İPhone Fotoğrafları Yüzlerinde Yanlış Kişi Nasıl Onarılır

Yüzleri tanıma söz konusu olduğunda Apple’ın Fotoğraflar uygulaması oldukça akıllıca olabilir. Bu, çok kullanışlı olabilecek belirli bir kişiyi içeren çeşitli görüntüleri birlikte gruplamasına olanak tanır.

Elbette mükemmel değildir ve bu bazen yanlış tanımlanmış yüzlere neden olur ve bunları manuel olarak düzeltmenizi gerektirir. Sorun şu ki, bu düzeltmelerin nerede yapılabileceği hemen belli değil.

Neyse ki, nasıl yapılacağını öğrendikten sonra oldukça kolaydır, bu yüzden işte iPhone’daki Fotoğraflar tarafından yanlış tanımlanan yüzleri düzeltmek veya kaldırmak için ihtiyacınız olan adımlar.

İPhone’daki Kişiler albümünde yüzleri bulma

Yapmanız gereken ilk şey, söz konusu kişiyi (veya yüzü) bulmaktır. Bunu yapmak için Fotoğraflar uygulamasını açın ve Albümler ekranın alt kısmındaki seçeneği, ardından şunu bulana kadar yukarı kaydırın İnsanlar ve Yerler bölümüne, ardından işaretli kutuya dokunun İnsanlar.

İPhone fotoğraflarında yanlış tanımlanan yüzler nasıl düzeltilir: Albümler

Burada, Fotoğraflar’ın bir veya daha fazla resimde tanımladığına inandığı her kişi için bir alt albüm göreceksiniz. Bir yüze dokunduğunuzda Fotoğraflar’ın bu kişinin göründüğünü düşündüğü tüm resimleri görürsünüz.

İPhone Fotoğraflar’da yanlış yüzleri değiştirme

Albümün temsil etmesi gereken dışında insanların yüzleri varsa, yapılması gereken bu:

  1. Önce o kişinin albümüne tıklayın.
  2. Sonraki dokunun Seçiniz albümün üst kısmında görünen Anılar videosunun altında göreceksiniz.
  3. Şimdi sayfanın altında yeni bir seçenek açılır göreceksiniz. Yüzleri göster. Buna dokunun.
  4. Fotoğraflar şimdi size her resmin o kişinin yüzünü gördüğünü düşündüğü alanları gösterecek. Aşağı kaydırın ve yanlış olanı bulursanız, resme dokunun. Tüm yanlış resimleri seçene kadar kaydırmaya devam edin.
  5. Ardından Paylaş sol alt köşedeki simgesi.

    İPhone fotoğraflarında yanlış tanımlanan yüzler nasıl düzeltilir: Yüzü düzeltme

  6. Paylaş menüsü görünecek, ancak bu sefer buna dahil edilen bir simge Bu Kişi Değil. Bunu tıklayın.

İPhone fotoğraflarında yanlış tanımlanan yüzler nasıl düzeltilir: Bu Kişi Değil

Buna dokunmak, fotoğraf ve kişi arasındaki ilişkiyi kaldıracak, resmi genel nüfusa geri gönderecek ve arkadaşınızın görüntüsünü bir kez daha silinmeden bırakacaktır.

.