bmgn5d5c8tyrmtzc

İPhone Nasıl Şarj Edilir ve Müzik Dinlenir

2016’da Apple, önemli bir özelliği olmayan iPhone 7’yi ortaya çıkararak dünyanın dört bir yanındaki teknoloji hayranlarını şok etti; 3,5 mm kulaklık girişi. Apple başlangıçta her iPhone’un kutusunda kulaklık jakı olmayan bir Yıldırım-3,5 mm adaptörü paketledi (iPhone XS’in piyasaya sürülmesiyle durdurduğu bir uygulama), ancak hayranlara şu soruyu bıraktı: iPhone’unuzu nasıl şarj edersiniz ve dinlersiniz aynı anda müziğe?

Apple, müzik dinlemek ve iPhone’unuzu aynı anda şarj etmek için bir iPhone şarj yuvası kullanmanızı önerirken, özellikle de şarj olurken telefonunuzu kullanmak istiyorsanız bu harika bir seçenek değildir. Macworld UK olarak araştırmamızı yaptığımız ve size Apple’ın Lightning bağlantı noktası sorununu aşmanın üç farklı yolunu sunduğumuz için, dünyanın sonu değil.

Bu eğitim iPhone 7, iPhone 8, iPhone X, iPhone XS ve iPhone Xr serileri için geçerlidir.

Kablosuz kulaklık kullanın

İlk seçenek oldukça açık olsa da, yine de bahsetmeye değer. Aynı anda hem müzik dinlemenin hem de iPhone’unuzu şarj etmenin en iyi yolu? Kablosuz kulaklık kullanın. Çoğu kablosuz kulaklık Bluetooth teknolojisine dayandığından, Lightning bağlantı noktasını, bağlantı noktasını paylaşma endişesi olmadan bir şarj cihazı tarafından kullanılmak üzere serbest bırakır. Elbette, bu, kullanmak istediğinizde muhtemelen kulaklıklarınızın şarj edildiğinden emin olmanız gerektiği anlamına gelir, ancak modern Bluetooth özellikli kulaklıklar şarj başına 20 saate kadar dayanabilir.

Tabii ki, Bluetooth kulaklıklar çeşitli şekillerde, boyutlarda ve en önemlisi fiyatlarda gelir. Oldukça iyi ses veren Bluetooth kulaklıkları tahmin edebileceğinizden daha ucuza alabilirsiniz – örneğin Jabra Move Wireless kulak üstü kulaklıkları alın. Jabra’nın kulaklıkları, yazı yazarken yalnızca ~ 60 £ fiyatla, isteyenler için iyi ses kalitesi, pil ömrü ve konfor sunuyor. Tabii ki, biraz meraklı bir şey isteyenler, aktif gürültü engelleme özelliğine sahip 279 £ Bose QC35s veya Apple’ın ikinci nesil 159 £ AirPods gibi bir şeyi tercih edebilir.

Piyasada bir çift kablosuz kulaklık / kulaklık istiyorsanız ancak nereden başlayacağınız konusunda hiçbir fikriniz yoksa, şu anda piyasadaki en iyi kablosuz kulaklık seçimimize bir göz atın.

Kablolu kulaklığınızı kablosuz yapın

Sorunun etrafındaki bariz cevap kablosuz kulaklıklara yatırım yapmak olsa da, bu her zaman geçerli bir seçenek değildir. Pahalı bir çift kablolu kulaklığınız olduğu için veya kablosuz kulaklıklar için ödeme yapmak istemediğiniz için olsun, kulaklıklarınızı kablosuz hale getirebilecek aksesuarlar vardır ve bunlar bankaya mal olmaz.

Böyle bir seçenek, kablolu kulaklıklarınızı takmanıza ve iPhone’unuza kablosuz olarak bağlanmak için yerleşik Bluetooth 4.1 bağlantısını kullanmanıza olanak tanıyan 20 £ ‘luk bir aksesuar olan Griffin iTrip Clip Bluetooth Kulaklık Adaptörü biçiminde gelir. Ayrıca, bunlar olmadan kulaklıklar için medya denetimleri ve ayrıca Siri ve telefon görüşmeleriyle kullanım için yerleşik bir mikrofon içerir.

Biraz daha üst düzey bir şey arayanlar için, hafif, £ 149 Audiolab M-DAC Nano, yalnızca kulaklıklarınızı kablosuz hale getirmekle kalmayacak, aynı zamanda ses kalitesini de artıracak harika bir seçenektir. Dahili DAC ve amplifikatör aracılığıyla dijital filtreleme ve yükseltme kombinasyonunu kullanan M-DAC Nano, dinlediğiniz her şeye gözle görülür bir destek sağlar ve aynı zamanda şarjla 8-12 saat sürer.

Çok işlevli kaydırma tekerleği, kablosuz şarj ve taşıma çantası gibi ek özellikler, M-DAC Nano’yu aynı anda şarj etmek ve müzik dinlemek isteyen müzik tutkunları için ideal bir seçenek haline getirir.

Yıldırım ayırıcı

Tıpkı pek çok kişi tarafından efsanevi 3,5 mm kulaklık jakını paylaşmak için kullanılan kulaklık ayırıcı, Belkin’in Lightning ayırıcısı veya resmi adı ile “Lightning Audio + Charge Rockstar” gibi, kullanıcılara iki Lightning kablosunu tek bir Lightning bağlantı noktasına takma olanağı sunar.

Adaptör size oldukça pahalı bir 34.99 £ / 44.99 $ geri getirecek olsa da, kablo görünüşe göre şarj süresinde herhangi bir etki olmadan en sevdiğiniz melodileri dinlemenizi ve iPhone’unuzu aynı anda şarj etmenizi sağlar. Belkin, 12 W geçişli şarjın, bağlantı noktasını kulaklıklarınızla paylaşmasına rağmen iPhone’a maksimum hızda güç sağlayacağını iddia ediyor. Aksesuar üreticisi, adaptörünün şunları desteklediğini iddia ettiği için ses kalitesini de etkilememelidir.Lightning Audio Kulaklıkların tam ekosistemi ve 24-bit 48kHz’e kadar kayıpsız çıkışı destekler”.

.