how to schedule a text main

İPhone’da Metin Mesajları Nasıl Planlanır

Bir mesaj oluşturmanın ve sizin seçtiğiniz bir zamanda otomatik olarak göndermesini sağlamanın yararlı olduğu birçok durum vardır. Bu, Spark gibi e-posta uygulamalarında nispeten kolay olsa da, metinlerle yapmak daha zordur. Bu yazıda size iPhone’da bir metin planlamanın birkaç yolunu göstereceğiz.

Metinler gerçekten planlanabilir mi?

Evet ve hayır. Zaman çizelgesi metinlerini zamanlayan Programlanmış uygulama gibi bazı hizmetler mevcuttur, ancak bunlar uyarılarla birlikte gelir.

İlki, uygulamanın görevi tamamlamak için bir hizmet kullanmasıdır; bu, ABD, Kanada, Belçika veya Çek Cumhuriyeti’nde yaşıyorsanız, mesajınızın size farklı bir numaradan geldiği anlamına gelir. Alıcılar metni alacak, ancak alt tarafa adınızı imzalamayı unutmadıkça kimin gönderdiğini bilemeyecek.

O zaman, metinler için otomatik gönderme özelliğini kullanmak için en azından Premium planda olmanız gerekir ki bu aylık 2,99 £ / 3,49 $ tutarındadır. (Uygulamanın kendisi ücretsizdir.)

Ücretsiz aşamada, mesajları belirli bir zamanda gönderilecek şekilde ayarlayabilirsiniz, ardından Zamanlanmış, o an geldiğinde bunu yapmanızı isteyecektir.

İPhone'da metin mesajları nasıl planlanır: Planlanmış Uygulama

Oldukça faydalı olabilir, ancak iPhone’unuzdaki mevcut Hatırlatıcılar uygulamasını kullanmak istiyorsanız, bunun çoğunu herhangi bir ek yazılım yüklemenize gerek kalmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Metinleri planlamak için Hatırlatıcıları kullanma

Hatırlatıcılar aslında metin gönderemese de, önceden bir tane yazmanın ve ardından doğru zamanda göndermenizi istemenin iyi bir yolu olabilir.

Bunu yapmak için Anımsatıcılar’ı açın ve ekranın sağ üst köşesindeki + simgesine dokunun (ana arayüzden; alt bölümlerden birindeyseniz +, listenin en altındadır). Seçiniz Hatırlatma görünen seçenek kutusundan ve mesajınızı oluşturabileceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz.

Üstteki boş alana “Metin [Dave]”(açıkça iletişim kurmak istediğiniz kişinin adını girerek). Ardından, Bana bir gün hatırlat seçenek seçin Alarmardından mesajı göndermek istediğiniz saati ve tarihi girin.

İPhone'da metin mesajları nasıl planlanır: Hatırlatıcılar

Bu tamamlandıktan sonra, aşağı kaydırın Notlar Sayfanın altındaki alana dokunun ve metin girene kadar üzerine dokunun ve basılı tutun. Şimdi göndermek istediğiniz mesajı yazın. Bitirdiğinizde dokunun Bitti.

İPhone'da metin mesajları nasıl planlanır: Toplantı hatırlatıcısı

Ekranınızda hatırlatıcı göründüğünde, sizi söz konusu kişiye mesaj göndermeniz konusunda uyarır, mesajı açmak için üzerine iki kez dokunun, bilgi simgesinin görünmesini sağlamak için tekrar dokunun (içinde ‘i’ bulunan bir daire), buna dokunun, ardından Notlar bölümüne kaydırın.

Burada, içerik menüsü görünene kadar metne dokunun ve basılı tutun. Seç Hepsini seç, sonra Kopyala.

İPhone'da metin mesajları nasıl planlanır: Hatırlatıcılar

Artık tek yapmanız gereken Mesajlar uygulamasını açmak, yeni bir metin başlatmak, alıcınızı seçmek ve ardından içerik menüsü görünene kadar metin alanına dokunup basılı tutmak. Mesajınızı yapıştırın, Gönder simgesine (içinde beyaz bir ok bulunan yeşil daire) basın ve metniniz başlangıçta amaçladığınız zamanda teslim edilecektir.

Evet, iPhone’unuzun sizin için her şeyi yapması kadar iyi değil, ancak işlem ücretsizdir ve unutmamanızı sağlar.

Cihazınızı kullanmanın daha yararlı yolları için iPhone ipuçları ve püf noktaları özelliğimizi okumayı deneyin.

.