamalar otomatik olarak açılabilir; MacBook’umuzda her zaman Fotoğraflar’dır, ancak bu yanıtı kapatabilirsiniz. İTunes’un otomatik olarak açıldığını da görebilirsiniz. Değilse, iTunes’u manuel olarak açın veya zaten açıksa penceresini açın.
 3. Bazen bu noktada, iPhone’unuz için yeni bir iOS sürümünün mevcut olduğunu söyleyen bir mesaj alırsınız. (İOS güncelse, yapmayacaksınız.) İsterseniz güncellemeyi şimdi indirip yükleyebilirsiniz, ancak bunu kablosuz olarak kablosuz olarak yapma eğilimindeyiz. Mesajı atlamak için İptal’i tıklayın.

  İPhone'u MacBook'a bağlama: iTunes

 4. İTunes’da, üst çubuğun sol ucunun yakınında – Müzik / Filmler vb. Açılır menünün hemen sağında – yeni bir telefon şeklinde simge göreceksiniz. Bu, bir iPhone’un iTunes tarafından algılandığını gösterir. Bu simgeye tıklayın.

  İPhone'u MacBook'a bağlama: iOS'u güncelleyin

 5. Şimdi iPhone’unuzun çeşitli yararlı ayrıntılarını gösteren bir özet sayfasına yönlendirildiniz: üst kutuda kapasitesini, telefon numarasını ve seri numarasını ve iOS sürümünüzü göreceksiniz.
 6. Aşağıdaki kutuda mevcut yedekleme tercihlerinizin ayrıntılarını (ve en son ne zaman yedeklediğiniz) ve şimdi manuel olarak yedekleme seçeneğini görebilirsiniz. Yedekleme önemlidir.
 7. Son olarak, pencerenin altındaki çubuk, cihazınızın kapasitesinin ne kadarının ses dosyaları (kırmızı), fotoğraflar (pembe), uygulamalar (açık yeşil), belgeler ve veriler (koyu yeşil / turkuaz) tarafından kaplandığını grafiksel olarak gösterir. diğer ‘(sarı).
 8. Sol taraftaki kategorilere tıklayın ve iPhone’da depolanan uygulamaları, şarkıları, videoları, e-kitapları, zil seslerini ve benzerlerini görebilir ve yeni dosyaları cihazla senkronize edebilirsiniz.

İPhone’u USB-C ile MacBook’a bağlayın

Son yıllarda Apple, eski USB bağlantı noktasını Mac dizüstü bilgisayarlarından çıkarıyor ve USB-C ile değiştiriyor. Buradaki ironi, iPhone’un hala USB-C yerine bir USB-A bağlantı noktası fişi ile birlikte gönderilmesidir (Apple, insanların iPhone’larından indirirken veya yüklerken WiFi’ye güvenebileceklerini varsayar).

2016’dan beri MacBook Pro ve MacBook yalnızca USB C’ye sahipti ve 2018 itibarıyla MacBook Air daha yeni standarda geçti. Bu, yeni bir Mac dizüstü bilgisayarınız varsa, eski stil USB A bağlantı noktasına erişemeyeceğiniz anlamına gelir. Peki iPhone’unuzu (veya iPad’inizi) nasıl takabilirsiniz?

MacBook USB C

Bunu aşmanın bir yolu var ve o da bir adaptör satın almak. En iyi USB-C adaptörlerini ve kabloları başka yerlerde listeliyoruz, ancak en bariz seçenek (en pahalı olanlardan biri de olsa) Apple’ın kendi (19 £) 1m USB-C – Lightning Kablosu veya (29 £) 2m USB-C olacaktır. Yıldırım Kablosu.

Tek yapmanız gereken, iPhone ile birlikte gelen Aydınlatma / USB kablosu yerine bu kabloyu kullanmak. İTunes’u daha önce olduğu gibi açın ve iPhone’un simgesi görünmelidir.

Veya iPhone’unuzu Mac’inize bağlamayın

Elbette bir seçenek daha var. İPhone’unuzu Mac’inize bağlamayın. Gerçekten gerek yok.

.