whatsapplogo

İPhone’da WhatsApp’ta GIF’ler Nasıl Gönderilir

İPhone’da WhatsApp’ta nasıl GIF gönderebilirim?

WhatsApp, dünyanın her yerinden arkadaşlarla iletişim kurmanın en sevdiğimiz yollarından biridir. Mesajları ve fotoğrafları ücretsiz olarak paylaşmak her zaman memnuniyetle karşılanır ve artık Apple’ın Live fotoğrafları ve kısa video kliplerinin yanı sıra GIF’leri de ekleyebilirsiniz. Bu hızlı öğreticide, WhatsApp konuşmalarınıza nasıl kolayca bir eylem sıçraması ekleyeceğinizi göstereceğiz.

İlgili bir notta, harika Canlı Fotoğraf ipuçları koleksiyonumuzu ve gönderenin haberi olmadan WhatsApp mesajlarının nasıl okunacağını gösteren eğiticimizi okumak isteyebilirsiniz.

WhatsApp’ta Giphy GIF’leri Gönderme

WhatsApp’ta GIF göndermenin en kolay yolu, ilk olarak 2017’de hizmete sunulan yerleşik GIF işlevini kullanmaktır. İşlev, Giphy’de bulunan geniş GIF kitaplığında arama yapmanıza ve bunları kaydetmek zorunda kalmadan animasyonlu klipler göndermenize olanak tanır. önce iPhone’unuz.

Gönderilecek bir Giphy GIF aramak için WhatsApp sohbetinizdeki metin giriş alanının sağındaki Çıkartmalar simgesine dokunun. Pencerenin alt kısmındaki GIF simgesine dokunun. Buradan, bir dizi önceden ayarlanmış kategoriden göz atabilir veya aklınızda belirli bir GIF varsa, anahtar kelime aramak için sol alttaki büyütece dokunabilirsiniz.

Mükemmel GIF’i bulduğunuzda, ona ve ardından arkadaşlarınızla paylaşmak için gönder simgesine dokunun.

Videoları GIF’lere dönüştürme

WhatsApp zaten mevcut videoları göndermenize izin veriyor, ancak isterseniz bunları GIF’lere de dönüştürebilirsiniz. Bununla ilgili tek kısıtlama, GIF’in altı saniyeden uzun olmamasıdır, bu nedenle bu süreyi aşan videolar dönüştürme seçeneğini sunmaz.

Bir video gönderme

Bir video göndermek için bir mesaj başlatmanız ve ardından ekranın sol alt köşesindeki artı simgesini seçmeniz gerekir. Fotoğraf ve Video Kitaplığı’nı seçmeniz gereken bir açılır menü görünür. Şimdi herhangi bir videoyu seçin ve Gönder düğmesine (içinde bir kağıt uçak olan mavi bir daire) basın.

WhatsApp'ta GIF'ler nasıl gönderilir

Bir videoyu GIF olarak gönderme

Dosyayı GIF olarak göndermeyi tercih ediyorsanız, yukarıdakiyle aynı adımları izleyin, ancak altı saniyeden uzun olmayan bir video seçtiğinizden emin olun. Birini seçtiğinizde, ekranın üst kısmındaki zaman çizelgesinin hemen altında, sağında GIF ile mavi ile vurgulanmış bir kamera bulunan bir seçenek göreceksiniz.

WhatApp'ta GIF'ler nasıl gönderilir

GIF seçeneğine dokunmak, videoyu bir döngüde oynatmaya hemen başlayacaktır. Zaman çizelgesi çubuğunun herhangi bir ucunu sürükleyerek klibin başlangıç ​​ve bitiş noktalarını ayarlayabilirsiniz. Üst kısımda, görüntü üzerine kırpma, emoji, metin veya çizim ekleme seçenekleri de vardır. Yapımınızdan memnun olduğunuzda Gönder düğmesine dokunun ve bitirdiniz.

Live Photos gönderme

İPhone 6S, 6S Plus veya sonraki modellerin sahipleri, Canlı fotoğraflarını WhatsApp üzerinden arkadaşlarına da gönderebilir. Ancak, diğer akıllı telefonların kullanıcılarının bunları açabilmesi için önce GIF’lere dönüştürülmesi gerekecek.

Bunu yapmak için, bir video göndermek için yukarıdaki adımları izleyin, ancak Canlı fotoğrafı bulduğunuzda, ortaya çıkması için üzerine sertçe bastırın. Yukarı kaydırın ve GIF olarak Seç seçeneğini içeren bir menü göreceksiniz.

WhatsApp'ta GIF'ler nasıl gönderilir

Bunu seçin ve ardından mesajınıza ekleyebileceksiniz.

Mevcut GIF’leri gönderme

Zamanla, diğer insanlardan aldığınız mesajlara dahil edilmeleri nedeniyle film rulonuzda bir dizi GIF biriktirmeniz mümkündür. Özel bir GIF arama özelliği sayesinde bunları yeni mesajlara eklemek çok kolaydır.

GIF’leri bulmak için WhatsApp’ta yeni bir mesaj başlatın, ardından sol alt köşedeki artı simgesine basın, Fotoğraf ve Video Kitaplığı’nı seçin, ardından sol alt köşede yanında GIF olan Ara simgesini göreceksiniz.

WhatsApp'ta GIF'ler nasıl gönderilir

Buna dokunduğunuzda mevcut GIF’lerin bir listesi sunulur. Birini seçin ve ardından başlangıç ​​ve bitiş noktalarını, kırpma ve açıklama içeren aynı düzenleme araçlarına erişebilirsiniz. Bitirdiğinizde gönder düğmesine dokunun ve birkaç dakika içinde arkadaşlarınız video vinyetinizin keyfini çıkaracak.

Web’den GIF gönderme

Bir mesaja eklemek istediğiniz çevrimiçi bir GIF bulduysanız, bunu yapmak da kolaydır. Giphy gibi özel siteleri kullanabilir veya sadece sosyal medya beslemelerinde veya normal web aramalarında arayabilirsiniz.

WhatsApp'ta GIF'ler nasıl gönderilir

Beğendiğiniz birini bulduğunuzda, görüntüyü kopyalamak için bir seçenek görene kadar ekrana basılı tutun. Bunu yapın, ardından WhatsApp’a gidin, yeni bir mesaj başlatın, ardından Yapıştır seçeneği görünene kadar metin alanına dokunun ve basılı tutun. Buna dokunun ve daha önce ele aldığımız düzenleme araçlarıyla birlikte GIF’in göründüğünü görmelisiniz. Düzeltmelerinizi yapın ve sonra bunu hemen arkadaşlarınıza gönderin.

GIF’leri başka yollarla göndermek istiyorsanız, daha kapsamlı bir eğitim olan iPhone’da GIF’ler nasıl gönderilir konusuna bir göz atın.

.