İç mekan süs bitkileri ve onlara bakmanın yolları

İç mekan süs bitkileri ve onlara bakmanın yolları, İç mekan süs bitkileri çok az yer kaplar (ama endişelenmeyin, çalışacak daha fazla alanınız varsa bazı ağaçlar vardır), hatta daha fazlası daha az güneş ışığı gerektirir, bu da çalışmak için az sayıda pencereniz olduğunda gereklidir; Aslında, bu bitkilerin çoğunu canlı tutmak çok kolaydır ve beceri seviyeniz, zevkiniz veya ne kadar alan sağlamanız gerekirse, burada size uygun bir ev bitkisi vardır; Bilmek için bir kültürel bilgi sitesini takip edin İç mekan süs bitkileri ve onlara bakmanın yolları.

İç mekan süs bitkileri

Zamioculcas (ZZ Fabrikası

Zamiia bitkileri, birçok bitkiden daha az suya ihtiyaç duyar, bu nedenle, bitkilerinizi ihmal etme eğiliminde olursanız (onları aşırı sulamak yerine) bu bitkiye iyi gelirler; Parlak, dolaylı ışıkta gelişecektir, ancak daha az güneşli bir yeriniz varsa ve onu korumak istiyorsanız, düşük ışığı da tolere edebilir.

Ayrıca bakınız: Tıbbi ve aromatik bitkileri kurutmak için yöntemler

Kahve Fabrikası

Genç Arabica kahve bitkileri kahve alışkanlığınızı karşılayamayacaktır, ancak kahve bitkileri güzeldir ve bakımı kolaydır ve yalnızca ara sıra onları kavurup kendi fincanınıza koymaya yetecek kadar çekirdek alabilirsiniz; Ve çok kururlarsa, size haber verirler – yaprakların çok sarktığını fark edeceksiniz, ancak onlara iyi su verdiğinizde normale dönecekleri; Kahve bitkileri de orta dolaylı ışığı sever.

Kırmızı Aglaonema

Bu bitki sadece parlak ve güzel pembe gövdelere ve yapraklara sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda bakımı da çok kolaydır; Costa Growers’a göre düşük, orta ve parlak ışıkta büyüyecek, ancak orta ışıkta büyürken muhtemelen daha fazla renk fark edeceksiniz; Hoşgörülü bir bitkidir, bu yüzden arada bir sulamayı unutursanız sorun olmaz.

Kauçuk Fabrikaları

Bu listedeki diğer bitkilerin çoğu gibi, Rubber Ficus da parlak dolaylı ışık gerektirir ve onu yalnızca toprak kuruyken sulamanız gerekir; Kauçuk fabrikaları ayrıca piyasadaki en iyi doğal hava temizleyicilerden biri olma avantajına da sahiptir; Temiz havanın tadını çıkarmak için en sevdiğiniz oturma alanının yanına yerleştirin.

Amaryllis bitkisi – AMARYLLIS

Nergis zambağı, farklı renkteki çiçekler gibi çekici trompet koleksiyonu üreten çiçekli tipte bitkilerdir; Bu sayfada bahsettiğimiz nergis zambağı aslında soğanlı hippeastrum bitkileridir. Amaryllis, bu bitkilerin ortak adıdır, ancak aynı zamanda Güney Afrika’ya özgü aynı aileden (Amaryllidaceae) başka bir tür ampulün bir cinsidir.

 • Türler ve melezler: Yaklaşık 100 hippeastrum türü vardır ve şu anda kaç tane melez olduğunu kim bilebilir; Satılanların çoğunun genellikle sonbaharda satın alınan ve kış aylarında çiçeklenmeye hazır olan melezler olması muhtemeldir.
 • ağacın yaprakları: Hippeastrum, uzun ve geniş, açık yeşil yapraklarda 30’a kadar büyüyen bir veya iki gövde üretir; 18 inç uzunluğa kadar yaprak benzeri şerit genellikle çiçeklenme sırasında veya hemen sonra gelir; Çiçekler ve gövdeler ölmeye başladığında ve kesildiğinde, tamamen çekici görünmeyebilirler.
 • Çiçekli: Çiçekler genellikle kış veya ilkbaharda (çiçek dikildikten 6-10 hafta sonra) çiçek açar ve çeşitli renklerde (kırmızı, turuncu, pembe, çizgili veya gölgeli) trompet görünümlü çiçek kümeleri sergiler; Ve bu saplarla süslenmiş çiçekler solmaya başlar başlamaz kesilmelidir.

Çiçeklenme döneminden sonra bitkilere bakım

 • Çiçeklenme döneminden sonra, sapları sarkmaya başlayacak, bunun için çiçekleri kesmeniz (soğana mümkün olduğunca yakın) ve sadece yaprakları tutmanız gerekir; Önümüzdeki altı hafta boyunca, bir sonraki büyüme mevsimi için büyümeyi teşvik etmek için çiftçinin hippeastrumunu sık sık (her zamanki gibi) döllemesi ve sulaması gerekir.
 • Yaprakları yaşlandıklarında bambu bir sopayla bağlayarak desteklemeniz gerekebilir, aksi halde saksının üzerine asılır ve çok çekici görünmezler.
 • Yapraklar sonbaharın başlarında sararmaya başladığında, şimdi onları 2 inç uzunluğunda olacak şekilde tekrar budamanın zamanı gelmiştir; Bitki çiftliklerin dışında büyürse, donların onu öldürmesini önlemek için soğanı topraktan çıkarır ve soğanı serin bir odada saklar.
 • Eylül ayından itibaren saksıyı serin bir yere (yaklaşık 55 ° F) koyun, sulamayı azaltın ve 8 ila 10 hafta boyunca toprağı gübrelemeyi bırakın; Bu 8-10 haftalık süreden sonra – toprak dokunulduğunda kurur kurmaz sulamaya başlayın ve iki haftada bir gübreleyin; Artık kış aylarında yeni büyüme ve çiçek açmayı da bekleyebilirsiniz.

Afrika menekşe bitkisi – AFRİKA MENEKŞE

Afrika menekşesi, saintpaulia cinsinin en popüler çiçekli ev bitkilerinden biridir ve cins yaklaşık 20 tür ve binlerce çeşit içerir; Ortalama bir ev yetiştiricisinin, bazı özel bakıma ve ilgiye ihtiyaç duysalar bile mükemmel çiçekler üretmesi kolaydır.

 • Yaprakları ve yaprakları: Pembeden (rokoko pembesi) çok renkli şekerlemelere (evet … gerçekten garip isimler) kadar çok sayıda farklı renk kombinasyonu vardır; Yapraklar ayrıca farklı şekillere, kenarlara ve boyutlara sahiptir – çift çiçekli olabilirler; Oğlan, kız, alacalı (yeşil ve beyaz), kaşık, çobanpüskülü, tırtıklı ve mızrak şeklinde isimler içeren farklı yaprak türleri de vardır.
 • Çiçekli: Uzmanlar bu çiçeklenmeyi yılda 10 ay veya daha uzun süre koruyabilirler – yapay aydınlatma, doğru sıcaklıklar ve koşullar kullanarak; Temel olarak, ne kadar iyi bakıldığına bağlı olarak tüm yıl boyunca çiçek açabilir; Çiçeklerin çiçeklenme süreleri büyük ölçüde çevrelerine / koşullarına bağlı olsa da, çiçeklerin birkaç gün – birkaç haftaya kadar çiçek açmasını bekleyebilirsiniz.

Ayrıca bkz: Gölge Bitkileri Hakkında Bilgi

Gerbera jamesonea fabrikası – BARBERTON DAISY

Bu türün habitatı Güney Afrika’dır, daha sıcak iklimlerde çok yıllıktır, ancak daha soğuk ülkelerde (ılıman bölgeler) tek yıllık ve çiçekli bir bitki olarak yetiştirilir; Ayrıca, baz türden daha sıkı büyüyen satılan birçok çeşit ve melez vardır; Birincil tür, 2 fit yüksekliğe kadar saplıdır ve çok ince ve çekici olmayabilir.

 • Çiçekli: Bu bitki beyazdan parlak kırmızıya kadar pek çok renkte ve çeşitli tonlarda mevcuttur; Bahçe merkezlerinde satılan melezler, üzerinde bir çiçek bulunan iki veya daha fazla tek gövde üretir; Çiçek başı yaklaşık 3-4 inç genişliğindedir ve yakından harika görünen merkezi bir organ, anter ve karpel parçasından çok sayıda pürüzsüz yaprak görüntüler.
 • ağacın yaprakları: Bu eğimler, pürüzlü veya dalgalı kenarları olan çok çekici baklava biçimli yapraklara sahiptir; Bu yaprakların ince, narin ve zarar vermesi kolay olduğunu unutmayın. Yapraklar zarar gördüğünde kaldırılmalıdır ve bitki çirkinleşebilir.
 • Bakım seviyesi: Gerbera jamesonea bitkisinin çiçekleri, ister iç ister dış mekanlarda büyümüş olsun, bakımı kolaydır; Dona tahammül etmeyecek ihale bitkileridir; İçeride biraz güneş ışığı, nemli toprak ve ortalama sıcaklıklar gerektirir, sonra doğa gerisini halleder.

Ayrıca bakınız: Çöl bitkilerinin en önemli özellikleri

Bu bir özetti İç mekan süs bitkileriBu makalede, küçük sulu meyvelerden genç ağaçlara kadar değişen 7 az bakım gerektiren bitki hakkında her beceri seviyesi için bir bilgi derledik; Bu dış mekan dokunuşu, ruh halini yükseltmenin, evinize renk katmanın ve bahçe işleri becerisi geliştirmenin harika bir yoludur; Pek çok insan gibi, havayı temizlemek için iç mekan bitkileri bulundurmanın da tadını çıkarabilirsiniz.