İki Parçalı Ev Planları

İster ev ister apartman olsun, evin dağılımı büyük ölçüde sahip olduğu kat sayısına bağlıdır ve evin boyutları ne olursa olsun önemli olan boşluklar ve nasıl kullanıldığıdır.

Mekanların dağılımından dekorasyona ve tasarımına kadar her ayrıntı önemli olduğundan, gününüzü geçirebileceğiniz bir ev seçmek kolay bir iş değildir.

10x12 ev tasarımları
10x12 tek katlı ev planı

Öte yandan, sahip olmak kendinize ait bir ev, ömür boyu bir evin güvencesidir. Ayrıca bu yatırıma her geçen gün daha fazla değer verilmektedir.

Bir evin faydası

Genç bir çift veya bir aile için, ister küçük ister büyük olsun, ev, gelecekte onlara hizmet edecek kesin bir projedir. Çocuklu bir aileyse, bir ev onların keyif aldığını ve geliştiğini görmeniz için size en uygun alanları verecektir.

Öte yandan, kendinize ait bir ev, düzenli bir taşınmanın hastalıkları, stresi ve masraflarını önler. Tabii ki ev, sahiplerinin istek ve ihtiyaçlarına göre şartlandırılmalıdır.

iki parçalı evler

iki parçalı ev planları

Ev sahibi bir yüzme havuzu yapmak isterse, bunu yapmak için düzenlemeleri ve güvenlik önlemlerini dikkate alarak yapabilir. Veya daha fazla oda eklemek için alanları genişletmek istiyorsanız, bu sizin hakkınızdır.

Eve yatırım

Şimdi, satılabileceği veya ipotek edilebileceği için birçok kaynak sunduğu için yatırım yapmak için bir ev inşa edebilir veya satın alabilirsiniz. Kalıcı bir ev olarak da kiralanabilir ve bu para geliri sağlar.

Ayrıca full eşyalı evi geçen turistlere veya iş adamlarına kiralayabilirsiniz.

model-ev-teraslı-ön

9x8 metrelik ev planı

9x8 metrelik ev planları

Bir diğer iyi yatırım da düşük maliyetli bir ev satın alıp yeniden inşa etmektir, bu şekilde mekana değer katar, satılabilir veya kiralanabilir.

Bir evin yapısı

Bir ev inşa etmeyi veya satın almayı planlarken her zaman kendimize sorarız: Kaç odaya ihtiyacım var? Büyük veya küçük mutfak? Ve daha birçok soru türü akla geliyor.

Asıl mesele evin temel özelliklerine sahip olmasıdır: iki veya üç yatak odası, banyolu bir ana yatak odası ve diğerleri ziyaretler veya ikincil için, yemek odasının yanında bir mutfak, bir oturma odası, alanda bir banyo. odalar, sosyal alanda yarım banyo, veranda, teras ve garaj.

iki parçalı planlı ev

Temel bilgilere sahip olduktan sonra, her bir alanı veya her odayı bölgeye ayırmaya başladığınız zamandır. Ev için dekorasyon ve tasarım da eklemelisiniz.

ev-ile-iki parçalı-planları-2

Bir evdeki dekorasyonlar, her şeyden çok, oturma odası durumunda, iyi bir kombinasyon sağlayan nötr tonlarda mobilyaların yerleştirilmesinden oluşur. Daha sonra yapışkan hale gelebilecekleri için alanların yeniden şarj edilmesi gerekmez.

Bir evi nasıl dekore edeceğinizi bilmiyorsanız, uzmanları aramalısınız. Günümüzde birçok iç tasarım organizasyonu var, bu insanlar evin m²’si başına ücret alıyorlar ve evinize göre bir tasarım yapabiliyorlar. Tabii ki, bu kişiler sahibinin fikrini dikkate alıyor.