instagram logo 1200home

Instagram hesabı nasıl silinir

Instagram’ın artık sizin için olmadığına karar verdiyseniz, gizlilik tehditleri konusunda endişeliyseniz, siber zorbalık yaşıyorsanız veya sadece sosyal medyanın dikkat dağıtıcı unsurlarına ara vermek istiyorsanız, Instagram hesabınızı silmek isteyebilirsiniz.

Neyse ki, Instagram hesabınızı silmek kolaydır: sadece birkaç adımı doğru sırayla izlemeniz gerekir. Bu yazıda Instagram hesabınızı nasıl hızlı ve kalıcı olarak sileceğinizi gösteriyoruz.

Devam etmeden ve silmeden önce, bir gün Instagram’a dönmek isteyebileceğinizi düşünüyorsanız bir alternatif var. Hesabınızı geçici olarak silebilirsiniz. Öyleyse merak ediyorsanız “Instagram’ı silersem geri alabilir miyim?” cevap evet, sayılır. Aşağıda hesabınızı geçici olarak nasıl devre dışı bırakacağınızı açıklayacağız.

İtiraz edebilecek başka bir seçenek de hesabınızı gizli yapmaktır. Bu, gönderilerinizi kimlerin gördüğü konusunda size daha fazla kontrol sağlayacaktır.

Ve Instagram olan popülerlik yarışmasıyla mücadele ediyorsanız, Instagram’ın şu anda takipçilerinize beğenileri göstermeyi durdurmak için çeşitli ülkelerde bir deneme yürüttüğünü öğrenmek ilginizi çekebilir. Bir fotoğrafın ne kadar beğeni kazandığını ve bir videonun kaç kez görüntülendiğini yalnızca siz göreceksiniz. Diğer Instagramcılar olmayacak. (Instagram Etkileyenler olarak geçimini sağlayan insanlar bununla ilgilenecekler!)

İlgili olmayan bir yerde (Facebook Instagram’a sahip olduğundan) işte Facebook hesabınızı nasıl silebilirsiniz.

İlk önce Instagram hesabınızı nasıl sileceğinizi tartışacağız.

Instagram nasıl silinir

Instagram hesabınızı silmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Fotoğraflarınızı yedekleyin. Instagram’ı silmeden önce tüm fotoğraflarınızı yedeklediğinizden emin olmalısınız. Muhtemelen başka bir yere kaydedilmiş görüntülerin kopyalarına sahipsiniz, ancak kontrol etmeye değer. Fotoğraflarınızın kopyalarına sahip değilseniz, Mac’inizden Instagram web sitesinde oturum açın ve fotoğraflarınızı birer birer Finder klasörüne sürükleyin. Sadece bir veya iki tane kurtarıyorsanız, bu en basit yaklaşımdır. Ancak Instagram hesabınızdaki her şeyi yedeklemek isterseniz, Instagram’daki tüm fotoğrafları yedeklemenizi sağlayacak bir Chrome uzantısı olan Instagram’dan Batch Media Saver gibi bir toplu tasarruf aracı aramanız daha iyi olur. tek bir tıklama ile.
 2. Bir sonraki adım Instagram hesabınızı Instagram web sitesinden silmektir. Ne yazık ki Instagram hesabınızı doğrudan iPhone uygulamasından silmenin bir yolu yoktur. Mac’inizde bir web tarayıcısı açmanız ve Instagram hesabınızı Instagram’ın web sayfasından silmeniz gerekir: Hesabınızı Sil web sayfasına gidin.
 3. Instagram hesabınıza giriş yapın (aşağıdaki şifreyi bilmediğiniz için Instagram hesabınızı silemiyorsanız ne yapmanız gerektiğini tartışacağız).
 4. Instagram size neden hesabınızı silmenizin bir nedenini soracak ve bunun “verilerinizi güvende tuttuğunu” vurgulayacaktır. Aşağıdaki seçeneklerden birini seçebilirsiniz: İnstagramı sil
 5. Ayrılma nedeninizi belirttikten sonra bir şifre giriş alanı belirir. Şifrenizi tekrar girmeniz gerekiyor.
 6. Şimdi sayfanın altındaki ‘Hesabımı kalıcı olarak sil’i tıklayın.

Instagram hesabı kalıcı olarak nasıl silinir

Bu kadar. Instagram hesabınız artık kalıcı olarak silinmiştir. Bu hesaba eklediğiniz tüm fotoğraflar silindi ve hesabınızı yeniden etkinleştirmenin bir yolu yok. Bu yüzden lütfen önce fotoğraflarınızı yedeklediğinizden emin olun.

Şimdi boşluğu dolduracak yeni bir sosyal ağ için pazarda olabilirsiniz. Durum buysa, Instagram’a En İyi alternatifler rehberimize bir göz atın.

Instagram geçici olarak nasıl silinir

Ya Instagram’a sonsuza dek veda etmek istemiyorsan? Belki de sadece revizyon sırasında kullanmayı bırakmak istersiniz veya belki de Instagram takipçilerinizden bazılarıyla bağlarınızı tamamen koparmaya hazır değilsiniz.

Neyse ki Instagram hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakabilir ve daha sonra yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Bu seçeneği seçerseniz, profiliniz ve yüklediğiniz her şey takipçilerinizden gizlenecek, ancak daha sonra yeniden etkinleştirebileceksiniz.

 1. Yukarıdaki gibi, Hesabınızı Sil web sayfasına gidin (bunu iPhone uygulamasıyla yapamazsınız).
 2. Hesabınızı Silme adımlarından geçmek yerine, kenar çubuğundaki Profili Düzenle’yi tıklayın.
 3. Aşağı kaydırın ve Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.
 4. Hesabınızı Silme adımlarında olduğu gibi, hesabınızı neden devre dışı bıraktığınızı açıklamalı ve şifrenizi tekrar girmelisiniz.

Hesabınızı yalnızca haftada bir devre dışı bırakabilirsiniz.

Unutulmuş Şifre ile Instagram’ı Devre Dışı Bırak

Instagram’ı silmek için şifrenize ihtiyacınız var, bu yüzden Facebook üzerinden giriş yapma eğilimindeyseniz ve şifrenizin ne olduğu hakkında hiçbir fikriniz yoksa ne yapabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

 1. Açıkça cevap, Instagram sitesinin Şifre Değiştir bölümüne gitmek ve Şifremi Unuttum’u bildirmektir. Instagram şifresi
 2. Oturum Açma Bağlantısını Gönder’i tıklamanız gerekecek ve bağlantı Instagram’ı kurmak için kullandığınız e-posta gelen kutusuna gönderilecektir.

Bu sizin için bir seçenek değilse, birkaç seçeneğiniz var.

 • Hesabınıza göndermeyi bırakırsanız Instagram onu ​​devre dışı bırakabilir. Instagram, etkin olmayan hesapları devre dışı bırakır.
 • Alternatif olarak, Intagram’ın şartlarına aykırı bir şeyler yayınlayabilir ve hesabınızı sizin için devre dışı bırakmalarına izin verebilirsiniz, ancak bunu yapmanızı önermiyoruz!

Hesabınız Instagram tarafından devre dışı bırakıldıysa şunu söyleyen bir mesaj göreceksiniz:

“Şartlarımızı ihlal ettiği için hesabınız devre dışı bırakıldı. Yardım Merkezinde daha fazla bilgi edinebilirsiniz”.

Yanlış bir şey yapmadığınızı varsayarsak, daha sonra Instagram’a suçlardan masum olduğunuzu söyleyebilir ve hesabınızı eski haline getirebilirsiniz.

.