İPhone’da Yinelenen Fotoğraflar Nasıl Silinir: Hızlı ve Ücretsiz Düzeltmeler

Akıllı telefonlardaki depolama alanı her yıl daha da büyüyor, bulut depolamanın fiyatı düşüyor ve Google Fotoğraflar gibi hizmetler gittikçe daha akıllı ve kullanışlı hale geliyor, toplu fotoğraf çekip onları saklamak için artan bir cazibe var.

Fotoğraf kitaplığınızı gözden geçirmek ve daha az etkileyici çekimleri budamak bir acıdır (ve ne kadar uzun süre ayrılırsanız o kadar acı çeker) ve yazılım en iyilerini (veya belirli kişilerin, konumların veya nesnelerin çekimlerini) bulmada daha iyi hale geliyor. senin için. Ve kim bilir, belki gelecekte kocanızın o tuhaf atışını bir ara tatlı yemesini isteyeceksiniz.

Ancak tüm bu fotoğraflar etrafta dolaşırken ve birden çok senkronize cihazda ve çevrimiçi hizmette oluşan kopyaları sayesinde, kopyalar elde etmek kolaydır. Ve aynı fotoğrafın iki veya daha fazla kopyasına sahip olmak gerçekten de bir depolama israfıdır: hiçbir fark yoktur ve bu nedenle ikisini de saklamak için hiçbir neden yoktur ve orada kopyaları hızlı ve kolay bir şekilde kaldırabilen yazılım çözümleri vardır.

Bu yazıda, iPhone’unuzdaki yinelenen fotoğrafları nasıl sileceğinizi açıklıyoruz. (Gereksiz çöpleri temizleme hakkında daha genel tavsiye için iPhone’da nasıl yer açacağınıza bakın. Bilgisayarınızdaki benzer prosedürler için Mac’te yinelenen dosyaları nasıl bulup sileceğinize bakın.)

Manuel yöntem

Akıllı yöntemlere geçmeden önce, fotoğrafları manuel olarak silme yönteminize hızlıca geri dönelim. Fotoğraflar uygulamasını açın ve kaldırmak istediğiniz görselleri bulun: Tüm fotoğrafları kronolojik sırayla görmek için sol alttaki Fotoğraflar simgesine veya aramanızı bu şekilde daraltmak için Albümler’e dokunun.

Bir fotoğrafa dokunun, ardından sağ alttaki (veya yatay yönde sağ üstteki) çöp kutusu simgesine dokunun, ardından onaylayın. Daha hızlı bir alternatif yöntem, Film Rulosu veya albüm ekranının sağ üst köşesindeki Seç’e, ardından silmek istediğiniz tüm görüntülere, çöp kutusu simgesine dokunup onaylamaktır.

Üçüncü taraf bir uygulama kullanarak kopyaları silin

Bu süreci sizin için yönetebilecek çeşitli uygulamalar var. Remo Duplicate Photos Remover adlı ücretsiz bir seçeneği denedik, ancak ücretli Duplicate Photos Fixer gibi deneyebileceğiniz daha pek çok şey var.

Remo’yu açın ve Tara’ya dokunun; uygulama, cihazınızda kopyaları arayacaktır. (İstendiğinde uygulamaya Fotoğraflar için erişim vermeniz gerekecek, ancak istemiyorsanız size bildirim göndermesine izin vermeniz gerekmiyor.) Bu biraz zaman alıyor – bizim için yaklaşık üç dakika sürdü , ancak bu kaç fotoğrafınız olduğuna bağlıdır – ve beklerken farklı bir uygulamaya geçebilirsiniz.

İPhone'da yinelenen fotoğraflar nasıl silinir: Remo Duplicate Photos Remover

Bittiğinde, Remo, kaç tane tam kopya bulunduğunu ve bunların depolandıkları depolamayı belirten bir mesaj açar. Bu durumda, yalnızca bir tane vardı: bildirilen sayı ve saklama alanının ‘orijinalleri’ içermediğine dikkat edin. Tamam’a dokunun.

İPhone'da yinelenen fotoğraflar nasıl silinir: Remo Duplicate Photos Remover

Şimdi resimleri seçmek için sarı kutulara ve ardından seçilenlerin tümünü silmek için çöp kutusu simgesine dokunabilirsiniz. Sağ üstteki üç nokta simgesine ve ardından Tümünü Seç’e dokunun; her görüntünün ilk örneği hariç tümünü seçecektir. Tam ekran görmek için bir resme, ardından silmek için çöp kutusu simgesine de dokunabilirsiniz.

İPhone'da yinelenen fotoğraflar nasıl silinir: Remo Duplicate Photos Remover

Kesin kopyaları (kolay olması gereken) temizledikten sonra, Benzer sekmesi altında listelenen neredeyse kopyalara geçebilirsiniz. Bunlardan 19 tanesine sahibiz – çok daha fazlası.

Yine, ilk örnek dışında tümünü seçmek için her setin yanındaki sarı kutuya veya üç nokta simgesine, ardından her sette aynı şeyi tek seferde yapmak için Tümünü Seç’e dokunursunuz. Ancak, Tam eşleşmeler yerine Benzerler için duruma göre incelemenizi öneririz.

.