İleride garajlı 10 ev

Herhangi bir ev tasarlarken, sahip olduğunuz alanı bilmek önemlidir. Çünkü bu şekilde, ondan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak bir yaklaşım geliştirebilirsiniz. Evinize mümkün olan en büyük işlevselliği sağlamanın önemli olduğunu unutmayın. Bunun için de iç ve dış mekanların iyi bir şekilde kullanılması ve dağıtılması sağlanmalıdır.

Sonra birkaç tane göreceğiz ev modelleri bir garaja sahip olma özelliğini paylaşan. Ancak bu, daha çeşitli vakaları göstermek için bazı farklılıklar sunacaktır. Bu şekilde hangisinin ihtiyaçlarımızı en iyi karşıladığını belirleyebilirsiniz.

Entegre tek kişilik garajlı evler

ileri-garajlı-ev-tasarımları

Bunlar, yaygın olmasına rağmen en çok kullanılan model olmadığı oldukça özel durumlardır. Birçoğu bu tasarımın alan yetersizliğinden yapıldığını düşünüyor, ancak bu mutlaka nedeni değil. Çünkü, her müşterinin ihtiyaçlarına veya belirlenen yönetmeliklere ve inşaat koşullarına bağlıdır.

garajlı ev planları

Modellerimize gelince, bu fikrin küçük veya büyük evler için kullanılabileceğini gösteriyorlar. Birinde iki odalı, diğeri dört odalı bir ev görüyoruz. Her ikisinde de ortak alanlar alanı daha iyi kullanmak için entegre edilmiştir.

garajlı küçük evler

Alanların dağılımının, esas olarak her model için önerilen tasarıma bağlı olarak değiştiği unutulmamalıdır.

İki kişilik entegre garajlı evler

evler-ile-garaj-ileri-9

garajlı evler 7

evler-ile-garaj-ileri-8

Seçimimizde, bu ev modeli sunduğu olanaklar ve konforlar için en yaygın olanıdır. Genel olarak birçok ailenin aradığı ve tercih ettiği ideal model budur.

Açıkçası, bu tasarım, alanın maksimum kullanılması gereken kompakt alanlar sunar. Aynı şekilde, onu evin tasarımına uyumlu bir şekilde entegre etmenin bir yolunu bulmalısınız.

evler-ile-garaj-ileri-6

evler-ile-garaj-ileri-5

Bu modeldeki oda sayısına baktığımızda oldukça farklılık gösterdiğini görüyoruz. Bazılarının iki odası olduğu için bu sayı 4 odaya çıkabilmektedir.

Sosyal alanlara gelince, bazı modellerde dağılımlarının da nasıl değiştiğini gözlemlemek mümkündür. Çünkü bazılarında mutfak, yemek odası ve oturma odası aynı alana entegre edilmiştir. Diğer durumlarda mutfak ve yemek odası oturma odası veya aile alanından ayrı tutulur.

evler-ile-garaj-ileri-3

evler-ile-garaj-ileri-1

Dış garajlı evler

Alan bir sorun olduğunda ve bir odayı feda etmek istemediğinizde bu en iyi çözümlerden biridir. Çoğu durumda tasarım ve yapım yönetmelikleri tarafından da kullanılır.

Bir evdeki alanların doğru bir şekilde dağıtılması gerektiğinde ustalık esastır. Çünkü kullanıcı için gerekli olan odaları veya alanları silmemeye dikkat etmelisiniz. Aynı şekilde evin konforundan ve işlevselliğinden de ödün vermekten kaçınmalısınız.